Jak vyřešit své pocity

Anonymní
17.8.21 21:42

Jak vyřešit své pocity

Ahoj, poprosila bych o anonym, z osobních důvodu. Mám manžela a máme spolu malého syna. S manželem jsme spolu dlouho na to, kolik nám je. Mě je tteda 24 manžel má 25.
2 roky jsme manželé a už od mých 14 tvoříme pár. (Bylo mi 14, takže ze začátku mezi námi nic než pusy a vodění za ruce nebylo, jen pro vysvětlení :mrgreen:) máme spolu zrekonstruovaný dům po manželově babičce. S manželem se nehadame, máme klidný vztah. Jenže poslední 2 roky je manžel dost v práci od rána do večera. Občas i víkendy a já jsem většinou s malým sama. Vím, že to dělá pro nás a že to myslí dobře. Jenže mě to přijde už takový stereotyp. Pracuji na poloviční úvazek a je to stále každý den to samé. Ráno vstanu, manžel už v práci, nachystám syna a odvedu ho do školky, jedu do práce. Přijedu z práce, uklidím doma a jdu pro syna do školky. Pak si spolu až do večera hrajeme. Pak zas okoupat, večeře, vyčistit zuby a spát. :zed: teď přes prázdniny je syn u mojí mamky místo ve školce, ale jinak je režim stejný s tím, že není ve školce ale u babičky (moje mamka je učitelka na ZŠ takže má taky volno) manžel většinou se vrací až je syn Zalezly v posteli a přečte mu pohádku na dobrou noc. o víkendu občas zajedeme za rodinou, nebo na nějaký výlet. Manžel je pozorný, vždycky na mě myslí, nikdy nezapomeneme na narozeniny, výročí ani svátek. Z práce jede ještě většinou nakoupit a vždycky mi doveze nějakou maličkost. O víkendu i uvaří. Jen přes ten týden mi ta pozornost strašně chybí. S manželem jsem o tom mluvila, stále říká, že musíme vydržet ještě tak 5let, než našetří peníze na vlastní podnikání. Je zásadně proti půjčkám a na to své podnikání potřebuje minimálně 700-900 tisíc. Je pravda, že našetřené máme dost, ale na druhou stranu nemáme ani polovinu této částky. :roll: :roll: no a asi skoro rok zpět k nám do práce nastoupil nový kolega. Je mu 27, bezdětný a bez přítelkyně a celkem o mě jeví zájem, je milý, hodný a pozorný. Stále mě ukecava na nějaký výlet. Každé ráno mi cestou do práce přibere kávu a nějakou oplátku, nebo čokoladu.. Jednou mě vytáhl z dost prekérní situace, kdy mi volali ze školky že malý má horečky a já zrovna měla v práci sklus a nemohla jsem jen tak odejít, protože jsem tam měla klienty. Ochotně se mi nabídl a pro syna mi do školky zajel, přivezl ho k nám do práce, udělal mu čaj s medem a dívali se spolu na pohádku. S paní učitelkou jsem byla samozřejmě domluvená a pro syna taky nebyl cizí. Často chodím do práce odevzdat papíry a syna beru s sebou, tudíž se s ním setkal už hodněkrat. Zkrátka mi na něm imponuje ten jeho zájem a to, že pro něj práce není na prvním místě. (Pro manžela nejspíše taky ne, ale je v ní celé dny a nedokáže se urvat, i když vím, že to dělá pro nás). Už delší dobu cítím, že mě k němu něco táhne víc a víc a vím, že je to obou strane. Jen prostě když jsem v jeho blízkosti nedokážu uvažovat normálně mozkem a opravdu často myslím na to, jaké by bylo být s ním. Přes víkend s mým manželem mě to trochu přejde, ale hned v pondělí jsem v tom zas. Uvažovala jsem i o změně práce, ale nemůžu najít nic, co by bylo blízko (mám to z domů 15 minut chůze) a za takové peníze. Zajímá mě tedy, jak se od takových pocitů odprosit? Případně jak s němi bojovat?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4727
17.8.21 21:50

Říct manželovi, ať se vykašle na podnikání a chodí dřív domů TEĎ, že teď je syn malý a TEĎ ho doma oba potřebujete.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
999
17.8.21 21:55

Pali Te dobre bydlo. Chces rozbit rodinu? Smele do toho – jsi na dobre ceste. Potom se nediv, kdyz kolega po par tydnech plachne.

Najdi si jinou praci. Zrejme dlouho nohy krizem neudrzis.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
318
17.8.21 21:56

To že se takhle chová ale neznamená, že je i takový člověk.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
93
17.8.21 21:57

Zjisti co ti ve vztahu chybí (co se ti nejvíc líbí na tom klukovi) a řekni si o to manželovi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2462
17.8.21 21:58

Ke kolegovi tě táhne jen to, že je to něco novýho a neokoukanýho… to, že dojel pro syna neni ukázka, že je pro něj přednější než práce, ale že měl zrovna čas, balí tě a očividně ví jak na to… tys pro něj taky nejela, takže to nemůžeš zazlívat ani manželovi. Jediný co poradit, promluvte si o podnikání, který ještě ani nezačalo a ani na to aby začalo nemáte a zkuste si najít práci tak, abyste na sebe měli víc času, než se oddálíte ještě víc a už to nepůjde zachránit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4221
17.8.21 22:04

Prosím tě, neblbni. Vzdyt máš spokojeno rodinu, manžel se snaží, jak může, abyste se měli dobře a ty myslíš na nějaký románek, kterým můžeš rozbít vše.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8883
17.8.21 22:08

