Reklama

Jak vařit - vybíravé děti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kazimíra Olejovka
Kecalka 304 příspěvků 12.04.18 08:48
Jak vařit - vybíravé děti

Ahoj holky :-)

Synovi je 6 let. V jeho 2 letech jsme byli u moře na dovolené a tam přestal jíst. Jedl jen rohlíky, syrovou zeleninu a ovoce a jogurty. Nabízela jsem vše, ovšem nenutila. Co mu zůstalo dodnes je, že nejí maso, resp. jen v určité úpravě: mleté, šunky a výjimečně sní i grilované. Vyďobává to i z polívky, i když jsou tam pidi kousky. Ovoce omezil na jahody, borůvky, ostružiny a maliny a výjimečně 2 měsíčky mandarinky. Naprosto nesnáší cokoli jiného z ovoce a má na to čuch! Dostal od babičky nějakou sušenku od Kubíka s „ovocem“ uvnitř: kousnul a vyplivnul to. Jablečný mošt, džus z krabice nebo doma dělané smoothie odmítá, zkoušela jsem i kapsičky - odmítá. Co trochu vypije je neředěný pomerančový džus 100%.

Dceři je 2,5 roku. Od narození odmítá veškerou zeleninu a ovoce - takže do ruky jablíčko nebo paprika neexistuje! Zeleninu leda v polívce. Ovoce, výjimečně kapsičku, jinak absolutně nic! Co jí jsou vařené brambory, pečivo se sýrem, občas tvaroháček, polévky a těstoviny s mletým masem. Toť vše. Jinak mleté maso jako např. karbanátek nebo kuličky ne! Maso v jakékoli jiné formě ne! Šunku odmítá, marmeládu na chleba nechce, ani nic sladkého jako buchta, lívance atd. Ze sladkého pouze komerční věci z obchodu a to má teď taky utrum, páč nežere :mrgreen:.

Říkám si, že se to u dětí časem změní. Ale když to vidím u syna, začínám být pomalu skeptická. Ve školce to samé, u babiček, návštěv taktéž.

V těhoteství jsem nasbírala obrovskou hromadu receptů, mám vylepených 20 velkých sešitů, těšila jsem se, jak budu dětem vařit… :nevim: Někdy si říkám, že se na to vyprdnu, budou mít špagety, suchý brambory nebo rýži se zeleninou, rajskou a nazdar! Vyvářim jak trotl a nikdo to nežere! Jenže zas když jim přizpůsobím to vaření, tak se nikdy nenaučí jíst ostatní věci. :nevim:

PS: Do toho se snažím dostat do formy, takže se snažím jíst zdravě. Manžel bere Warfarin, takže zapečenej květák apod. nedá. Leda mu udělat něco zvlášť - a už tu mám zase vaření na 10× :roll:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Sany80s
Kelišová 6407 příspěvků 12.04.18 09:02

Co chceš slyšet?

Tamtama
Extra třída :D 11711 příspěvků 12.04.18 09:02

Mám taky dva nežravce, i když mladší do těch tří let jedl hezky. Dokud jsem byla na rodičáku, vařila jsem, na co jsem měla chuť já, kdo nejedl, byl zkrátka hlady. Co chodím do práce, vařím jen dva víkendy v měsíci, to už se pak dětem přizpůsobuju. Ale jen pro klid v rodině, nechci trávit volné víkendy s hladovými a protivnými dětmi.

Kazimíra Olejovka
Kecalka 304 příspěvků 12.04.18 09:07
@Sany80s píše:
Co chceš slyšet?

Přečti si nadpis :mavam:

Sany80s
Kelišová 6407 příspěvků 12.04.18 09:08
@Kazimíra Olejovka píše:
Přečti si nadpis :mavam:

Já to četla, ale po tom výplodu pod tím mi není jasné, co chceš slyšet.

radkka
Generální žvanilka 20497 příspěvků 12.04.18 09:11
@Sany80s píše:
Já to četla, ale po tom výplodu pod tím mi není jasné, co chceš slyšet.

Že je super máma a vůbec si děti nerozmazlila.

Sany80s
Kelišová 6407 příspěvků 12.04.18 09:15
@radkka píše: Že je super máma a vůbec si děti nerozmazlila.

A tak já si myslím, že se určitě v dnešní době najde někdo, kdo s tím bude souhlasit.
Já to ale nebudu.

Kazimíra Olejovka
Kecalka 304 příspěvků 12.04.18 09:16
@radkka píše: Že je super máma a vůbec si děti nerozmazlila.

Holky a vysvětlíte mi, jak se mi to podařilo? Měla jsem je nutit? Dostali jídlo jako všichni, jíš…nejíš? Hm, smůla. Vše jim bylo nabízeno. Na talíři měli vše. Sladkosti žádné, jen když jedli. Obecně oba těch sladkostí ani moc nevyžadují Tak co bylo špatně? Nerýpu, fakt mě to zajímá.

radkka
Generální žvanilka 20497 příspěvků 12.04.18 09:16
@Sany80s píše:
A tak já si myslím, že se určitě v dnešní době najde někdo, kdo s tím bude souhlasit.
Já to ale nebudu.

Tak samozřejmě, že najde :pankac:

Kazimíra Olejovka
Kecalka 304 příspěvků 12.04.18 09:17

@radkka @Sany80s

Holky a vysvětlíte mi, jak se mi to podařilo? Měla jsem je nutit? Dostali jídlo jako všichni, jíš…nejíš? Hm, smůla. Vše jim bylo nabízeno. Na talíři měli vše. Sladkosti žádné, jen když jedli. Obecně oba těch sladkostí ani moc nevyžadují Tak co bylo špatně? Nerýpu, fakt mě to zajímá.

ka2ka
Extra třída :D 12787 příspěvků 1 inzerát 12.04.18 09:18
@Kazimíra Olejovka píše:

no tak to nejí no, tak jsou hlady, prostě nejspíš tolik jídla nepotřebují nebo se pak něčím dojí?

Kazimíra Olejovka
Kecalka 304 příspěvků 12.04.18 09:19

@ka2ka ne, ničím se nedojídají

ka2ka
Extra třída :D 12787 příspěvků 1 inzerát 12.04.18 09:20

@Kazimíra Olejovka tak prostě nemají hlad, nebo to nějak nechápu

radkka
Generální žvanilka 20497 příspěvků 12.04.18 09:24
@Kazimíra Olejovka píše:
@radkka @Sany80sHolky a vysvětlíte mi, jak se mi to podařilo? Měla jsem je nutit? Dostali jídlo jako všichni, jíš…nejíš? Hm, smůla. Vše jim bylo nabízeno. Na talíři měli vše. Sladkosti žádné, jen když jedli. Obecně oba těch sladkostí ani moc nevyžadují Tak co bylo špatně? Nerýpu, fakt mě to zajímá.

Tak nic jiného nedostanou. Na talíři mají děti to, co se uvaří, nic víc.

Adelka951
Ukecaná baba ;) 1384 příspěvků 12.04.18 09:28

Mám také 2 nejedlíky, jsou kost a kůže a když se nenají, tak jsou hrozně protivní, takže vyhladovění opravdu nefunguje. Jediný, kdo to potom totiž odnese jsem já. Jim je to jedno, oni nemají hlad a jídlo nepotřebují. Kdo má doma normální dítě tě opravdu nepochopí. Jinak oni nejedli už od narození. Problémy už s u kojení nebo UM. O příkrmech radší nemluvím. Jinak moje děti mají tedy širší repertoár. Jedí veškerou zeleninu a ovoce (nejradši by nejedli nic jiného - třeba okurka k večeři je nej :roll: ) i maso. Ale oblíbených jídel je jen pár (gnochi se špenátem, rajská a řízek). Chce to hlavně vydržet a když to nejde, tak zkoušíme i drastické metody, jako když to nesní, než se přesypou hodiny, tak jedou do ozdravovny. Jinak oni hlavně mají problém sníst i ty oblíbená jídla.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

„Církev a LGBT? Prohraná bitva, snad gayové povstanou,“ říká církevní teolog

O Istanbulské úmluvě veřejně nikdo moc nemluvil, téměř bez povšimnutí zůstalo... číst dále >

S přítelem předvádějí svaly a filtry na Instagramu. Andreu omlouvá, že je zamilovaná

Andrea Pomeje (30) patří k nejkrásnějším ženám našeho showbyznysu, má velké... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >