Reklama

Jak vyjít se snachou?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

šéfka
Povídálka 14 příspěvků 27.12.17 11:54
Jak vyjít se snachou????

Otevírám téma, které tady už v minulosti několikrát bylo, jen opačně. Vždy se zde řešilo,

Příspěvek upraven 29.12.17 v 16:44

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »

Reklama

Reakce:

Keyllah
Echt Kelišová 8938 příspěvků 27.12.17 12:02

@šéfka Uvažuješ, že kvůli tomu přerušíte veškerý styk s vlastním dítětem a vnoučetem?? :think: nic proti ale zrovna některé její požadavky co se týkají posazování, lezení a stavění jsou správné a lékaři doporučované. Takže se úplně nedivím, že vás „pozoruje“ popř. upozorňuje pokud to vy děláte jinak…

tkub
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 27.12.17 12:03

Ahoj, tak předně v některých tvých příkladech je snacha praštěná, ale v některých má pravdu. Vím, že za tebe to tak nebylo, ale dnes se opravdu dítě neposazuje a nenechává stoupat za ručičky jen až co udělá samo, je to současný všeobecný názor, má se za to, že by se dítěti v polohách pomáhat nemělo, že musí svalstvo dozrát samo.
Obávám se, že můžeš jen čekat kdy a jak ti vnoučátko půjčí, syn bude mezi mlýnskými kameny. Je to hloupé ale bohužel je fakt, že když máš syna a snacha má se svou maminkou dobré vztahy, tebe to už vždy napasuje na místo,,jen tchýně", což je strašné, ale bohužel to je fakt. mám známou, která řeší totéž, musí se tam vnutit a nakonec to vždy dopadne hádkou, řeší to asi nemá :(

Mimis2017
Ukecaná baba ;) 1383 příspěvků 27.12.17 12:03

@šéfka vaše snacha je praštěná a s tím nic nenadelate :(… Jako jo, prosazovat vy se dítě nemělo a pokud se samo nepostaví, tak postavovat taky ne, ale to bude asi nejmenší problém. Myslím si, že jednou za 14dni by mohla zkousnout i to, co se jí zrovna nelíbí. Já se s mamkou vidím dost často a dělá dost věcí, které se mi úplně nelíbí, dává rady, které respektuji, ale stejně si to udělám podle sebe :lol:… Ale prostě v tu chvíli, když si s malým hraje, když tam jsme nebo ona u nás, tak ji nechávám. Je škoda, že se snachou není řeč. Kdyby někdo dělal blbce že mě, tak bych tam asi nejezdila. Zkuste promluvit ještě se synem, třeba manželce domluví. Hodně štěstí!

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.12.17 12:07

@šéfka
Přijdu na návštěvu, zeptám se, jestli můžu vozit kočárek. Dítě mi dají do kočárku a já ho v určený čas přivezu. Dítě má připravené pití i svačinku, kterou mu mohu dát. Předem se zeptám, jestli ho mohu vyndat a kousek se s ním projít a nebo ne. Plním striktně příkazy snachy. Když byli menši, dítě jsem si vzala do náručí, pohoupala a předala zpět. Děti hlídám v jejich prostředí, dávám jim připravenou stravu. Kupuju jim hračky předem matkou schválené, oblečení předem schválené. Všechno musí mít atesty pro ČR. A víš co? mě to maximálně vyhovuje. Se snachou nebojuju a mám ji ráda, že se tak dobře o děti stará. Nic svého nikomu nevnucuju, protože je mi to jedno. jsou to jejich děti a oni jsou za ně zodpovědné. Hele, ono to časem trochu poleví. Nebojuj s ní. Proč něco vymýšlet, když ona ti to všechno vymyslí. Kašli na to a užívej si to, co je. :mavam: Raději anonymně. Snacha sem taky chodí, tak aby mi nenadala že vynáším informace z rodiny.

terien
Echt Kelišová 7634 příspěvků 27.12.17 12:07

Dej tomu čas, dítě je ještě malé a snacha si myslí, že je matka roku. On až prcek povyroste tak bude ráda, že si ho vezmete na hlídání. Na druhou stranu dneska jsou jiné trendy ve výchově, v něčem má pravdu, spíš by mě mrzel přístup syna. Asi snacha vládne pevnou rukou a on chce mít klid.

Pavlinka10615 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.12.17 12:10
@Anonymní píše:
@šéfka
Přijdu na návštěvu, zeptám se, jestli můžu vozit kočárek. Dítě mi dají do kočárku a já ho v určený čas přivezu. Dítě má připravené pití i svačinku, kterou mu mohu dát. Předem se zeptám, jestli ho mohu vyndat a kousek se s ním projít a nebo ne. Plním striktně příkazy snachy. Když byli menši, dítě jsem si vzala do náručí, pohoupala a předala zpět. Děti hlídám v jejich prostředí, dávám jim připravenou stravu. Kupuju jim hračky předem matkou schválené, oblečení předem schválené. Všechno musí mít atesty pro ČR. A víš co? mě to maximálně vyhovuje. Se snachou nebojuju a mám ji ráda, že se tak dobře o děti stará. Nic svého nikomu nevnucuju, protože je mi to jedno. jsou to jejich děti a oni jsou za ně zodpovědné. Hele, ono to časem trochu poleví. Nebojuj s ní. Proč něco vymýšlet, když ona ti to všechno vymyslí. Kašli na to a užívej si to, co je. :mavam: Raději anonymně. Snacha sem taky chodí, tak aby mi nenadala že vynáším informace z rodiny.

Takovou tchyni jak jste vy, to je sen všech matek :mrgreen: :mrgreen: :palec: palec nahoru!

Gituš
Závislačka 2595 příspěvků 27.12.17 12:11
@šéfka píše:
Dítě nemůže dlouho stát na nohou, protože ještě nemá pevná kolínka (má 10 měsíců) Dítě nesmí sedět, musí se posadit samo, nesmíte mu pomoct s lezením, postavováním, musí si na to přijít samo.

No, jenže s tímto tady mnoho lidí bude souhlasit :). Doba pokročila a výsledky výzkumů říkají něco jiného, než bylo běžné za vás a k tomu se moderní matky přiklánějí a ctí to. Takže třeba pokud „prosazujete“ toto, tak se snaše nechce vám dítě půjčovat a bojí se, co „provedete“, což v těchto ohledech docela chápu. Nicméně, je to jejich první dítě, jsou na všechno opatrní, takže bych řekla, že to je naprosto normální a s dalším dítětem to bude lepší, jinak samozřejmě, matky jsou na tom vždycky lépe, než tchýně.

Dejte jim čas, třeba se to zlepší :).

Ice79
Závislačka 2587 příspěvků 27.12.17 12:11

Že se samo nesedící dítě nemá posazovat, to snad ví každý, nebo dokonce vodit za ruce. To bych se důrazně ohradila taky. Ty drobnosti s dekou, prstem…ano, přehání, ale je to její dítě. Prostě to musíš respektovat. Prcek je ještě hodně malý. Myslím, že hlídání si užiješ až až. Ale až bude starší. Já bych tak malé dítě taky na hlídání nedala. Potřebuje hlavně mámu, ne babičku. A uvažovat o přerušení kontaktu?? Tak to je síla. :zed:

GabinkaCh
Ukecaná baba ;) 2291 příspěvků 27.12.17 12:12
@šéfka píše:
Otevírám téma, které tady už v minulosti několikrát bylo, jen opačně. Vždy se zde řešilo, jak nesnášíte svoji tchýni a já musím říct, že nesnáším svoji snachu. Vždycky to tak nebylo, měla jsem ji ráda, ale po svatbě a po narození vnoučete je to hrůza. Internetová a příručková matka. A my, jako prarodiče neuděláme nic dobře. Pro představu uvedu pár příkladů: dítě se nesmí položit na gauč, musí pod ním být minimálně jedna deka, protože na gauč sedají lidé. Dítě nesmí držet váš prst, protože pak svoje ruce strká do pusy a váš prst je asi jedovatý, přestože jste si jej před tím stokrát umyli. Dítě nemůže dlouho stát na nohou, protože ještě nemá pevná kolínka (má 10 měsíců) Dítě nesmí sedět, musí se posadit samo, nesmíte mu pomoct s lezením, postavováním, musí si na to přijít samo. Mohla bych ještě dál vyjmenovávat příklady, ale proč. Musím ještě podotknout, že za dítětem jezdíme na návštěvu 1× z 14 dní až 3 týdny, nikdy jsem jí neříkala, co má a nemá dělat, jen se občas zeptám, jak dělají to či ono, na odpověď nikdy nereaguji slovy to já….prostě přikývnu a mlčím. Za necelý rok jsem ještě nikdy nevezla kočárek, na návštěvě u nás byli 3× a to jen na narozeniny a vánoce. Když přijedeme my k nim ( vždy se předem ohlásíme), celou dobu, co si s dítětem hrajeme sedí u nás a bedlivě pozorují každý krok, každý úkon, který uděláme. Pokud svoje výhrady řeknu synovi, stojí při manželce. Je to dobře, proto mu už nic nevytýkám, nemám potřebu mezi ně vtloukat klín. Myslím si, že její matka je u nich pečená vařená a jistě „je mnohem lepší než já“, ale raději nepátrám, mrzelo by mě to všechno ještě víc. Uvažuji o tom, že s nimi přeruším kontakty, ale nechtěla bych přijít o vnouče. Strašně mě to mrzí a trápím se tím. Nejvíc mě mrzí, že se ke mně chová, jako bych byla absolutně neschopná, přitom i já jsem vychovala děti, a zřejmě ne tak špatně, když si jedno vzala za muže. Jediné mé přání je, aby se vnouče mělo dobře a vědělo, kdo je jeho druhá babička a děda, protože myslím, že mu dokážeme ukázat hodně věcí. Jsme aktivní, zabezpečení, hodně cestujeme a jediné co nám chybí je čas o samotě s vnoučetem. Zkuste mi poradit, jak dál…já už sem v koncích.

Odpovím vám, i když já jsem právě ta potvora snach která zakázala styk vnoučat s tchyní. Chlap je pri mě. Vaše snacha je chytrá jak rádio a důležitá. A co odpoví, když se zeptáte, jestli můžete jít vozit kočárek?

Heivka
Závislačka 3090 příspěvků 27.12.17 12:13

Tak pokud se snažíte dítě posazovat nebo stavět dřív než na to přijde samo, tak bych vás vynesla v zubech, na tohle mě upozorňovala i naše dětská doktorka, že tohle může poškodit páteř a psychomotorický vývoj. Jinak s čistotou to asi trochu přehání, ale zkuste si vzpomenout jak nejistá a opatrná jste byla kdysi vy u svého prvorozeného. Co se týče vození v kočárku já třeba kočár nikdy nesvěřila mojí mámě, když chtěla jít sama, vím jak bezhlavě přechází silnici, dokonce jsem jí párkrát ve městě málem sama přejela protože v mi mimo přechod a bez rozhlédnutí vběhla pod auto. Takže se zkuste zamyslet jestli ona opravdu přehání, nebo zavdáváte důvod k nedůvěře. Ona občas stačí stará historka z dětství jak se například tříměsíční dítě olizovalo po pivu a ve spojení s rozhozenými hormony z porodu a kojení je nedůvěra na světě.

šéfka
Povídálka 14 příspěvků 27.12.17 12:13

Myslím, že s ní nebojuju, chováme se k sobě slušně, jen v duchu ji nesnáším. Ale tvoje rady si beru k srdci, máš pravdu. Díky.

marg
Ukecaná baba ;) 1802 příspěvků 27.12.17 12:14

Zatnout zuby, vydrzet. Az bude dite starsi a „mene rozbitne“, vsadim se, ze hlidani oceni. Take jsem byla trochu takova, ale ted ji ke tchyni rada davam, at ji klidne vesi hlavou dolu..je mi to jedno.
S tim gaucem, take jsem trvala na dece. Jen ta predstava, ze nekdo sedi zadkem v MHD a pak na te sedacce, kde pak lezi me sterilni, vyvonene miminko. Samozrejme tohle opravdu vzalo za sve.
Dala bych ji cca do dvou let takovou dobu hajeni a pak bych resila, pokud se nezklidni.

Gortyna
Kecalka 384 příspěvků 27.12.17 12:14

Jejda, tak to jsem stejná jako tvoje snacha, mám ročního. Ona to nemyslí zle, jen se o něho bojí. Moje tchýně už bohužel nežije, ale s mámou jsme se několikrát chytly díky jejím radám… Taky s ním nebyla sama, pokud nepočítám můj odchod na wc/pro pití/do auta. Já se zase držím stravy co řekne doktor a navíc jsme chodili na rehabilitaci, takže tam bylo rad taky dost ale odborných. Zbytek dělám podle instinktu…

Ice79
Závislačka 2587 příspěvků 27.12.17 12:18
@marg píše:
Zatnout zuby, vydrzet. Az bude dite starsi a „mene rozbitne“, vsadim se, ze hlidani oceni. Take jsem byla trochu takova, ale ted ji ke tchyni rada davam, at ji klidne vesi hlavou dolu..je mi to jedno.
S tim gaucem, take jsem trvala na dece. Jen ta predstava, ze nekdo sedi zadkem v MHD a pak na te sedacce, kde pak lezi me sterilni, vyvonene miminko. Samozrejme tohle opravdu vzalo za sve.
Dala bych ji cca do dvou let takovou dobu hajeni a pak bych resila, pokud se nezklidni.

8o Řesila, pokud se nezklidní?? Jako to, komu bude půjčovat dítě?? To je snad její věc, ne?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Co je zač Česká ženská lobby, která narušila Dukovu mši, a co chce?

O pořádný poprask se v úterý postarala aktivistka jménem Aneta Petani, když v... číst dále >

David Kraus o Strýcové: Čekal jsem od Báry, že řekne alespoň promiň

Druhá polovina léta ve společenských rubrikách patřila Davidu Krausovi (38),... číst dále >

Články z Ona Dnes

Potraviny, které vám na podzim pomohou s hubnutím i posílením imunity

Když chcete zhubnout, je právě podzim ideálním obdobím pro začátek diety.... číst dále >

První dáma Svobodová přišla o syna, podpořila vznik SOS dětských vesniček

Bylo to poprvé od časů Hany Benešové, co byla první dáma opět oblíbená u... číst dále >