Jak vybíráte dětem boty

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Markéta456
Kecalka 109 příspěvků 23.02.18 05:01
Jak vybíráte dětem boty

Ahoj, prosím o radu jak vybíráte dětem boty, čím se řídíte abyste vybrali tu správnou velikost? Děkuji :think:

Přečtěte si článek: Botičky pro první krůčky: Vyberte ty správné

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Verun83
Echt Kelišová 8392 příspěvků 33 inzerátů 23.02.18 05:14

Delka, a sirka. Syn ma vysoky nart a sirokou nohu a bohuzel mu bezne boty nejsou. Takze kupuji bud barefoot boty nebo nejake kompromisni. Dcera je na tom o neco, te kupuji jen kompromis. Nesnasim ty tvrdacke bezne boty.
Jinak kupuji z netu, a max plus 12mm k delke nohy.

Markéta456
Kecalka 109 příspěvků 23.02.18 05:58

@Verun83 prosím tě a jak zjistím že jí dobře sedí? Podle stélky? Děkuji

Verun83
Echt Kelišová 8392 příspěvků 33 inzerátů 23.02.18 06:02
@Markéta456 píše:
@Verun83 prosím tě a jak zjistím že jí dobře sedí? Podle stélky? Děkuji

Nejlepe vytahnout vlozku a postavit ji na ni. Zadny prst nesmi presahovat pres vlozku v sirce, tam aspon misto 0,5cm a pred prsty cca 1cm.

Verun83
Echt Kelišová 8392 příspěvků 33 inzerátů 23.02.18 06:03
@Markéta456 píše:
@Verun83 prosím tě a jak zjistím že jí dobře sedí? Podle stélky? Děkuji

A ano. Delka nohy plus max 1,2cm je delka stelky.

Markéta456
Kecalka 109 příspěvků 23.02.18 06:15

@Verun83 já totiž zase někde četla že se musí měřit hlavně vnitřek té boty, ale dělám to podle stélky když vydám tu vložku tak nevím jestli to dělám špatně nebo dobře :roll:

Verun83
Echt Kelišová 8392 příspěvků 33 inzerátů 23.02.18 06:24
@Markéta456 píše:
@Verun83 já totiž zase někde četla že se musí měřit hlavně vnitřek té boty, ale dělám to podle stélky když vydám tu vložku tak nevím jestli to dělám špatně nebo dobře :roll:

No vnitrek boty ti kopiruje vlozka. Ty eshopy maji zmereny vnitrek boty. Jenze, tim merakem tu botu muzou,,umele,, roztahnout silou, kterou noha nevyvine. Na vlozce proste dite stoji a predpokladam, pokud vlozka neni stranach nekam ohnuta nahoru, ze vlozka vyplnuje cely prostor pod chodidlem.

czaky
Závislačka 2506 příspěvků 23.02.18 06:31

Mam overeny bchudek, kde pani prodavacka vi co dela, zjevne pozna jestli sedi nesedi umi poradit, ma slusny vyber typu i znacek. Kdyz kupuju jinde vyndavam si stelku. Pripadne kdyz koumam jestli mu jeste stavajici boty jsou, tak taky pres stelku.

Hoa Mai
Kelišová 5430 příspěvků 14 inzerátů 23.02.18 06:37
@Markéta456 píše:
@Verun83 já totiž zase někde četla že se musí měřit hlavně vnitřek té boty, ale dělám to podle stélky když vydám tu vložku tak nevím jestli to dělám špatně nebo dobře :roll:

Ano, ideálně by se měl měřit vnitřek boty, u některých bot to totiž udělá docela dost rozdíl jak v délce, tak hlavně v šířce oproti stélce. Já vybírám boty tak, že změřím délku chodidla měřidlem Plus12, šířku chodidla obkresem na papíře (nejlépe postavit dítě ke stěně nebo nohou do papírové krabice). Délku boty opět měřím měřidlem Plus12 a šířku špejlí. Pak beru v potaz tvar boty (hlavně špičky, aby se nestáčel palec dovnitř), výšku nártu - to se špatně měří, nejlépe vyzkoušet (pokud objednávám z netu a nesednou, tak holt vracím nebo posílám dál) a šířku paty - moje děti i já máme úukou patu a pokud je bota v patě moc široká, bota nesedí a dře, i když přes nárt a kotník třeba jde dobře utáhnout.

Verunecka289
Závislačka 3294 příspěvků 23.02.18 06:38

Boty kupujeme v prodejně dětské zdravé obuvi, kde nohu změří. Prodavačky ví co dělají, obvykle mají aspoň troje různý boty na výběr. Samozřejmě, že v obchodě mají tak 30 párů ve správné velikosti, ale syn i dcera mají vysoký nárt a širší nohu, takže na většinu jen „závistivě“ koukám :lol: snad aspoň třetí bude mít „normální“ nohy :lol:

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15083 příspěvků 23.02.18 07:14

Prvni boty jsme byly vyzkouset na prodejne, abychom se zorientovaly v nabidce, dalsi beru pres net. Osvedcene barefoot obchody k miram od vyrobce uvadi i miry merene vnitrnim meridlem, nekdy je to vyrazny rozdil, pokud je bota ve spicce snizena. Hledim na spravnou delku a sirku a porovnavam tyto udaje nemarene na stejnych botach ve vice internetovych obchodech.

kontramatka
Závislačka 3767 příspěvků 23.02.18 07:52

My kupujeme boty strašně. Syn má ortopedické vložky a vybrat třeba papuče do školky, do kterých se dá vložka dát a botka se mu nebude zouvat, protože vložka je dost vysoká…to je unikátní. Většinou z toho dost šílím a když syn přijde, že mu leze palec z papučí, tak dělám, že neslyším. :jazyk:

Ijen
Zasloužilá kecalka 697 příspěvků 23.02.18 08:09

Chodila jsem cela leta do spesl. prodejny detske obuvi, prodavacky zmerili, poradili pomohli vybrat, dostali jsme slevove poukazky na dalsi nakup, kluci si pohrali v detskem koutku to byla pohoda. Bohuzel uz i mladsi syn uz ma nohu mimo rozsah jejich velikosti, letos jsme tam sehnali zimni boty zrejme naposled.

Jindrova25
Zasloužilá kecalka 629 příspěvků 8 inzerátů 23.02.18 08:18

Ahoj, prosím, trochu mimo, ale moc moc sháním Superfity pro kluka, sandálky, vel. 27 a 28, kotníkové na dva pásky, v pěkném stavu. prosím, nemáte někdo? moc díky!

Borůvka1990
Kelišová 5367 příspěvků 23.02.18 08:19

Pouze ve specializované obuvi, kde prodavačka dětem změří nohu a zároveň ji i prohlédne, díky čemuž doporučí správnou botu pro onu nohu. Ale mě neberte moc vážně, jsem prý přechytračelá :P :P :P :lol:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Jde to!

Naučte se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy. Za dva... číst dále >

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Články z Expres.cz

Rozkol v Herbáři, konec na Primě: Rybová bude na složenky vydělávat na Ulici!

Herečka Linda Rybová (42) se nikdy netajila tím, že seriály dělá pro peníze a... číst dále >

Prapodivná reklama Prachařové: Fotí dítě se spalovačem tuku!

Modelka Agáta Prachařová (33) stále brání svou dceru před zájmem veřejnosti a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Mámina péče už se nedala vydržet, říká Petr. Dětí jako on jsou tisíce

Některé děti prožijí víc, než mohou unést. Ozvat se není snadné. Je potřeba,... číst dále >

Dress code nemusí být v létě peklo. Pět tipů, jak na něj vyzrát

Formální oblečení může být pro někoho v parném horku jako noční můra. Dlouhé... číst dále >

Reklama