Jsi v mládí „nevyskákaná“, tak se ti podlomí nohy i z blbýho kafe a sušenky :nevim: Jako dá se to pochopit, když jsi nikdy jiného muže neměla, ale zase zůstaň nohama na zemi, ano? Jak si myslíš, že by za pár let vypadal vztah s kolegou? No úplně stejně, jako teď s otcem tvého dítěte, který tě má zjevně rád a snaží se, aby ses měla dobře. To je totiž tak nějak normální rodinný život, to co popisuješ, přes týden práce, o víkendu nějaká ta zábava a takhle furt dokola. Akorát s tím rozdílem, že by za tebou zůstala rozbitá rodina. Minimalizuj kontakt s kolegou a drž ho striktně v profesionální rovině, promluv si s mužem, jestli by přece jen nemohl trochu polevit v nasazení a chodit domů dřív (i když osobně si nemyslím, že to je ten hlavní faktor, proč se ti zapalují lýtka)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
762
17.8.21 22:12

Nebuď labuť.
Já to chápu, se stejným chlapem v podstatě od dětství, může se vkrádat stereotyp, nuda, navíc ten chlap se jeví jako takový spolehlivý a předvídatelný, takže rozumím tomu, že někdo cizí v práci může zažehnout určitý plamínek, no kdo z nás to někdy v nějaké formě nezažil, ale nechala bych to v říši fantazií.
Kolega se dřív nebo později okouká, nebo se v nějaké situaci projeví jako de.bil, a ty pocity tě přejdou. Do té doby drž jazyk za zuby. Udělejte si na sebe s manželem víc času, nemusí jezdit nakoupit každý den, místo toho někam si někam vyražte na rande.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
743
17.8.21 22:15

Myslím, že na tohle je nejlepší terapie si pročíst diskuze tu na emiminu z této rubriky. Nejsi první ani poslední co se tu na to ptá, jen některé nejsou tak zodpovědné a hned jdou kam je frnda táhne. Máš hodného muže a rodinu, rozbít dítěti svět kvůli chvilkovému pocitu vzrušení za to nestojí, což určitě víš, když se chceš té náklonosti ke kolegovi zbavit. Fakt si tu počti, hodně to pomáhá vážit si toho co máš a buď k sobě tvrdá a poslouchej rozum.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
500
17.8.21 22:19

Precti si to po sobe jako by to.psal nekdo cizi a uvidis

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
182
17.8.21 22:36

Problém je v tom, že jsi celý život s jedním mužem a nikdy sis nenabila držtičku ;)

Většina žen by si přála být na tvém místě.
Většina žen zažije několik partnerů parchantů a pak jsou šťastné, když konečně potkají někoho, kdo by se pro ně rozkrájel, což podle toho, co píšeš tvůj muž je.

Radím ti přehodnotit priority. Jestli ti opravdu nějaký kolega, který pro tebe dělá maličkosti stojí za to, abys ztratila člověka, který s tebou doslova vyrostl a stál celou dobu po tvém boku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
546
17.8.21 22:45

Tak prvni pulku prispevku jsem s tebou soucitila. Chapu to. Jsem na tom ted dost podobne a to mame teprve 7m dceru (spolecnou, predtim tedy jeste kazdy dite sve s ex). Akorat, ze u nas je muz vlastne v praci 24/7(podnika).

Je na palici byt vlastne porad sama, o tom zadna. Na druhou stranu tvuj muz se i tak snazi, mysli na tebe. Tak otevri oci a nedelej zadny hlouposti. Jediny, co se stane je, ze zabrednes do kolotoce podvadeni, lhani a dojmu, jakou jsi nepotkala osudovou lasku a spriznenou dusi a cely to pekny manzelstvi splachnes do zachoda. Uz nikdy se nepujde vratit zpet, nikdy, i kdyby to neprasklo. A potahnes to za sebou jako balvan uz vzdy (pece o dite, vztahy ditete a noveho partnera, nektere veci s ditetem nezazijes, atd atd atd) a nakonec vlastne zjistit, ze se kazdy, myslim, ze fakt kazdy, vztah dostane do podobneho bodu a je jen na tobe, jak se s tim poperes. Vyzkousela jsem si to a i kdyz jsem ted spokojena, zpetne me to vzdy bude trochu mrzet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
963
17.8.21 22:50

A tady si dívky přečtěte čemu se říká,,pálí ho dobré bydlo" Neboli den co den si tu můžete přečíst příběhy nešťastných ženských, které nevědí kudykam i těch žijících šťastný obyčejný život a plánují ho zničit sobě i okolí. Mnohdy si ani jedny ani ty druhé to co mají nezaslouží.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
663
18.8.21 05:17

Ani nebudu cist ostatni prispevky a rovnou prihodim svuj. Tech zhruba 800 000 je podle me v dnešní dobe lepsi si pujcit, uroky jsou vyhodnejsi nez inflace (ta skutecna, zahrnujici vsechny naklady). Planuje mit byznys vydelecny? At si pujci. Planuje ho prodelecny, ze se boji pujcky? At se na nej vykasle rovnou a zacne s necim mensim.

Mozna to „mysli dobre“, ale rict doma rodine, ktere se styska po tatovi, ze musi vydrzet jeste 5 let? 8o Ma nejaky pojem o case? A za tech 5 let co? Bude zacinat ten svuj byznys, takze zase cas 0. A jesdte kdyz je „proti pujckam stuj co stuj“, tak moc financne gramotnej stejne neni a kdovi jak to jeho podnikani bude vypadat, o jeho volnym case nemluve. Zit si slusne neni tezky, ale jeho zpusob zda se mi ponekud nestastnym. Jeste to spolu proberte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat