První botičky, poradíte?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

muska666
Stálice 79 příspěvků 21.02.18 20:12
Prvni botičky, poradíte??

Ahoj holky..poradite mi prosím jaké boticky vybrat jako první a jak správně pak vybrat velikost u prcka?? Mam 8 měsíců starou holcicku a brzo to budu řešit…chci neco dobryho, ale treba zn. ECCO je na mne uz dost vysoka cena…sice cely zivot prodavam boty, ale detske ne…a vubec se v tom nevyznam…

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

lucynka25
Kelišová 6719 příspěvků 21.02.18 20:22

@muska666 za mě botičky RAK https://www.prodeti.cz/…sky-ruzove-9?…
dopredu nic nekupuj, az budou opravdu potreba zmeris nozicku a pripoctes 1-1,5cm navíc, nebo jdi do obchodu s detskou zdravotni obuv a oni tu nožičku zaměří nejlépe.
Moje babička pracuje ve zdravotní dětské obuvy a dělá se to tak..

Příspěvek upraven 21.02.18 v 20:23

Veru1987
Kecalka 379 příspěvků 21.02.18 20:23

Záleži na nožce u dítka. Já byla přesvědčena o superfitech, měli jsme je, ale dceři se na palcích u nožky dělali takové suché zrohovatěné místa, zjistili jsme že superfit na ní jsou uzké. Nakonec máme fare nebo primigi ty jsou na širší nožku. Nejlepší zajít do prodejny specializované, nám opravdu poradili. Vytáhli vložku s botky, poměřili nadměrek.

Veru1987
Kecalka 379 příspěvků 21.02.18 20:25

Já pročetla osobně hodně o botech, o barefoot a ten mě nepřesvědčil. Ale zastávám názor měkká bota, ne tvrdá, neboli měkká podrážká ohebná, a pevné tam kde má být..pata. Ale přiměřené, ne tvrdé kopyta. To jsou právě fare (ale ne všechny), primigi, superfit.. určitě i další, já znám tyto.

kacka52
Závislačka 3960 příspěvků 21.02.18 20:28

Záleží jakým směrem se v obouvání chceš vydat. Jestli cestou barefoot nebo ‚klasické‘ boty. Já obouvám dceru do barefoot bot, takže se řídím tím, aby byla bota ohebná všemi směry, dostatečně široká, ideálně bez opatku. Na první kroky bohatě stačí kožené capáčky, na jaro a léto ideální. Stejně udělá ze začátku pár krůčků.

muska666
Stálice 79 příspěvků 21.02.18 20:32

Holky a co rikate na ty botky jak vypadaji jako pro klauna…ale mne celkem nadchly…myslim Assiko? jinak spis boticky jako bosa nozka…mala mela po porodu hodne zkroucenou nozicku v miste kde se dela klenba a chci at se ji udela pekna klenbicka…hodne se to srovnalo…ale chci at ma to nej..ale zase nejsem Onasis. :lol:..tak neco dostupnyho…

muska666
Stálice 79 příspěvků 21.02.18 20:33
@lucynka25 píše:
@muska666 za mě botičky RAK https://www.prodeti.cz/…sky-ruzove-9?…
dopredu nic nekupuj, az budou opravdu potreba zmeris nozicku a pripoctes 1-1,5cm navíc, nebo jdi do obchodu s detskou zdravotni obuv a oni tu nožičku zaměří nejlépe.
Moje babička pracuje ve zdravotní dětské obuvy a dělá se to tak..Příspěvek upraven 21.02.18 v 20:23

Dekuju..vypadaji super a cena mila…ulozim si to az to bude aktuální at vím…super

Veru1987
Kecalka 379 příspěvků 21.02.18 20:37
@muska666 píše:
Holky a co rikate na ty botky jak vypadaji jako pro klauna…ale mne celkem nadchly…myslim Assiko? jinak spis boticky jako bosa nozka…mala mela po porodu hodne zkroucenou nozicku v miste kde se dela klenba a chci at se ji udela pekna klenbicka…hodne se to srovnalo…ale chci at ma to nej..ale zase nejsem Onasis. :lol:..tak neco dostupnyho…

Me přímo barefoot nenadchl, je to na měkké povrchy… není to na beton, na chodníky. Jedu spíše v te alternativě, něco mezi tím, neuznávám přímo klasické obutí, pevná tvrdá bota, to nee. SPíše něco mezi tím, měkká poddajná podrážka, ale není tak měkká jak u barefoot, pata je pevná, ale zase není tak tvrdá jak např. u protetik bot. A taky klenba u těchto značek není taková jako např. zmíněné protetiky nebo peddy. četla jsem že do 7mi let by neměla být v botě klemba, že se tvaruje sama posilováním svalu.

tini
Ukecaná baba ;) 1244 příspěvků 1 inzerát 21.02.18 20:38
@muska666 píše:

A vy bydlite nekde v prirode? Protoze polud bude chodit „bosou nozkou“po betone, tak se jo asi klenbicka moc pekna neudela.Mam dceru, ktera s tim problemy skutecne ma a bosky ji necham jen tam, kde to tu stimulaci dava.Ale samozrejme volba je tvoje.Ale nenech se strhnout nejakymi radami a trendem, ale nejdriv si dost nastuduj

Hoa Mai
Kelišová 5359 příspěvků 4 inzeráty 21.02.18 20:40

@muska666 jestli myslíš Attipas, tak za mě ne. Platová = málo prodyšná bota, lem ponožky je celkem úzký a může škrtit nožku, špička podle mě až moc široká - i když záleží na noze - a může vadit při hraní na zemi. Mě teda nezaujaly vůbec. Kdybys chtěla jít cestou měkkých bot nebo přímo barefoot, tak mnohem lepší pro začínajícího chodce mi přijdou kožené capáčky (dají se koupit i takové, co jsou podlepené gumovou podrážkou) nebo třeba super měkké, lehké a ohebné boty s dobrým tvarem špice jsou Beda barefoot celoroční http://www.boty-detske.cz/…kw/3863.html?…. Já jsem je měla pro dvouletého, ale s klidem bych je dala i prtěti. To dávám ale jen jako příklad. Nevím, jakou má dítě nohu - buclatou, úzkou, širší patu, nebo hubenou…

Veru1987
Kecalka 379 příspěvků 21.02.18 20:42
@tini píše:
A vy bydlite nekde v prirode? Protoze polud bude chodit „bosou nozkou“po betone, tak se jo asi klenbicka moc pekna neudela.Mam dceru, ktera s tim problemy skutecne ma a bosky ji necham jen tam, kde to tu stimulaci dava.Ale samozrejme volba je tvoje.Ale nenech se strhnout nejakymi radami a trendem, ale nejdriv si dost nastuduj

Hoa Mai
Kelišová 5359 příspěvků 4 inzeráty 21.02.18 20:46
@tini píše:

Upřímně, neradila bych něco, s čím nemám osobní zkušenost. Já jsem se pro barefoot boty rozhodla z větší části proto, že v rodině hlavně z partnerovy strany je sklon mít dost špatná chodidla, všichni synovci a neteře mají ploché nohy a vbočené kotníky. A to chodí výhradně ve zdravotní obuvi a bydlí na vesnici v přírodě. My bydlíme ve velkém městě, z větší části chodíme po betonu, doma po parketách a dlažbě všichni bosky - děti už od narození a krásnou klenbu měly děti už jako dvouleté, kotníky rovné. Já jsem přešla na barefoot taky, protože hodně chodím, ale zároveň jsem zpohodlněla a nebavil mě dennodenní pocit bolavých nohou. Navíc jsem trpěla častými bolestmi hlavy, někdy až migrénami. Hodně se to zlepšilo a stále zlepšuje, do klasických bot mě už nikdo nedostane ani heverem. Nikomu to necpu ani to nijak zvlášť nepropaguju, k tomu si musí najít cestu každý sám, ale jak říkám: neraď něco, s čím nemáš osobní zkušenost.

Anonymní  21.02.18 20:55

My měli zdravotní boty Santé. Měl je cca 2 měsíce a už jsou mu malý bohužel :( No a na doma jedině capáčky Capiki :)

Kikuška90
Neúnavná pisatelka 19102 příspěvků 21.02.18 20:58

Dcerka ma rok a koupili jsme Superfity. Za me spokojenost, rozchodila se nam drive venku v techto botkach nez doma.

enyem
Zasloužilá kecalka 510 příspěvků 21.02.18 21:05

Na začátek jsou výborné kožené capáčky. Jinak ať už se rozhodnete pro bare nebo nebare, krom nadměrku na délku je stejně důležité řešit dostatečnou šířku botičky dle nožičky. Na to v málo které obuvi upozorní. Nejmladší syn má od malička tak širokou nohu, že je problém najít vhodné barefoot boty a normální boty na jeho šířku asi vůbec neexistují…

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Klíšťata jen v lese? Je to mýtus, často číhají na zahradě

Klíšťová encefalitida nás neohrožuje pouze v lese nebo na louce. Vystaveni jí... číst dále >

Život s protikvasinkovou dietou aneb můj život s Candy

Naše adminka Dominika přestala na počátku roku jíst cukr. Lékařka ji totiž... číst dále >

Články z Expres.cz

Ať žije Zeman! Opilci v centru města vystrčili zadky a spálili své trenky

Přinejmenším neobvyklý pohled se naskytl kolemjdoucím obyvatelům Liberce,... číst dále >

Děti, těšte se na pšouknutí! ČT připravila cyklus romských pohádek

Pravidelný desetidílný cyklus romských pohádek nabízí od pondělí 18.6.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Emy: Už tři roky jsem doma s dětmi, mateřskou nenávidím

Mám fajn manžela a dvě krásné děti. Když jsem otěhotněla poprvé, těšila jsem... číst dále >

Čtyři pravidla, jak nosit bílou. Tabu jsou černé kalhotky i průsvitná látka

Do horkého letního počasí se obzvlášť hodí. Působí lehce, svěže a je symbolem... číst dále >

Reklama