Jaká antidepresiva?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.08.18 17:09
Jaká antidepresiva ?

Milé ženy, prosím o zachování anonymu, hodně citlivé téma.
Dospělá dcera a maminka malé holčičky se po rozchodu s přítelem kompletně sesypala. Do té doby normální mladá ženská, spíš taková divoška, se propadla do extrémních depresí. Ale takových těch ošklivých, kdy už rezignuje totálně na všechno a všechno je jí lhostejné, jen čeká, že se něco stane a ona tu už nebude muset být. Nebaví jí život, bez obalu mluví o sebevraždě.
Ani dítě ani její nový partner pro ni nejsou dostatečnou motivací, proč zůstat žít.

Rozchod s jejím přítelem byl nezbytný, nejdřív on propadl gamblerství, pak mu v hlavě kompletně přeskočilo a z milujíc¨ho partnera a ukázkového táty se během měsíce změnil na totálního hajzla, psychického tyrana, který nakonec sklouzl i k fyzickému násilí. Je to už rok a půl a výhrůžky vůči dceři používá dodnes, řeší to policie.
Do té doby pohádkový vztah se změnil jak mávnutím kouzelného proutku na očistec a dceřin dosavadní svět se komplétně rozsypal. Měla vše naplánované snad 50 let dopředu, věděla, kde budou žít, co budou dělat, kolik budou mít dětí, měli plány, sny.. a najednou přišla o vše. A ikdyž má nového partnera, kterého má opravdu ráda, deprese v ní zůstaly a dosud se nezvedla z psychického dna.

Posílám dceru k psychologovi, že potřebuje antidepresiva, protože to opravdu nezvládá. O její dítě se aktuálně víceméně starám již několik měsíců já a není to správné, její dítě je na své mamince citově fixované a vyhledává každou příležitost, jak s ní být. Zatímco dcera se před dítětem spíše schovává, má co dělat sama se sebou.

A teď babo raď.
Chtěla bych znát vaše zkušenosti s antidepresivy, jaká jsou lepší - horší, klady - zápory a samozřejmě také antidepresiv je několik druhů a některá své uživatele spíše doženou k sebevraždě, takže co u psychologa odmítnout a co naopak vyžádat.

Moc děkuji za každou radu!

Reakce:
Betyssek
Stálice 96 příspěvků 13.08.18 17:13

Mela jsem sertralin a wellbutrin, pro pripad nouze Neurol. Mam opatrnou pani doktorku a davala mi co nejsetrnejsi leky… zabraly rychle a skvele. Také mi dala za “domaci ukol” precist si knihu Nedostatečný pocit vlastni hodnoty, ktera mi taky dost otevrela oci. A to cele vzniklo z hodne podobných duvodu, jako píšete Vy ;) :kytka:

Ester13
Kelišová 5827 příspěvků 13.08.18 17:14

Tak dcera musí i k psychiatrovi. Psycholog léky napsal nemůže. Jinak záleží i na tom, jak spí. Jestli málo nebo moc, jestli má chuť k jídlu a další aspekty. Podle toho se pak rozhodne, jaká AD budou vhodná.

Anonymka.D.
Kecalka 115 příspěvků 13.08.18 19:34

Dcera by měla jít k psychiatrovi, ten píše léky.
Já trpím úzkostmi a depresí už asi 4 roky, ale náznaky tam byly už v dětství a pubertě, před 4 roky se to rozjelo ale úplně, od té doby beru léky s pár nepovedenými pokusy je vysadit. Nyní beru Cipralex, předpokládám, že jej budu muset brát v udržovací dávce už pořád, ale opravdu mi moc pomohl. Také chodím na psychoterapii. Hlavně, ať to dcera už dál neodkládá a nechá si pomoci, čím dřív půjde k lékaři, tím dřív se jí uleví. Ale musí vyčkat, AD začínají působit až tak po měsíci užívání. Do té doby dostane na užívání pravděpodobně Lexaurin nebo Neurol, ale ty ken dočasně, než začne působit AD, jelikož jsou návykové. Držím palce a přeji, ať je brzy líp!

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Chlopčík chce do další řady StarDance! Trofej je letos v dobrých rukou, říká

Zdeněk Chlopčík bývá v taneční soutěži StarDance označován za kata poroty.... číst dále >

Mámu mu vzal terorista: Syn Nadi Čižmár má problémy ve škole, pomáhá mu psycholog

Horší teroristický útok Německo nezažilo. Když radikální islamista Anis Amri... číst dále >

Články z Ona Dnes

Odbornice: Neslaďte, omezte bílou mouku. Cukry mohou za většinu nemocí

Sacharidů jíme v nejrůznější podobě moc, tvrdí Margit Slimáková. „Není třeba... číst dále >

Pelíšky už asi nepřebiji, říká filmová Jindřiška

Před dvaceti lety jí popularita filmu Pelíšky byla dost nepříjemná, s... číst dále >