Reklama

Jak vyřešit usínání???

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Katy2
Hvězda diskuse 50702 příspěvků 19.07.10 20:33
Jak vyřešit usínání???

Tak už mi došla trpělivost s uspáváním a potřebovala bych poradit, jak na to. Dceři bude za chvíli rok a usíná jedině v mé či manželově přítomnosti, nějak mi to nikdy nevadilo, vždy byla tuhá do pár minut, ale čím je starší, tím se usínání prodlužuje.
Chtěla bych začít praktikovat Estvila, ale nevím zda je pro nás tato metoda vhodná. Dcerka má problém se zvracením, při větším pláči jí nadáví a zvrací, jak toto vyřešit? Myslíte si, že po pár prořvaných a prozvracených dnech to přejde a bude usínat sama? Nechci jí nechat zvracet, ale co s tím?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Shílenka
Závislačka 2972 příspěvků 19.07.10 20:38

Ahojky, no já bych to určitě vyzkoušela. Učila jsem tak obě děti a spí jak andílci už od malilinka a to byly taky scény šílený.

Katy2
Hvězda diskuse 50702 příspěvků 19.07.10 20:47

NO ale mě jde o to zvracení, jako pár krát se stalo, že zůstala v ložnici sama a musela jsem převlíkat jí i postýlku, tak právě přemýšlím zda mi to za to stojí. CHodí spát dopoledne i odpoledne. Tak že celkem bych tu postýlku denně převlékala tři krát. :think:

Shílenka
Závislačka 2972 příspěvků 19.07.10 20:53
Katy2 píše:
NO ale mě jde o to zvracení, jako pár krát se stalo, že zůstala v ložnici sama a musela jsem převlíkat jí i postýlku, tak právě přemýšlím zda mi to za to stojí. CHodí spát dopoledne i odpoledne. Tak že celkem bych tu postýlku denně převlékala tři krát. :think:

A proč zvrací?

marcelka_88
Extra třída :D 13795 příspěvků 19.07.10 20:54

Katy My to též praktikovali a vyplatilo se, malý usíná sám, pak měl období kdy to zkoušel, tak znova, ale už zase usíná sám… Já vim šla bys do toho hned, ale bojíš se toho zvracení a praní, atd, taky bych se bála… Ale tak to zkus a chod tam častěji, pohlad ji, promluv na ní aby se trochu uklidnila a zase jdi pryč… Třeba se pak nepozvrací… Zkus ji naučit na nějaké zvířátko plyšové, panenku, nevim co má ráda, to u nás také zabralo… nebo nechat otevřené dveře ještě aby o Vás věděla a furt jí vysvětlovat… Nevim no, každopádně to zkus a chod tam častěji, pokud bude zvracet, tak asi neporadim :-( a nebo se pak poradit s doktorkou ?

elda1
Kecalka 397 příspěvků 19.07.10 20:54

sorry,vůbec Ti neporadím,ale máš náááádhernou holčičku

dagmar10
Závislačka 3799 příspěvků 2 inzeráty 19.07.10 20:56

Já jsem velký Estivillův odpůrce - jsem totiž velmi měkkosrdcatá :wink: Emičku jsme uspávali do 3 let - nejdřív u prsu (do 9 měsíců), potom jsme vedle ní leželi a potom drželi za ručičku. Pak jsem ale čekala mrně a nechtěla jsem mít po narození problém s tím, že budu v podstatě celý večer a noc jenom uspávat :lol: Tak jsem dceři vysvětlila vo co gou, dali pusu a šli. Samozřejmě, že 256× přišla s různými důvody, ale nakonec se to poddalo i bez pláče a zvracení.

Ale ty máš holčičku mladší a vysvětlení ještě asi těžko zabere. Takže jsem ti vůbec nepomohla, jen jsem se přimluvila, ať Estivilla ne :wink:

Katy2
Hvězda diskuse 50702 příspěvků 19.07.10 20:58

Eldo díky. :oops:

No a proč zvarcí? Dle dr. má zřejmě hodně citlivý dávicí reflex, tak že stačí fakt málo a zvrací. :nevim: :think: No každopádně to vyzkouším a budu teda k ní chodit častěji, aby se nestihla pozvracet, snad to brzy zabere.

Katy2
Hvězda diskuse 50702 příspěvků 19.07.10 21:02

Dagmar děkuji za odpověď, no jako taky mi to strašně vadí když brečí a nedej bože když začne zvracet, ale dnes jsem vyzkoušela a plakala ani né 5 minut, tak snad to nebyla jen náhoda. Určitě jí ale nenechám řvát a zvracet, to bych jí neudělala. :-?

Shílenka
Závislačka 2972 příspěvků 19.07.10 21:02
Katy2 píše:
Eldo díky. :oops:No a proč zvarcí? Dle dr. má zřejmě hodně citlivý dávicí reflex, tak že stačí fakt málo a zvrací. :nevim: :think: No každopádně to vyzkouším a budu teda k ní chodit častěji, aby se nestihla pozvracet, snad to brzy zabere.

Souhlasím, za pokus nic nedáš. Maximálně budeš převlíkat a převlíkat :think:

Panuška
Neúnavná pisatelka 17043 příspěvků 19.07.10 21:11

Katy tak bych doporučila chodit častěji, nevím za jak dlouho se rozeřve až se pozvrací. Pak mě napadlo ještě nějaký mezistupeň jako chvilku u ní sedět, ale to většinou nefunguje aspoň u nás ne. :nevim:

neczuz 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.07.10 21:13

S Tomem taky nešlo usínání v mé přítomnosti. Číhal, jestli neodcházím a trvalo to déle a déle.
Estivil píše, že se má Estivilovat i přes zvracení. Prý děti jsou vynalézavé a zvrací schválně, aby to rodiče vzdaly. Na mě je to tedy už moc.
Zkusila bych buď hodně upraveného Estivila, třeba s chozením po 2 minutách. U Toma to fungovalo - v podstatě se po každém příchodu uklidnil, další minutu byl v klidu, začal pak nadávat a když začal řvát, tak už jsem pomalu šla. Postupně ale zjistil, že stejně jen přijdu pohladím a odejdu, žádná sranda nebude, a usíná sám.
Pokud má nějaký blbý den a začnne před spaním řvát,
tak dobře funguje být na dohled, ale aktivně neuspávat, Toma si nevšímat, číst si, kvákat na emiminu… Takový kompromis- on je spokojený, že mě vidí a já už mám svůj klid.

dagmar10
Závislačka 3799 příspěvků 2 inzeráty 19.07.10 21:17

Katy - moc držím palce, ať to u vás zabere! Naše malá by byla schopná tam stát a řvát do rána, tak proto jsme tak dopadli :wink:

Katy2
Hvězda diskuse 50702 příspěvků 19.07.10 21:26

neczuz nevím zda je to u ní vynalézavost, ale se zvracením má problémy vlastně hoooodně dlouho, stačí fakt trošku a zvrací, třeba i při jídla, prostě jí jí a při předposlední lžice se třeba pozvrací a to fakt toho nejí moc, prostě je fakt zvláštní. No každopádně se pokusím to nějak řešit, už mě to fakt nebaví u ní tří krát denně sedět a čekat až usne. :roll:

Katty1
Kecalka 266 příspěvků 19.07.10 21:27

My měli ten samý problém, jakmile se kluk začal vztekat a brečet, už letělo z něho všechno ven :roll: . Stačilo, aby napolykal trošku vzduchu a bylo co uklízet…
Trvalo to do tří let, než přestal blindit. Ono se někomu řekne, vyzkoušejte a uvidíte, ale já když si vzpomenu, kolikrát jsem převlíkala komplet postýlku, děcko, umývala ( ve dne v noci :evil: ), a samozřejmě to bylo všude jinde / stěny, podlaha,…), tak bych se na to raději vykašlala a nenechala ho pořvávat. Je to hrozně těžký, ale mě už docházela síla na nějaké další pokusy. Nejhorší to bylo při záchvatech vzteku, to jsem ho po čase dávala při prvních náznacích rovnou do vany, protože jinak jsem měla jistotu, že bude vzteklejj blindit a lítat po bytě ( knihovna, koberec, stěny :twisted: , radši se nebudu rozepisovat dále).Tam to bylo docela jednoduchý, skoro žádný škody, čistší varianta.
Spát jsem ho dávala, až když byl hodně unavený, abych neuspávala hodiny.Sice se doba ukládání ke spánku posunula, ale bylo to pro všechny lepší.
Každý dítě je jiný a vy musíte cítit, co je dobře a co už ne.Staršího uspávám dodnes (6 let) a mladšího od narození položím a jdu,usíná sám, teď už mi dokonce pošle pusu a zamává ať už odejdu.Kdybych nezažila, nevěřila bych. Mají stejnou výchovu a přesto funguje u kažého snad všechno jinak.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Adopce na dálku a návštěva Bangladéše mě mnohé naučila, říká Věra Pilbauerová

Věra Pilbauerová změnila život bangladéšské dívce Líze, která by bez její... číst dále >

Máte doma nebezpečné hračky?

Nebezpečné hračky jsou zrádné především tím, že nejsou poznat na první pohled... číst dále >

Články z Expres.cz

Do čela s ním! 5 důvodů, proč by Kubera byl skvělým předsedou Senátu

Primátor Teplic Jaroslav Kubera (ODS) slaví úspěchy nejen v domovském městě,... číst dále >

Příběh Aloise Rašína: Jak se z radikálního nacionalisty stal zakladatel Československa?

Mluví se o něm málo, v souvislosti se vznikem Československa mnohem častěji... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >