Reklama

Jak vyhodit nájemníky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.01.18 11:00
Jak vyhodit nájemníky

Ahoj, prosím o radu. Máme v bytě neplatici nájemníky. Pár nájmů zaplatili ale poslední 2 měsíce nic. Jeden nájem jsem jim vzala z kauce která byla ve výši 1 nájmu ( a to nám ještě nedali kauci celou, měli dát 9700 ale dali jen 9000, v té době jsem to nějak neresila). No tudíž když jsem vzala jeden nájem z té kauce tak jsou jakoby teď od včerejška pozadu s 2 nájmy, bez použití té kauce by to byly 3. Oni se ohrazuji tím, že okamžitou výpověď jim můžeme dát až po nezaplacených 3 najmech. Víte o tom někdo něco jak to skutečně je?

Reklama

Reakce:

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19563 příspěvků 16.01.18 11:09

Asi záleží, co jste si ujednali v nájemní smlouvě :think: A pokud tam mají trvalý pobyt, možná se můžeš těšit na čekání na " soudní vystěhování" :zed:
Každopádně bych se být tebou už teď připravovala - takže jim doporučeně zašli výzvu na uhrazení nájmu.

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27284 příspěvků 16.01.18 11:12
@Anonymní píše:
Ahoj, prosím o radu. Máme v bytě neplatici nájemníky. Pár nájmů zaplatili ale poslední 2 měsíce nic. Jeden nájem jsem jim vzala z kauce která byla ve výši 1 nájmu ( a to nám ještě nedali kauci celou, měli dát 9700 ale dali jen 9000, v té době jsem to nějak neresila). No tudíž když jsem vzala jeden nájem z té kauce tak jsou jakoby teď od včerejška pozadu s 2 nájmy, bez použití té kauce by to byly 3. Oni se ohrazuji tím, že okamžitou výpověď jim můžeme dát až po nezaplacených 3 najmech. Víte o tom někdo něco jak to skutečně je?

kauce ale není nájem… navíc pokud z kauce uhradíš nezaplacené výdaje, musí kauci myslím do 30 dnů zase doplnit do stanovené výše… každopádně bych jim poslala doporučený dopis s vyčíslením dlužného nájmu a kauce, ať máš v ruce nějaký papír…

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19563 příspěvků 16.01.18 11:12

https://www.novinky.cz/…jemneho.html
nevím, nakolik je to aktuální, ale našla jsem toto:

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19563 příspěvků 16.01.18 11:14

@eumedon by ti možná poradil nejlíp ;)

Janli
Kelišová 5692 příspěvků 9 inzerátů 16.01.18 11:17

Záleží na tom, jakmáš postavenou smlouvu. Jestli jsi ji stáhla někde z internetu, tak jdi rovnou za právníkem. Mají pravdu. Výpověď až po třech nezaplacených nájemech a ještě mají dva měsíce na vystěhování.

ivašot.
Kelišová 6408 příspěvků 16.01.18 11:18

K problému, jak vyhodit neplatící nájemníky, řeknu jen jedno - těžko. Jsme v dost podobné situaci, nájemnice nezaplatila dva nájmy, suše oznámila, že jedním měsícem si odbydlí kauci. Máme celkem snad slušně sestavenou smlouvu, jenže ta stejně musí být v souladu s právním řádem, který nájemníky dost chrání. Na řešení problému máme najatou právničku, ale ani ta se svými doporučenými dopisy s nájemnicí nehnula.

eumedon
Extra třída :D 13535 příspěvků 16.01.18 11:19
@Anonymní píše:
Ahoj, prosím o radu. Máme v bytě neplatici nájemníky. Pár nájmů zaplatili ale poslední 2 měsíce nic. Jeden nájem jsem jim vzala z kauce která byla ve výši 1 nájmu ( a to nám ještě nedali kauci celou, měli dát 9700 ale dali jen 9000, v té době jsem to nějak neresila). No tudíž když jsem vzala jeden nájem z té kauce tak jsou jakoby teď od včerejška pozadu s 2 nájmy, bez použití té kauce by to byly 3. Oni se ohrazuji tím, že okamžitou výpověď jim můžeme dát až po nezaplacených 3 najmech. Víte o tom někdo něco jak to skutečně je?

Co je to „vzít nájem z kauce“? Oni vám nedali kauci celou, a přesto jste jim byt pronajali? Chyba!

Oni vám nedali kauci celou, a přesto jste i tu necelou kauci zúčtovali proti dluhu na třetím nájmu? Mají o tom doklad? Chyba! Místo zúčtování proti třetímu dlužnému nájemnému jste jim měli dát okamžitou výpověď (tedy výpověď bez výpovědní lhůty se to myslím jmenuje)!

Nejsem právník, nemohu dávat kvalifikované rady, tohle mi jen říká selský rozum!

Janli
Kelišová 5692 příspěvků 9 inzerátů 16.01.18 11:22

@eumedon takhle to bohužel dopadá, když se do nájmů pustí laik. Jediná rada je ať okamžitě utíkají k právnikovi. Bude to desetkrát levnější než když to budou řešit sami. A to evidentně narazili na vyčůránky, co v tom umí chodit.

Ivan PPZ
Kelišová 5657 příspěvků 16.01.18 11:34

Kauce / jistota neslouží na úhradu nezaplaceného nájmu, ale v principu na úhradu např. škody na zařízení při ukončení nájmu. Vyhodit neplatící nájemníky je problém i pokud je nájemní smlouva super neprůstřelná. Ale pokud je tam „nějaká chybka“, pak to může být ještě složitější (a nákladnější). Jestli má/ nemá nájemník zřízen trvalý pobyt by nemělo mít vliv. Ale- také nejsem právník.

Lendeš
Kelišová 5285 příspěvků 16.01.18 11:40

Kauce neslouží k úhradě dlužného nájemného. Pokud dluží alespoň tři nájmy, tak máš právo dát okamžitou výpověď bez výpovědní doby, ale musíš je nejdříve vyzvat k nápravě. Ale taky bych tu výzvu i výpověď řešila přes právníka.

§ 2291

(1) Poruší-li nájemce svou povinnost zvlášť závažným způsobem, má pronajímatel právo vypovědět nájem bez výpovědní doby a požadovat, aby mu nájemce bez zbytečného odkladu byt odevzdal, nejpozději však do jednoho měsíce od skončení nájmu.

(2) Nájemce porušuje svou povinnost zvlášť závažným způsobem, zejména nezaplatil-li nájemné a náklady na služby za dobu alespoň tří měsíců, poškozuje-li byt nebo dům závažným nebo nenapravitelným způsobem, způsobuje-li jinak závažné škody nebo obtíže pronajímateli nebo osobám, které v domě bydlí nebo užívá-li neoprávněně byt jiným způsobem nebo k jinému účelu, než bylo ujednáno.

(3) Neuvede-li pronajímatel ve výpovědi, v čem spatřuje zvlášť závažné porušení nájemcovy povinnosti, nebo nevyzve-li před doručením výpovědi nájemce, aby v přiměřené době odstranil své závadné chování, popřípadě odstranil protiprávní stav, k výpovědi se nepřihlíží.

Uživatel je onlinearinecka
Závislačka 4666 příspěvků 16.01.18 11:43
@Anonymní píše:

Na tu kauci si sahat neměla, stejně ti to k ničemu nepomohlo. Takže ti dluží nájmy + kauci + doplatek na kauci který ani nedali celý? Pošli jim doporučený dopis kde bude napáno kolik a za co dluží. Nevím jakou máš smlouvu ale neplacení nájemného je hrubé porušení smlouvy. Elektriku atd máš započítanou v nájmu? Nebo si jí oni hradili zvláštˇ? Abys pak neměla ještě dluh na tomhle :think:

Ivan PPZ
Kelišová 5657 příspěvků 16.01.18 12:27

Je vhodné, aby se majitel domluvil s nájemníky, že si energie převedou na sebe. Při neplacení třeba elektřiny bude dlužníkem nájemník a ne majitel. Pak si to majitel převede na sebe a rozvodné závody budou dluh řešit s bývalým nájemníkem a majitel bude díl fungovat.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

„Co je to Řeporyje?“ Venkov s výhodami města, kde se občas střílí. A Novotným

Nejstarší písemná zpráva o Řeporyjích je z roku 1277, kdy je Přemysl Otakar... číst dále >

Nejhlubší dno, ultralevice zneuctila mši: Ovčáček se pustil do mluvčího z UK

Aktivistka Aneta Petani protestem proti představitelům církve spustila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >