Jak utřídit myšlenky

9612
23.6.15 20:48

Jak utridit myslenky

Ahoj maminky, mam takovy problem. Je mi 30 a nedokazu si utridit myslenky. Posledni rok se vubec nedokazu koncentrovat, zapominam a v hlave mam duto prazdno. Dela mi to v normalnim zivote problemy, nedokazu se treba zamerit detem na ukoly, soustredit se na dulezite veci. V hlave se mi honi same blbosti, ktere se mi tam honily snad v puberte. Kdyz bych si chtela dat nejakej cil, druhej den jsem schopna na nej zapomenout a pak jsem nastvana na sebe. Jsem v takove nejake fazi, ze ani nevim co presne chci a nekdy je mi uplne vsechno jedno. Vubec nevim co to je. Jak to zmenit?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

552
23.6.15 21:07

.

Příspěvek upraven 17.08.15 v 21:52

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2236
23.6.15 21:19

A měla jsi podobné stavy už někdy dříve? Ona to třeba může být mírná forma poruch ypozornosti, která se v dětství a mládí nemusela projevovat až tak markantně, ale když je toho dlouhodobě na ten mozek moc, tak pak začne vypínat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9612
23.6.15 21:33

Poruchu pozornosti jsem jako mala nemela, teda nevim o tom. Asi opravdu mam uz pretizenej mozek z tech vsech informaci co se ke me hrnou. Pritom si to uvedomuju, ze se mi to deje. Ale nemam jakoby silu to ovladnout.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2236
23.6.15 21:39

@_BBQ_s Mi trochu pomáhalo, když jsem chodila na jógu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.6.15 22:07

Takhle jsem začala zapomínat a ztrácet koncentraci nedávno, asi rok po porodu dcerky. Malá je nespavec a mě se za ten rok jen výjimečně povedlo naspat víc než 4 hodinky denně, takže to nesoustředění připisuju tomu. Nemůže tam být taky taková příčina?

Jinak na koncentraci mi pomáhá se prostě donutit a vědomě se soustředit na daný úkol, například nepřemýšlet při řízení auta v hustém provozu o tom, co dám malé ke svačině. V práci, když jsem někdy nestíhala, mi pomáhala taková jógo-meditace a dechová cvičení, abych myšlenky zas zklidnila a usměrnila.
Z bylinek by mohlo pomoci ginko, ale na sobě jsem to nezkoušela.
Jo a pomáhá mi všechno si psát, protože co si nenapíšu, to neexistuje :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama