Jaké boty

Anonymní
14.3.21 20:20

Jaké boty

Ahoj, chci si koupit nové boty na chození a občas na běhání, ale pořád se hádám s mámou o to, které boty jsou lepší. Já si chci koupit něco takového:
https://www.sportisimo.cz/…2-se/294341/
Máma ale říká, že tohle není pevná bota a nohu to moc nepodrží a není to pro ní celkově zdravý. Takže ona chce něco takového:
https://www.sportisimo.cz/…d-v8/304375/
Což mně se prostě nelíbí. Má tu někdo s tímhle zkušenosti a dokázal by říct, jestli je v pohodě koupit ty první? Díky

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
23314
14.3.21 20:50

No, ja nejsem odbornik, ale jedny boty na chozeni po meste i na behani? Koupila bych si dvoje. Pokud si nemuzes dovolit dvoje, tak asi bezecke, kdyz to musi byt. Ty druhe jsou turisticke, na behani budou tezke a do mesta to moc neni (muj nazor).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19657
14.3.21 20:52

První boty jsou na běhání na rovným povrchu, druhý na běh v terénu. Nicméně bych si nepořizovala boty na běh a na běžný nošení v jednom.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
459
14.3.21 21:12

Člověk má mít minimálně 1 pár bot na každou příležitost. To znamená koupit jedny boty na běhání (dle povrchu, na kterém budeš nejčastěji běhat) a jedny do města na chození. A teda nechtěla bych jít do města v botech, ve kterých jsem byla před hodinou běhat. Ty se musí vyvětrat :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
649
15.3.21 14:42

Ty druhý jsou trailovky, takže na běh v terénu. Na silnici budou tvrdý. Pokud trváš pouze na jedněch botech tak ty první. Ale ja bych si na běh koupila trochu jiný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.3.21 21:39

Já běhám jen párkrát do měsíce, takže dvoje boty mi příjdou k ničemu. Jaké myslíte? @madyb

• Citovat
  • Nahlásit
649
16.3.21 12:05

Já běhám trochu víc, tak bych brala víc sportovnější, ale záleží na vkusu, tak nechci ovlivňovat. Hlavně aby byly měkké a dobře seděly a na běh o číslo větší než normální boty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.3.21 21:18

@madyb Jak poznám sportovnější? :D

• Citovat
  • Nahlásit
mag
11504
16.3.21 21:22

Bezecka bota ti hlavne musi sednout. Treba ja v salomonech behat nemuzu. Proste mi nesedi. Jiny bude tvrdit, ze jsou to top boty. Kazdopadne tyhle jsou trailovy a pokud behas po cestach a chodnicich, tak ty Nike budou lepsi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
649
16.3.21 23:20
@Anonymní píše:
@madyb Jak poznám sportovnější? :D

Sportovnější prostě vzhledově.
Ale koukám u těch Najek na specifikaci u ta míra tlumení - nízká tak t moc dobrý není ani na chůzi :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
649
16.3.21 23:29

Pokud vybíráš ve Sportisimu, tak si vlevo ve filtru zaškrtni :
Povrch - silnice
Míra tlumení - vysoká ( popř i střední)
Došlap - neutrální pokud nemáš nějaký problém se šmajdáním
Plus další nepodstatný parametry - velikost, značka, barva

• Citovat
  • Zmínit