Jak vylecit seboreu?

646
21.3.17 17:39

Jak vylecit seboreu?

Hledam nekoho, kdo ma stejny problem - seboroicka dermatitida a jak ji vylecil? Popr. co proti svedeni? Dekuji za vase zkusenosti :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

1282
21.3.17 17:47

@garda Ahoj,seboreou trpí manžel. Má lehkou formu. Vždycky suchou kůži odrbe a mažeme kokosovým olejem. V létě je to lepší, v zimě horší. Jinak jsme vyzkoušeli všechny možné mastičky, ale bez úspěchu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.3.17 17:52

Nám pomohl Excipial u lipolotio (snad to píšu správně)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
646
21.3.17 17:58

Aha, ten excipial znam, zkousela jsem ho na hrubou kuzi kdysi pred 15ti lety, mam lozisko na hlave, ktere se mi rozlezlo skoro po celem vrchu a lozisko pod kolenem cca 8×4cm, ktere silene svedi a mokvá, zitra jdu na kozni, tak jsem zvedava.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
10741
21.3.17 18:28

Nizoral krém - ale v ČR už není dostupný, mají ho v německu…

A docela dost pomáhá chytrá houba. https://www.chytra-houba.eu/…ide,104.html

Ale je potřeba velká trpělivost a důslednost v léčbě. Najít něco, čím se se můžete líčit a čistit si pleť a nebude vás to dráždit.

A teda dost hraje roli stres a dostatek spánku a taky různé hormonální dysbalance.

Pro zklidnění když to nechám rozjet do většího zánětu mi pak funguje maska ve které je kefír, jíl a podrcený acylpirin.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.3.17 19:15

Seberoickou dermatitidou trpí přítel. Vyzkoušel kde co ale nejlepší je mycí gel od Biodermy SENSIBIO DS+, tím si to umyje a poté namaze krémem se stejným názvem. Je to přímo vyrobené pro seboreu. Sice dražší, ale výsledek super. Když nemá krém, maze se kokosovym olejem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.3.17 19:18

A zhorší se mu to většinou po nějakém smaženém nebo sladkem jídle a po velkém stresu, takže bych se tomu snažila aspoň částečně vyvarovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.3.17 19:37

Změnit stravování. Jedině to pomůže vymýtit příznaky napořád!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.3.17 20:30

Kožní mě odbyla kortikoidy a řekla mi, že se toho nikdy nezbavím. Povedlo se mi ji vyléčit tradiční čínskou medicínou. Brala jsem plné dávky pilulek 3× denně po čtyřech. Zmizela zhruba po čtyřech měsících. Pilule jsem radši brala půl roku. Už jsem přes dva roky bez. Není to levná sranda. Potřebuješ zhruba tři balení na měsíc, ale já už nevěděla, co s tím. Měla jsem konkrétně tyto: seboroická dermatitida

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.3.17 20:36

Změna stravy mi bohužel nepomohla. Nejím mouku 15 let a to ani žádné ovesné vločky apod. Mléčné výrobky jsem si dávala občas, fakt tak 2× za měsíc tvrdý kozí sýr, kravské vůbec. I jsem zkusila totálně odstranit sladké a taky to s tím nehnulo. Udělala jsem plno očist jater, střev…klystýry. Přešla jsem na biokosmetiku, bio prášky na praní. Ale v tom stylu jedu už pořád, i když jsem se toho zbavila. Necpu do sebe svinstva a přírodní kosmetiku jsem si vyloženě zamilovala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
646
21.3.17 21:00

@zrezlá plechovka dekuji za radu, premyslela jsem o necem alternativnim jako je homeopatie (mam s ni dobre zkusenosti), zkusim teda tu cinskou medicinu nebo homeo, ikdyz s homeopatem je tu v okoli problem :nevim: kortikoidy bych nebrala, problem jen na chvili zamaskuji a nic neresi. A neporadis nejaky sampon zatim nez by zabrala ta medicina?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
646
21.3.17 21:11

No a stres ted bohuzel asi eliminovat nemohu, ta seborea se mi objevila kdyz zacaly problemy, ktere bohuzel neovlivnim :pocitac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
646
21.3.17 21:12

@Coleen87 a na vlasy?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.3.17 21:23

@garda Já používám šampón tento: desert essence? Jen tedy není nějak speciálně určen na dermatitidu. Ale za mě je parádní a že už jsem těch šampónů zase vyzkoušela. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.3.17 22:14

@garda Na vlasy asi neporadím :roll: Přitel je plesaty a myje si tím celou hlavu i obličej.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama