Jak zklidnit miminko

30
31.12.17 13:57

jak zklidnit miminko

Dobry den maminky, muzete mi prosim poradit? Mam doma sestimesicni holcicku, do pateho mesice sme kojili a vnoci sem ji mela porad u prsa, ale nepribirala tak sme zacali prikrmy a sunar, tou dobou si naucila i na dudlik, s dudlikem a plnym briskem se spani zlepsilo jak pres den tak i v noci. najednou spala s jednim probuzenim k ranu na jidlo skoro celou noc, ale musela sem jipoustet bili sum a jeste k tomu ji vazat do plenky aby mela pocit tesna. a ted scim potrebuji poradit. je to zatim par dni ale male se nedari spat ani pres den a ani v noci.. vecer usne na pu hodiy a pakdve hodiny nmuze zabrat ani sum ani dudlik, a ani zavinuti nepomaha. vcera usnula pekne kolem osme ale o pul jedenacte se probudila a do dvou v noci byla vzhuru..pak usnula a ja si myslela jak bude spat a kolem sedme uz byla vyspana. i pres den mi to dela ze usne na pul hodiny a je vzhuru, a pred tim mi spala i tri hodiny. nevite jak na to jak to vratit zase spatky do normalniho spanku?? a jeste ona je porad v kreci, je strasne ziva porad se vrti, kope sebou.. jde na ni videt jak je unavena ale pres ten pohyb se nemuze sklidnit a tim padem ji musim zavinovat aby aspon mela sanci usnout i kyz se mi z toho taky dostane. jak dite zklidnit?? dekuji moc za kazdou radu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

181
31.12.17 14:13

Okolo půl roku už se miminko začíná více hýbat, má spoustu vjemů, ale ještě nezralou nervovou soustavu a je pro ně těžké všechno zpracovat, tím pádem i klidně spát. Zkoušela jste šátek nebo nosítko? Některé děti se tak zklidní - nemůžou se moc hýbat a cítí maminku u sebe. U nás třeba strašně pomohla hacka - z půlhodinových spánků se najednou staly i dvouhodinové. Co kočárek? Jak spí v kočárku? Nevěšte hlavu, spánek u takto malých miminek se často mění, za týden může být úplně jiný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
81
31.12.17 14:31

Myslím, že s tím moc neuděláš, miminka mají různé období, jednou tak a za týden jinak, nezbývá než to přečkat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
408
31.12.17 14:34

Mame stejny problem, maly od narozeni na UM, zhruba od 2.mesice zacal spat celou noc pouze s jednim krmenim ( nekdy i bez). Ted je.mu 5 mesicu a budi se v noci tak kazdy 3hodiny, nekdy je od 3.vzhuru a musime byt tak 2 hodky vzhuru. Pres den ma taky problemy usinat. Takze sem ne naucila uspavat v satku nebo nositku a je to lepsi, bud spi celpu dobu u me nebo az usne ho polozim do postylky, podle toho jakou ma naladu :).
Kazdopadne je to asi normalni, miminko zacina zpracovavat vic vjemu a proto hur spinka :). Ale taky se tesim az se zase vyspime normalne (vsichni) :lol:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30
31.12.17 15:18

No v kocarku taky je po hodine vzhuru, nekdy zabere a nekdy uz proste ne. Hacka?? co to je to ani neznam? jinak noseni se taky moc neosvedcilo moc ji to nepasuje..
ale jinak dekuji :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
181
31.12.17 15:35

@zuzzana0
Hacka je závěsná houpačka pro miminko. Je na pružině, takže když se začne vrtět a budit, samo se trošku pohoupe :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30
31.12.17 21:19

Ona i kdyz lezi na zadech tak sebou porad sije kope hazi rukama, jako by byla necim povzbuzena, dneska sem ji musela zavinout dvema plenkama vetsima aby se z toho nedostala.. a stava se mi ze i porad blinka, naji se odrihne si ale porad ma boleni, i po presnidavce, to jen malinko ale po mliku to je extrem to mi prijde ze vyblinka i polovinu toho co snedla..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
181
1.1.18 07:04

@zuzzana0
Nepije třeba moc rychle a nepolyká vzduch? Reflux? Má to tak po všech druzích mléka? Mohla by to být i alergie na nějakou složku a není jí pak dobře. Vyblinkat polovinu je hodně :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
52
2.1.18 13:54

Spánek u dětí je věčné téma…to, že ve pěti měsících spí, jak andílci ještě bohužel neznamená, že to tak bude pořád. Našim dětem to trvalo tak do dvou let než se spánek opravdu ustálil. Když mladší syn spal přes den cca 30 minut, šílela jsem z toho. Trvalo to aspoň půl roku, pak se to zlomilo a po obědě si klidně dal i 3 hodiny :D.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama