Jak zabavit 2,5leté dítě?

31
5.10.04 13:09

Jak zabavit 2,5 leté dítě?

Ahojky všem,nemáte nějaký tip na jednoduchou hru,nebo třeba něco vyrobit ze spadaného listí? Mám dvou a půl letou holčinou s nohou v sádře a tak čím víc nápadů na zábavu,tím líp :D Předem díky. Jana.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1076
5.10.04 13:30

Ahoj Grice,

ze všeho nejdříve přejeme holčičce, ať ji nožička nebolí a brzo se uzdraví.

Jinak listí můžete lepit na čtvrtku a udělat strom, můžete ho barvit vodovkama a obtiskávat na papír, dají se dělat z kaštanů zvířátka, navlíkat na nit jeřabiny (někdo ale musí přinýst všechny ty věci domů). Pak děti obecně baví cokoliv pomalovávat, např. kameny. Vhodný jsou na to temperový barvy. Nebo fixama na tričko atd.

Snad jsem ti alespoń trochu pomohla.

Katka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.10.04 21:56

ahoj, nasi dvouletou holcicku teda nejvic ze vseho ted bavi ti panacci z megabloks (neco jako lego), furt si je rovna vedle sebe, povida si s nima, pusinkujou se.. je dobry, ze jdou koupit sami, i bez kostek, protoze na staveni zatim moc neni..
taky je uplne unesena z malovani vseho druhu - vodovkama, kridama, voskovkama - a razitkama.
a sousedka rikala, ze s detma casto vymackali ruzny temperovy barvy na paletu, namaceli do nich spunty a pak delali puntiky na papir .. prej je to bavilo, ale ja to jeste nezkousela.
tak nevim, jestli to pro vas nejsou moc miminkovsky hry :) preju brzky uzdraveni
ahoj
naivni kacatko

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Radina
5.10.04 21:57

Vzpomínám co všechno jsem prováděla se synem v tomhle věku…
koupili jsme plstelínu a do rozválené placky jsme vtlačovali semínka (mák, čočku, hrášky, různé menší pecky, melounová a dýňová semínka…) a dělali jsme tak kytičky v různé obrazce. Různě zbarvené větší plochy ze starších časopisů jsem rozstříhala na různé tvary a lepili jsme autíčka a postavičky (fajn je vystřihnout kapotu auta a dítě pak hledá stejná kolečka, výfuk, obláček od výfuku, kolečko na sluníčko a k němu najde paprsky, berušku a k ní tečky…), hráli jsme divadlo s vlastnoručně vyrobeným maňáskem. Další, trošku drastičtější je, chytit nějakého broučka a vyrobit mu městečko ze sirkových krabiček. Mimochodem z těch krabiček se dá dělat taky spousta panáčků, domečků a autíček (korková kola). Dobrý typ je fakt výroba zvířátek z kaštanů, navlékání jeřabinových korálů, které se pak dají skvěle využít na vánoční stromeček jako řetězy. Super je hra: co to je? : dáváš mrněti ochutnávat různé potraviny a ono hádá co to je - to bylo u nás móóóc oblíbené! taky jsme si dělali „tetování“ - malovali jsme si na tělo propiskami - prstíčci panáčci, kolínko sluníčko. Moje dlaň byla bazének a jeho prstíček panáček =o))). Docela se mi vyplatily takové ty výchovné hry - ukaž co nejrychleji kolínko, loket, rtíky, víčka, obočí… . Jestli máš delší vlasy, můžete si udělat kadeřnictví, s plyšáky hrát na obchod (v době supermarketů trošku k smíchu), na školu. je toho strašně moc co jsme se synem prováděli, taky rád pomáhal při vaření. Dnes ho tyhle „miminovské“ hry neberou a věčně sedí u počítače =o(((((, ale snad až tohle všechno budu učit naši Betynku, tak se přidá. Jo, co kdyby jste si namalovali něco hezkého na sádru? :lol: Hezké uzdravování, holky.

• Nahlásit
  • Citovat
31
6.10.04 10:35

Díky moc za tipy. Sádra už je vyzdobená,doktor bude koukat 8O Podzim je jak malovanej a my půl dne sedíme doma,než se nám taŤka vrátí z práce (máme ještě 7 měs.kluka). Navlíkat jeřabiny je skvělej nápad,zkusíme to a stříhat a lepit a malovat z toho už mi hlava kolem,děláme to už 3 týdny každej den a čeká nás ještě dalších 8. Tak díky za podporu a užívejte krásný počasí,třeba už bude poslední v tomhle roce. Ahoj Jana.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
17.12.04 21:05

Moc Vás prosím, neznáte náhodou někdo text pohádky Boudo budko…kdo v tobě přebývá, já žabka kuňkalka…
Nikde jí nemůžu najít a bohužel si jí nepamatuji. Syn dostal k narozeninám loutkové divadlo a maňásci k této pohádce přímo vybízí
Moc děkuju :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
23031
29.8.12 22:51

Super:D :potlesk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Alexim
29.11.13 23:34

Boudo budko pohádka :)