Jak vybrat boty

48
20.9.21 06:33

Jak vybrat boty

Ahoj, syn začal chodit a chtěli bychom mu na zimu koupit Barefoot botky má přesně rok, ale já teda nevím jakou velikost vzít. Bohužel nikde u nás žádná prodejna není,. Doma má boty které dostal. Jsou velikosti 21,nenosil je, jsou jen zkoušené a jsou mu teda velké. :think: takže nevím, jak se orientovat. Poradí mi někdo? Chodí jen pár dnů, takže boty zatím nevyužije, zatím po venku nechodí, ale tak na listopad bych něco už ráda sehnala (v tu dobu bude mít rok a 2 měsíce)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26469
20.9.21 06:36

Udělala bych si výlet a spojila to s nákupem bit ve speciálce.
Pokud trvale na nákupu přes net, postav dítě na papír, obkresli mu nohu, omer a podle rozměru objednej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15341
20.9.21 06:41

Také bych na první nákup botiček doporučovala prodejnu. Pak už budeš vědět co a jak a šlo by teoreticky objednávat i přes web. Já si to teda u malých dětí neriskla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10122
20.9.21 06:41

@Ema1992 minimálně na ty první bych určitě udělal výlet do prodejny. Ať můžeš vidět, vyzkoušet atd. A co se týká Barefoot, tak je nemalé množství doktorů a i prodejců, kteří je absolutně nedoporučuji, že jsou nevhodné jako ty první boty. Ale to jen ať víš, že i takový názory existují.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
48
20.9.21 06:45

@Cenarius a můžu se zeptat, které boty jsou vhodné pro takové malé dítě? Koukám na ně už týden a vůbec si nevím rady

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25335
20.9.21 06:45

Určitě zajet někam do prodejny, první se musí zkusit, oni mu změří nohu navíc jde třeba i o sirku a výšku nártu a musí tam mít trochu místa navíc v té botě. To doma moc nevymyslis, ale musíš fakt do nějaké speciálky na děti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10122
20.9.21 06:55
@Ema1992 píše:
@Cenarius a můžu se zeptat, které boty jsou vhodné pro takové malé dítě? Koukám na ně už týden a vůbec si nevím rady

Mají zdravotní atesty a certifikáty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26539
20.9.21 06:59

Zdravotní atesty a certifikáty mají i boty pro dětské nohy úplně nevhodné.

Doporučuji na fb se přidat do skupiny Barefoot nejen pro děti. Tam poradí se vším. Dítě, které sotva začalo chodit ještě ani nemá mít boty. Pokud je to nutné, tak co nejlehčí nejměkčí, a vybrané podle tvaru nohy, délka, šířka, nárt, kotník, pata.. Řešit velikost nestačí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
lucenka
20.9.21 07:02

Pokud je chceš dávat dítěti až v listopadu, tak bych s nákupem počkala do té doby. Když je koupíš teď, tak se ti může stát, že mu v tom listopadu už nebudou. A určitě na první nákup zajeď do obchodu.

• Citovat
  • Nahlásit
32752
20.9.21 07:11
@Ema1992 píše:
@Cenarius a můžu se zeptat, které boty jsou vhodné pro takové malé dítě? Koukám na ně už týden a vůbec si nevím rady

Barefoot je dobrá volba :palec: Samozřejmě každý má názor, ale pokud jsi spala k názoru, že to je dobře, tak to je dobře :palec:
Můžu poradit typ, když mi pošleš fotky nožky. Velikost podle obkresu. Postavíš ho do krabice od bot, třeba na parapet, uděláš linku u v nejdelším místě, v nejširším místě, to bývá místo za prsty.
Ale nákup na prodejně je rozhodně lepší. Alespoň napoprvé, i když já bych to doporučila vícekrát zopakovat. Noha poroste rychle, bude se měnit, než získáš jistotu.
Syn má boty asi 2 týdny a budeme kupovat větší :mrgreen:
Kdyžtak poradím kam vyrazit :palec: Jestli máš Facebook, tak skupina Barefoot nejen pro děti ČR/SK

