Jak vystěhovat partnera?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

paninka
Stálice 85 příspěvků 25.12.17 15:30
jak vystěhovat partnera?

Dostala jsem se v partnerském vztahu do patové situace. Partner, se kterým mám dva syny 4 a 8 dlouhodobě ignoroval moje potřeby a jel si tzv. na své písečku, manipuloval mě tak, aby vždy bylo po jeho, často za cenu mých ústupků, aniž by mi to nějak vynahradil, mě začal natolik iritovat, že jsem se postupně rozhodla vztah ukončit. Nejdříve jsem začala mít příležitostné bokovky, na což partner reagoval tím, že se snažil ukázat, že umí to, co osm let předtím neuměl, jako např. vodit děti do školy, školky, uklízet a přispívá i víc do společné kasy, o mně ale nijaký zvláštní zájem nejevil, respektive vždy za každým skutkem jsem cítila, že by mi stejně nejraději dal pár facek. Pak došlo k oddělení ložnic, on spí v dětském pokoji, já s dětmi. Opakovaně jsme mu sdělila, že jsem vztah ukončila a nechci s ním žít, ať se odstěhuje. On to ignoruje, reaguje většinou větou: „to už jsi říkala…“ apod. Když jdu ven a vrátím se ráno, nadává mi do podlých sviní, já reaguji, že mám svůj byt, a nemohu si nikoho přivézt, když tam je on. Když náhodou někam společně jdeme a začnu se bavit s nějakým mužem, hned se prosazuje a dává najevo, že jsme obsazená. Teď jsme se skoro 3 měsíce neviděli, byla jsem s dětmi hodně pryč, pak byl měsíc pracovně pryč on. Teď se vrátil a rozhodil náš zavedený rytmus, dělá věci po svém, mám v nich pak chaos, ale nejvíc mi vadí, že nemám svůj klid a pohodu. S dětmi jsme na bytí bez něj zvyklí a zvládáme to, i když kluci ho mají docela rádi a vždy se na něho těší. On mně tvrdí, že chce s nimi žít a mít jejich lásku, tak jako mám já, ale já nevidím, že by o ně měl nějaký velký zájem. Líbí se mu mít střechu nad hlavou, nějaký jakž takž nenáročně fungující servis, ale jinak se věnuje své práci, kterou miluje nade vše. Ze stejného důvodu se mu rozpadla i předchozí rodina. Odstěhovat se nechce, tvrdí, že kvůli věku (60) hypotéku už nedostane. Navrhla jsem, že si ji vezmu já, on ji bude z části platit a byt bude pak kluků, nebo ať si najde pronájem poblíž. Nechce ale bydlet v prázdném bytě. Já ale ve společném soužití odmítám pokračovat, a zároveň nechci volit krajní řešení, jako měnit zámky nebo volat policii ani prodávat nebo pronajímat byt, abych se ho zbavila.Co mám dělat, když mám jasno, nechci s ním pokračovat, chci si zařídit život po svém? Děti mám ve své péči.

Reklama

Reakce:

welovefashion
Zasloužilá kecalka 517 příspěvků 96 inzerátů 25.12.17 15:45

Asi bych do toho zasvetila, nějakého společného kamaráda nebo kamaráda na kterého dá, rekla bych mu na rovinu, jak se věc má a poprosila ho o pomoc aby mu to prostě vysvětlil,… Třeba to od někoho jiného pochopí…

Paola21
Závislačka 3384 příspěvků 25.12.17 15:47

Když to nejde domluvou a třeba výměnu zámků odmítáš, tak se ho nezbavíš a bude tam do smrti :nevim: Já bych s ním v rukavičkách nejednala, zvlášť když ti nadává do podlých sviní a máš z něho pocit, že by ti nejradši dal pár facek 8o.

Emimin7
Kelišová 7162 příspěvků 25.12.17 15:49

S timhle snad dokaze pomoci policie. A urcite nechat vymenit zamek. Mirna reseni uz jsi zda se vycerpala, takze to asi jinak nepujde.

Příspěvek upraven 25.12.17 v 15:51

free333
Neúnavná pisatelka 18081 příspěvků 25.12.17 15:51

@paninka
Komu patří ten byt a má tam partner trvalý pobyt?

quinsley
Zasloužilá kecalka 942 příspěvků 1 inzerát 25.12.17 16:07

No otázka je, jak na to nahlíží právo?… :think:
Pokud to není manžel, tak jestli máš právo ho vystěhovat… A jak je to s trvalým pobytem?
Jinak po dobrém to asi nepůjde.
Leda by tam naběhl tvůj nový přítel (i třeba jen ´na oko ´) a vysvětlil mu to :D

arinecka
Závislačka 4506 příspěvků 25.12.17 16:25

@paninka Těžko říct, on asi nechápe že to prostě myslíš vážně. Dala bych mu ultimátum do kdy s má odstěhovat a pokud by tak neučinil tak prost vyměnit zámek a hotovo. :nevim:

pohledzdruhestrany
Echt Kelišová 7605 příspěvků 25.12.17 16:36
@quinsley píše:
No otázka je, jak na to nahlíží právo?… :think:
Pokud to není manžel, tak jestli máš právo ho vystěhovat… A jak je to s trvalým pobytem?
Jinak po dobrém to asi nepůjde.
Leda by tam naběhl tvůj nový přítel (i třeba jen ´na oko ´) a vysvětlil mu to :D

dobrej nápad, někdy taková věc dokáže věci pěkně rozhýbat, říká se tomu domácí zabíjačka

quinsley
Zasloužilá kecalka 942 příspěvků 1 inzerát 25.12.17 17:28
Nemyslím ho mlátit. Prostě přijít, rict já jsem nový přítel a tady Květa už s tebou nechce žít a byt je její, tak se odstěhuj.
Třeba slovo chlapa by pro něj bylo víc než slovo partnerky :palec:
@pohledzdruhes­trany píše:
dobrej nápad, někdy taková věc dokáže věci pěkně rozhýbat, říká se tomu domácí zabíjačka

pohledzdruhestrany
Echt Kelišová 7605 příspěvků 25.12.17 17:32
@quinsley píše:
Nemyslím ho mlátit. Prostě přijít, rict já jsem nový přítel a tady Květa už s tebou nechce žít a byt je její, tak se odstěhuj.
Třeba slovo chlapa by pro něj bylo víc než slovo partnerky :palec:

třeba jo..třeba ne… jako že tam přijde jinej chlap a řekne vypadni z tohodle bytu a od svých dětí, teď tvojí roli přebírám já (i když diplomatičtěji), myslím si, že máloco dokáže vytáhnout ze vnitř člověka radikální „řešení“

Netopirek
Echt Kelišová 7573 příspěvků 25.12.17 18:41

@paninka no buď se zbavit chceš a nebo nechceš. On sám neodejde. Takže můžeš zkusit kamaráda co nezná, aby hrál tvého nového přítele a vyhodil ho.
Hlavně nechápu, že mu poskytuješ servis 8o
Já bych mu už dávno pryč složila nájemní smlouvu. S tím kolik bude platit, pravidla užívání společných prostor. Lednici i špajzku bych si zamkla. A nechala bych si soudně upravit styk a výši výživného.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.05.18 10:30

Zdravím vás všechny. Potřebovala bych radu pro kamarádku. Žije s přítelem s nímž má 1 dítě. Už delší dobu se to snaží kamarádka ukončit. Vždy to nějak nedopadlo. Nyní se rozhodla, že to definitivně ukončí. Bohužel jí, začal vyhrožovat, že jí sebere syna. Píše jí dost vulgární zprávy, po celý den. Volá jí každou chvíli. Doma na ní pořád řve i hodně sprostě před dětma (má ještě jedno starší z předchozího vztahu). „Očkuje“ děti proti ní… A hlavně se nechce odstěhovat. Dům je její, dostala ho od otce. On tam nemá trvalý pobyt. Žijí tam spolu cca 8 let. Včera byla v občanskoprávní poradně a tam jí řekli, že nejdříve, než se obrátí na policii nebo soud, tak mu musí doručit výzvu k vystěhování a taky, že si má podat úpravu styku kvůli dítěti. Nemá prosím někdo zkušenosti se sepsáním té výzvy k vystěhování? Já bych jí to i napsala, ale bohužel nevím co má všechno ta výzva obsahovat. :,(
Prosím, za uchování anonymu, kvůli kamarádce. Děkuji. M

rodinka4
Ukecaná baba ;) 1145 příspěvků 03.05.18 10:44
http://mysakova.cz/…i-najemnika/
@Anonymní píše:
Zdravím vás všechny. Potřebovala bych radu pro kamarádku. Žije s přítelem s nímž má 1 dítě. Už delší dobu se to snaží kamarádka ukončit. Vždy to nějak nedopadlo. Nyní se rozhodla, že to definitivně ukončí. Bohužel jí, začal vyhrožovat, že jí sebere syna. Píše jí dost vulgární zprávy, po celý den. Volá jí každou chvíli. Doma na ní pořád řve i hodně sprostě před dětma (má ještě jedno starší z předchozího vztahu). „Očkuje“ děti proti ní… A hlavně se nechce odstěhovat. Dům je její, dostala ho od otce. On tam nemá trvalý pobyt. Žijí tam spolu cca 8 let. Včera byla v občanskoprávní poradně a tam jí řekli, že nejdříve, než se obrátí na policii nebo soud, tak mu musí doručit výzvu k vystěhování a taky, že si má podat úpravu styku kvůli dítěti. Nemá prosím někdo zkušenosti se sepsáním té výzvy k vystěhování? Já bych jí to i napsala, ale bohužel nevím co má všechno ta výzva obsahovat. :,(
Prosím, za uchování anonymu, kvůli kamarádce. Děkuji. M

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.05.18 10:48

@rodinka4 Děkuji moc, to jsem při hledání asi přehlédla. Napíši jí to podle toho :palec:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Články z Expres.cz

Perný den Michaely Badinkové: Před zkouškou Tváře musela zavolat odtahovku!

Michaela Badinková (39) už je v plném proudu příprav na TTMZH a právě chystá... číst dále >

Dara drtí Alagič i Rytmuse: Takto odpovídá na jejich zamilované fotky!

Koncem března Dara Rolins (45) a Patrik Rytmus Vrbovský (41) informovali o... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dress code nemusí být v létě peklo. Pět tipů, jak na něj vyzrát

Formální oblečení může být pro někoho v parném horku jako noční můra. Dlouhé... číst dále >

Vendula se těšila na nový účes. Proměna byla tak radikální, že se nepoznala

Od střední školy Vendula nezměnila účes. Ve svých šestadvaceti letech se... číst dále >

Reklama