Reklama

Jak zabezpečit okna

Fotoalbum tématu (3) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Fonty
Zasloužilá kecalka 583 příspěvků 14.01.17 12:39
jak zabezpečit okna

Zdravím, prosím jak řešíte zabezpeční oken (plastová)? Přemýšlím, že z oken, která používáme málo, odmontujeme kliky a na zbytek koupíme kliky se zámkem…Nevíte kde je koupit? A montáž zvládne člověk sám, nebo je zapotřebí firmy? Jsme z Plzně. Nebo máte jinak zabezpečená okna? Děkuji!

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

AlphaOmega
Ukecaná baba ;) 1514 příspěvků 14.01.17 12:42

Klika u okna nezamyká okna, jen kliku. Není bezpečnostní prvek. Zloděj při pronikání plastovým oknem jde přes rám, ani se neobtěžuje sklem (bezpečnostní fólie taky k ničemu).

Peníze investujte do pojištění či jiné varianty zabezpečení (EZS).

Natálka26
Kelišová 5386 příspěvků 14.01.17 12:42

Já ti neporadím, nikdy jsem tohle neřešila, ale nechápu proč chceš sundavat kliky? To už nebudete větrat? 8o

Pokud je to kvůli zlodějům, tak tohle ti nijak nepomůže.
Neber to jako rejpani, jen jsem zvědavá.

Edit.: chybějící věta.

Fonty
Zasloužilá kecalka 583 příspěvků 14.01.17 12:44

Já ale myslím zabezpeční kvůli dítěti :D dětskou pojistku, aby dítě nevypadlo. Kliky se zámečkem budou na oknech, kterými budeme větrat. Jsme ve třetím patře, takže kvůli zlodějům fakt ne :mrgreen:

Fonty
Zasloužilá kecalka 583 příspěvků 14.01.17 12:45

Jsem to asi vložila do špatné kategorie témat, pardón…;)

Helileli
Závislačka 2759 příspěvků 14.01.17 12:51
@Fonty píše:
Jsem to asi vložila do špatné kategorie témat, pardón…;)

Spis ne kazdy ma doma ero, co si chce dat bungee bez lana oknem :mrgreen:
Kliky zvladnete sami. Treba v ikee maji ipojistky na okno, aby se neotevrelo, ale je to takova forova vec, klika mi prijde jistejsi.
Ja po nalezeni ditete na otevrenem okne jsem nejakou dobu kliky slepovala k sobe izolepou a pak uz to deti pochopily, ze na okno se neleze.

Petra274
Zasloužilá kecalka 880 příspěvků 14.01.17 12:52

Jsme ve střešní nástavbě. Na každé kličce máme knoflík, který musíš zmáčknout, by s ní šlo točit. Zatím nám to vyhovuje. Máme hyperaktivní dítě a široké parapety a okno sám neotevře. Klíče jsme nechtěli, děti jsou všudybílci a klíče by mohly vzít nebo by se mohly ztratit.

AlphaOmega
Ukecaná baba ;) 1514 příspěvků 14.01.17 12:54
@Fonty píše:
Já ale myslím zabezpeční kvůli dítěti :D dětskou pojistku, aby dítě nevypadlo. Kliky se zámečkem budou na oknech, kterými budeme větrat. Jsme ve třetím patře, takže kvůli zlodějům fakt ne :mrgreen:

:lol: Pak samozřejmě vyměnit kličky za uzamykací, jsou univerzální dají se koupit všude.

Fonty
Zasloužilá kecalka 583 příspěvků 14.01.17 12:54

@Helileli No a my éro právě máme :)…navíc babičce takhle umřel roční syn..nejspíš vezmem ty kliky..já jestli to někdo zrovna neřeší, témata jsem našla stará a trh nabízí pořád nové a nové věci, jen o nich vědět..

galantni jelenice
Kecalka 217 příspěvků 14.01.17 12:57

Možná by šly nalepit i ikeácké pojistky na skříňky, levné a rychlá montáž, nalepit to nahoru (klidně i víc, než to rozdělá, tak si snad podezřelého klidu všimneš :mrgreen: ), tam snad dítě nedostane 8o

lecijasek
Závislačka 3878 příspěvků 14.01.17 13:15

Dětem jsem v pokoji vyndala kliku a mám ji schovanou nahoře na skříni. Když větrám, tak kliku vezmu a nasadím, je to jednoduché… Ložnici mají v podkroví, tak proto. Kamarádka má na klikách bezpečnostní pojistky - když chce otočit klikou, tak musí zmáčknout zároveň takový knoflík. Bez toho nelze klikou otočit. Kupovali to u výrobce oken a nasadili si je sami.

Lišťule
Kecalka 162 příspěvků 14.01.17 13:22

My jsme na okna a balkónové dveře použili pojistku na lednice z DM. Je dobré, že okno jde otevřít na ventilačku i s tou pojistkou. :)

Alyss1
Závislačka 2764 příspěvků 10 inzerátů 14.01.17 13:31

Ja mam nektere kliky vázané izolepou:-) v dětském pokoji jsem sundala, mam ji na poličce nahore a kdyz potrebuji, nasadim a je to. A pozor!!! Na jednom zcela otevírací okně jsem mela sundanou a je nejak povolené nebo co, a kdyz se jí malej držel za ram, tak se nekdy samo otevřelo!!! Takze tam zamykání klička.

Sojkka
Ukecaná baba ;) 2407 příspěvků 14.01.17 13:49

@Fonty U dodavatel oken poptat okenní zámek(dětská pojistka). Je to díl, který se osazuje na spodní hranu křídla. Klíčkem křídlo uzavřete a klíček trvale schováte. Křídlo lze pak pouze sklápět. Okenní klička se zámkem je pro požadovaný účel nesmysl.

Maky.p
Generální žvanilka 24792 příspěvků 14.01.17 14:09

Když jsme bydleli v paneláku, namontovali jsme na okna tyhle pojistky - viz foto. Ale na horní stranu okna i balkónovek. Malej na to nedosáhl a já jsem si holt vzala stoličku.

PS: my tam ale neměli plastové, ale ještě staré dřevěné - do boku vyklápěcí. Možná to půjde nějak i u těch plasťáků.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Sirotky ze Sýrie bych přijala, potřebují pomoc, říká „miss z děcáku“ Kašáková

Kauza padesáti syrských sirotků hýbe Českem. Europoslankyně Michaela Šojdrová... číst dále >

Šéfky Británie a Německa pobavily Evropu. Na kostýmcích se snad musely domluvit!

Brexit se nezadržitelně blíží a představitelé evropských mocností začínají... číst dále >

Články z Ona Dnes

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

Reklama