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6142
20.9.21 07:18
@Ema1992 píše:
Ahoj, syn začal chodit a chtěli bychom mu na zimu koupit Barefoot botky má přesně rok, ale já teda nevím jakou velikost vzít. Bohužel nikde u nás žádná prodejna není,. Doma má boty které dostal. Jsou velikosti 21,nenosil je, jsou jen zkoušené a jsou mu teda velké. :think: takže nevím, jak se orientovat. Poradí mi někdo? Chodí jen pár dnů, takže boty zatím nevyužije, zatím po venku nechodí, ale tak na listopad bych něco už ráda sehnala (v tu dobu bude mít rok a 2 měsíce)

Přidej se do skupinky barefoot nejen pro děti na facebooku, tam poradí i podle obkresu a fotek nožky. Dá se to i přes net, když nohu dobře poměříš. Na stránkách www.littleshoes.cz jsou super poměřené a popsané všechny boty, jak délka, tak šířka. Sedí jim to tam. A pro malé dítko určitě barefoot je vhodný, lepší než narvat do tvrdých kopyt, kde bude dítě jak v sádře chodit. Případně můžete i nějaký kompromis. My tak nějak jedeme…něco bare, něco kompromis. Ale vždy dost místa pro prsty, bez podpory klenby. Já třeba mám raději zpevněnou patu u botiček aspon trošku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
78762
20.9.21 07:47
@Cenarius píše:
Mají zdravotní atesty a certifikáty.

No, ty rikaji pouze to, ze je zdravotne nezavadny materiál, ale klidně to muze byt naprosto spatna bota.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15249
20.9.21 07:56
@Ema1992 píše:

Postav dite na papir a obkresli nohu. Zmer sirku a delku nohy a podivej se, jaky tvar maji prsty - jestli delaji vejirek, nebo je nejdelsi palec, nebo nejdelsi prostrednik.
Pak taky jestli je pata uzka a mala nebo buclata a jak vysoky ma nart.
Podle tohohle vseho vyberes znacku bot, idealne v tom obchode nebo fb skupine.
Kdyz postavis nohu na stelku, tak dobre vidis, jestli spicka kopiruje ten tvar prstu.
Bota nesmi byt obrovska a volna (to je casta chyba zacatecniku v barefoot), musi kopirovat nohu a dobre sedet. Plus obecne ma mit mekkou ohebnou podrazku.

Vyhoda batefoot je, ze bota je rovna, neni vyvysena pod patou, takze nemeni pomery v pateri, a nema klenbu, takze svaly nohy musi pracovat. Osobne ale preferuji zpevneny opatek, takova bota lip drzi a pasuje (hodne i barefoot znacek tu dobre drzici patu dela).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35697
20.9.21 08:06
@Ema1992 píše:

Záleží, jakou má nohu. Některé děti mají širší a vyšší nárt. Ve specializované prodejně by tě měly navést. Mají i tu šupleru na měření nohy. Když budeš dítěti vestoje obkreslovat nohu, musí rovně stát. Jinak to nebude sedět. Pak se u bot vyplatí vyndat tu stélku a postavit ho na ni. Délka boty se na internetu uvádí, podle toho by se vybrat dalo, ale stejně bych po internetu moc nekupovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20856
20.9.21 08:13

Jak píšou holky, rozhodně do kamenného obchodu, nejlépe s certifikovanou obuví, kde ti nejlépe poradí, klidně si najdi recenze daných obchůdků. My máme u nás jeden super obchod s výbornou paní, takže já chodila pak už na jistotu. Dětem jsem si až nedávno troufla koupit boty bez zkoušení (je jim 6,5 a 9) - a to jenom klasické kecky na sport nebo gumáky, jinak prostě musí vše vyzkoušet. Že sedí velikost nebo šířka boty je jedna věc, ale to, jak v botě došlapuje, jak je těžká nebo jak se do ní nalejzá, to z netu nezjistíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat