Reklama

Jaké čaje při kojení?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

pufik20
Kecalka 335 příspěvků 21.01.17 09:30
Jaké čaje při kojení?

Kojím a piji hodně bylinné čaje. Chci poradit jaké jsou vhodné. Jestli lípa, mateřídouška, kopřiva…chci je střídat, protože jinak nepiji skoro nic. Kupuji si je v supermarketu kde je omezený výběr. Mám strach abych nepila nějakou zakázanou bylinku :think:

Přečtěte si článek: Kojení a jeho výhody pro vývoj miminka

Reklama

Reakce:

Mexie
Závislačka 2883 příspěvků 21.01.17 09:35

S tím neporadím, ale co pít čaje pro kojící? Já je miluju, jsou výborné :)

Vokaju
Ukecaná baba ;) 1464 příspěvků 21.01.17 09:43

@pufik20 Já jsem si vzala bylinný čaj pro kojící (třeba v DM) a koukla jsem se, jaké bylinky obsahuje. A ty jsem pak pila i jednotlivě. Nepamatuju si vše, ale určitě je v pořádku meduňka a kopřiva. Plus si kupuju fenykl-kmín-anýz, to mi chutná a navíc to je proti kolice u miminka. Naopak by se moc neměla pít máta. Trocha samozřejmě nevadí.

Gortyna
Kecalka 375 příspěvků 21.01.17 09:49

Já mám hipp v dóze, je granulovaný a chutná mi, manžel říká, že je dražší… Pak ještě od Lerosu porcovaný a ten je taky v pohodě. Co mi nechutnalo byl sypaný z oxalisu

hehehe
Extra třída :D 11528 příspěvků 21.01.17 09:53

@pufik20
Vyhni se šalvěji, mátě, černému a zelenému čaji. Kvůli osypání miminka ještě jahodě a citrusům. Víc bych to asi neřešila. Jinak ale, při kojení je důležitá především voda, čaj jako jediná tekutina vhodný není.

Františka85
Zasloužilá kecalka 709 příspěvků 21.01.17 10:11

Kromě máty a šalvěje, které snižují tvorbu mléka, jsem pila naprosto jakýkoliv čaj, který mi přišel pod ruku. Stejně tak jiné nápoje, kromě tvrdého alkoholu.

Uživatel je onlinesmudlinky
Ukecaná baba ;) 2479 příspěvků 371 inzerátů 21.01.17 10:47

Já u obou dětí pila trochu kojící a pak klasické ovocné co piji normálně. nedoporučuje se moc máta- měla by snižovat tvorbu mléka

veronique_87
Kecalka 180 příspěvků 21.01.17 10:48

Pískavice řecké seno a jestřabina podporují laktaci. Výborný je kojicí čaj od weledy.

holkaZ
Zasloužilá kecalka 603 příspěvků 21.01.17 11:50
@pufik20 píše:
Kojím a piji hodně bylinné čaje. Chci poradit jaké jsou vhodné. Jestli lípa, mateřídouška, kopřiva…chci je střídat, protože jinak nepiji skoro nic. Kupuji si je v supermarketu kde je omezený výběr. Mám strach abych nepila nějakou zakázanou bylinku :think:

Nejlepší jsou už čaje na kojení (např Leros), já je střídala s bílou kávou (melta) a carem.

dopitová
Nováček 6 příspěvků 13.12.17 12:39

Dobrý den pijete některá čaj z maliníku mám zbytek co sem pila před porodem jinak piji čaj pro kojící od fyto pharma.

veronique_87
Kecalka 180 příspěvků 13.12.17 19:39

@dopitová čajem z maliníku při kojení nic nezkazíte. Určitě můžete zbytek dopít. :mavam:

dopitová
Nováček 6 příspěvků 14.12.17 13:08

Děkuji

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Spí v její ložnici! Plekanec si nastěhoval Šafářovou a Lucie to snáší těžce!

Právní zástupce zpěvačky Lucie Vondráčkové se rozhodl učinit přítrž... číst dále >

Bývalý sparťan Zelenka dvakrát napadl manželku: „Neuklízí a vylila na mě kolu“

Platí za jednu z ikon fotbalové Sparty, vždyť v jejím dresu válel v dobách,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Děti rozeznám, i když brečí, říká maminka čtyřčat

Svému synovi chtěli pořídit sourozence, ale příroda tomu chtěla jinak. Místo... číst dále >

Poznali se v psychiatrické léčebně, teď čekají osmého potomka

Monika a František, protagonisté dokureality Malé lásky, mají hodně... číst dále >

Reklama