Jak začít mít ráda samu sebe ?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.02.19 22:59
Jak začít mít ráda samu sebe ?

Ahoj. Prosím o nějaké vaše zkušenosti, rady „jak na to“, co vám pomohlo..

K věci:

Říkala jsem si, že nakonec člověku zbyde jen on sám. Jen sám člověk by se na sebe měl vždy spolehnout. Když si to ale já sama konkrétně uvědomím, chytá mě panika. Často se mi stýská po někom, kdo tě obejme a jenom řekne, že vše bude dobré. Víte co tím myslím? Chybí mi pocit, že na to (život) nejsem sama, ale ve skutečnosti jsem. Zvládám to, ale jsou určité chvíle, kdy mě to „bere“ a mám pocit, že se zblázním.

Co vám v těhle chvílích pomáhá? Jak na sobě pracovat? Mám obejmout samu sebe? :-) Nemám partnera. Nemám tendenci takhle fňukat kamarádkám a obtěžovat je s mými problémy, které ani nejsou problémy… ale přesto bych to někdy potřebovala.

Děkuji všem :hug: :kytka:

Reakce:
kač912
Stálice 64 příspěvků 26.02.19 23:19

Ahoj :mavam:
Já si třeba píšu deník a na konci každého dne si do něj mimo jiné zapíšu pět pozitivních věcí,které se ten den staly. Co se mi povedlo, co jsem udělala dobře apod. Mám vcelku nízké sebevědomí,tak se snažím samu sebe chválit co nejvíc to jde a můžu říct, že se mám o něco radši než dříve :think:

smutny klaun2
Zasloužilá kecalka 563 příspěvků 26.02.19 23:19

Najdi si kamaráda/ku/ na psaní.Udělej si hezký výlet jen pro sebe.Kup si něco hezkého,udělej si prostě radost.Těš se na něco.Můžeš využít nějakých slev na víkendové pobyty,jsou to krásně strávené dny,můžeš využít nabízené relaxační masáže nebo jiné procedury.A když budeš chtít někomu dát svou lásku a toužit po obejmutí,zastav se v nemocnici na dětském oddělení,tam najdeš náručí toužících po pohlazení plno.A rádi Ti to vrátí.Pokud jsi zdravá,netrpíš hlady,máš kde bydlet a svou práci,pak pocit štěstí a spokojenosti je jen a pouze stav mysli,nic jiného.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.02.19 23:27

@smutny klaun2 Děkuji za odpověď. Ačkoliv určitě tvůj záměr byl dobrý - a prosím, nechci aby to znělo nevděčně, tohle vše vím. Sama pracuji s těžce nemocnými lidmi, a tak moc dobře vím, jak se mám skvěle. Jen to, že někdo trpí „víc jak já“ nebo má nemoc a já jsem zdravá, to mi prostě nepomáhá. Vím, že to zní asi hrozně, nicméně sama moc dobře vím, že druhému nepomůže poukazovat na to vše co už má, ale tak nějak sdílet s ním tu bolest :nevim: . Znovu opakuji, že to není nic proti tvému příspěvku :kytka: :hug: . Materiální věci mě nikdy netěšily - tedy hromadit oblečení. Zkusím ten výlet/wellness. Spíš bych chtěla tipa co dělat v té dané chvíli… i tak děkuji !

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.02.19 23:29

@kač912 Také si píšu deník. Těžce se mi nachází ta pozitiva, jako bych byla pesimista od přírody, to nejsem. Podělíš se, co konkrétního ti pomohlo, tedy pozitivního ? Zkusím se na ta pozitiva zaměřit taky, děkuji :kytka:

smutny klaun2
Zasloužilá kecalka 563 příspěvků 26.02.19 23:51
@Anonymní píše:
@smutny klaun2 Děkuji za odpověď. Ačkoliv určitě tvůj záměr byl dobrý - a prosím, nechci aby to znělo nevděčně, tohle vše vím. Sama pracuji s těžce nemocnými lidmi, a tak moc dobře vím, jak se mám skvěle. Jen to, že někdo trpí „víc jak já“ nebo má nemoc a já jsem zdravá, to mi prostě nepomáhá. Vím, že to zní asi hrozně, nicméně sama moc dobře vím, že druhému nepomůže poukazovat na to vše co už má, ale tak nějak sdílet s ním tu bolest :nevim: . Znovu opakuji, že to není nic proti tvému příspěvku :kytka: :hug: . Materiální věci mě nikdy netěšily - tedy hromadit oblečení. Zkusím ten výlet/wellness.Spíš bych chtěla tipa co dělat v té dané chvíli.… i tak děkuji !

Nemyslel jsem hromadit oblečení-udělat si radost dárkem,pozorností,dobrotou či nějakým mlsíkem,dobrou večeří v hezkém prostředí,které už samo o sobě navodí takový ten pocit vyjímečnosti,Jistě mi rozumíš.Já jsem kdysi řešil něco podobného výlety tehdy začínajícími krásnými a pohodlnými vlaky EC,třeba den v týdnu.Bylo příjemné už jen těšit se na to.A co se týče tipa na danou chvíli-asi bych otevřel své srdce dokořán,aby vnímalo přítomnost,ve které mi relativně nic nechybí a vše hezké teprve přijde.A ono přijde,uvidíš.

sirikit
Nadpozemská drbna 29319 příspěvků 27.02.19 00:14
@Anonymní píše:
Ahoj. Prosím o nějaké vaše zkušenosti, rady „jak na to“, co vám pomohlo..

K věci:

Říkala jsem si, že nakonec člověku zbyde jen on sám. Jen sám člověk by se na sebe měl vždy spolehnout. Když si to ale já sama konkrétně uvědomím, chytá mě panika. Často se mi stýská po někom, kdo tě obejme a jenom řekne, že vše bude dobré. Víte co tím myslím? Chybí mi pocit, že na to (život) nejsem sama, ale ve skutečnosti jsem. Zvládám to, ale jsou určité chvíle, kdy mě to „bere“ a mám pocit, že se zblázním.

Co vám v těhle chvílích pomáhá? Jak na sobě pracovat? Mám obejmout samu sebe? :-) Nemám partnera. Nemám tendenci takhle fňukat kamarádkám a obtěžovat je s mými problémy, které ani nejsou problémy… ale přesto bych to někdy potřebovala.

Děkuji všem :hug: :kytka:

Zacni se k sobě chovat jako k někomu, koho milujes.
Co bys mu dala?
Krabičku skvelejch pralinek, aby si mohl dát každý večer jednu dvě ke kafi?
Nebo s láskou vybíraný čaj, zas jenom tak, aby se ten druhý - Ty - usmál nad tou horkou vůní? A do něj s láskou vymačkaný citron nebo plátky cerstvyho zázvoru.
Nebo vana s tak akorát teplou vodou, pečlivě vybraná pěna nebo sůl do koupele, časopis s fotkama holek, které jsou stejně krásné, jako Ty.
Kouknes do zrcadla a usmějes se na sebe ve světle svíček, který postavis sama pro sebe na kraj vany. :)
A pak třeba kokosovy olej na celý tělo a dvojka dobrýho vína. Nebo sama pro sebe láskyplně umichany barevny koktejlik.
Z youtube ukradená písnička. Koncert. Sama se sebou, úplně bez pocitu křivdy, do kina.
Sama, pro sebe, se sebou… spokojená. :kytka:

A časem třeba štěně - pokud jsi zviratkovy typ - pro který budeš celý svět a celou dobu, co budeš pryč, se bude těšit, až se za ním vratis domů. :hug:
Láska přitáhne lásku. Když ji nemáš uvnitř, nikdo zvenčí Ti ji nedá.
A… potom někdo přijde - a bude Tě mít rád. :kytka:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.02.19 00:43

@sirikit normálně jsi mě rozbrecela…děkuji :srdce:

Venetia
Hvězda diskuse 41419 příspěvků 27.02.19 09:00
@kač912 píše:
Ahoj :mavam:
Já si třeba píšu deník a na konci každého dne si do něj mimo jiné zapíšu pět pozitivních věcí,které se ten den staly. Co se mi povedlo, co jsem udělala dobře apod. Mám vcelku nízké sebevědomí,tak se snažím samu sebe chválit co nejvíc to jde a můžu říct, že se mám o něco radši než dříve :think:

Opravdu každý den najdeš 5.veci?

Kelen
Kecalka 460 příspěvků 27.02.19 09:37

Sirikit to napsala moc krásně! Já bych k tomu ještě přidala pravidelné masáže. Jedině ten dotyk člověk nemůže darovat sám sobě tak, aby to bylo příjemné jako od druhého. Já teda po masáži cítím lásku k sobě i celému okolí-vlastně až někam do vesmíru. :D

sirikit
Nadpozemská drbna 29319 příspěvků 27.02.19 10:02

Já jsem v noci na mobilu nechtěla vypisovat seznam, co dělá radost mně osobně - to musí stejně každý podle sebe.
Asi nejlíp to ve svém sloganu hlásá jedna kosmetická firma: „Já za to stojím!“
Osobně bych se vyprdla na sepisování každodenních pozitiv - ale pokud tahle motivačka komukoli pomáhá, je to fajn.
Pozor, on pak ten výsledek - člověk, který se prostě má rád, snaží se sice neubližovat ostatním (někdy se to nepovede :oops: ), ale současně se neupozaďovat a kopat za svoje vlastní zájmy - může často okolí iritovat jako fujky blejky sobec. :cert:
Nesmí se to přehnat do extrému, ale sebeobětujících se vyhořelých pomahačů jsou plné psychiatrie.

Je potřeba si uvědomit, že nikdo z nás nemá bližšího člověka, než je on sám.
On sám zná nejlíp svoje klady i zápory - i když zkreslené pohledem do reálného i vnitřního zrcadla. Zná svůj čerstvý beďár na zadku a pamatuje si, jak ráno protahovala packy ta málem utopená beruška, zachráněná jen pro dobrej pocit z tý veliký kaluže. :)
A - berušku zachráníme čistě jen z altruismu vůči berušce, nebo pro svůj úsměv, když ona si začne vyhřívat křídla na sluníčku?
Hubneme, aby nás měl někdo rád - nebo pro svůj dobrej pocit sama ze sebe?
Tu super drahou, ale skvělou zmrzlinu, který neodoláme v nákupním centru, můžeme vnímat jako poklesek a vyčítat si ji další tři dny - nebo jako úžasnou chvilku s rozkoší na jazyku, dárek, kterej člověk dal sám sobě. :andel:

Myslím, že „sebeláska“ je prostě změna myšlení, obrácení pozornosti od nejistého sledování reakcí okolí směrem dovnitř. Naslouchání sama sobě. :srdce:
Moc se mi líbí tohle:
„Přestaň řešit, co si o tobě myslí ostatní - protože ostatní mají plnou hlavu starostí s tím, co si o nich myslíš ty.“ ;) :kytka:

kač912
Stálice 64 příspěvků 28.02.19 20:15
@Anonymní píše:
@kač912 Také si píšu deník. Těžce se mi nachází ta pozitiva, jako bych byla pesimista od přírody, to nejsem. Podělíš se, co konkrétního ti pomohlo, tedy pozitivního ? Zkusím se na ta pozitiva zaměřit taky, děkuji :kytka:

Většinou to vyplyne z toho, co se mi zrovna stane v ten daný den. Tzn. třeba, že jsem splnila své povinnosti, neprokrastinovala jsem, zařídila jsem tohle a tohle, zvládla jsem konverzaci s člověkem, kterého nemůžu vystát a podobně :lol: Může to být úplná kravina, ale pokud z toho máš ty sama dobrý pocit, rozhodně si to zapiš ;)

kač912
Stálice 64 příspěvků 28.02.19 20:18

@Venetia Každý den ne. Jsou dny, kdy mi nedělá absolutně žádný problém těch pět věcí vymyslet a jindy jsem ráda, že najdu jednu. Nejdu přes mrtvoly- když mě nic nenapadne, tak mě prostě nic nenapadne. Neplním povinnost vůči někomu, ale dělám to pro sebe, tak si z toho nedělám těžkou hlavu :)

Váš příspěvek
Reklama