Jak naučit dítě sát?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

albana123
Povídálka 38 příspěvků 15.01.17 20:43
Jak naučit dítě sát?

Potřebuji nutně poradit :,(
Mám 6denní miminko a problém s kojením
Když mám mléka dost, tak malý si vezme dost vysloveně mu to teče, jak nastane večer mličko tolik neteče a malý si to neumí vysát :? Jak ho to naučit? Taky používám klobouček, tak je to pro něj težší?? Teda na noc odstřikávám a když nemám tak nutrilon… chce to čas a on se to naučí? a není problém že mu dávám se stříkačky, tak je to pohodlné a pak se nesnaží?
Už si nevím rady a chci aby s prsa měl dost a ne mu dávat umělou stravu a pořád odstřikávat.. děkuji za každou radu :srdce: :srdce: :srdce:

Reakce:

Tris123
Kecalka 421 příspěvků 15.01.17 20:53

Ahoj, nám v porodnici vnutili klobouček a malý celý týden strádal a hubnul, v porodnici jsme dokrmovali, protože pořád ubýval na váze, neustále mě uklidňovali, že až se mi rozjede mléko, bude to lepší a prdlajz… doma pořád plakal a my nevěděli proč, po 4 dnech po příjezdu z porodnice jsme šli k pediatře a tam zjistili, že opět zhubl :,( doktorka vysvětlila, že málo vypil, protože to bylo namáhavé a taky mi u toho usínal, jelikož ho to vysilovalo. Ještě u ní v ordinaci nás naučila bez kloboučku a od té chvíle malý ukázkově přibírá a ten neutichající celodenní pláč zmizel.
Takže za mě - kloboučky jsou zlo… Některá miminka se s nimi možná naučí a můžou být ku pomoci těm ženám, které by bez nich kojit nemohly, ale bohužel je v dnešní době často vnutí i těm, které to nepotřebují (viz já) a přesvědčí je, že je to to nejlepší řešení… :zed:

Lendeš
Kelišová 5412 příspěvků 15.01.17 20:58

Na stránkách http://www.kojeni.net/…-kojeni.html najdeš rady a videa ke správnému přisátí a sání. Můžeš si taky zkusit pozvat domů laktační poradkyni nebo alespoň zavolat do nějaké laktační poradny, jsou i nonstop linky.

Klobouček používáš z jakého důvodu? A proč na noc odstříkáváš?

A k tomu, že mlíko večer tolik neteče..můžeš zkusit nahřát prsa před kojením a při kojení popíjet teplý nápoj.

Tris123
Kecalka 421 příspěvků 15.01.17 21:04

Jinak co se týče krmení přes stříkačku, zkus jej nechat, aby i z té stříkačky tahal sám. Občas mu taky dáme odstříkané mléko ze stříkačky s cévkou po prstu, v porodnici při dokrmování mu to ještě moc nešlo, museli jsme mu to do pusy pouštět, ale teď (má 2 měsíce) už je machr a celou stříkačku vycucne sám bez pomoci a takovou rychlostí, že mu kolikrát musíme tu cévku chvílema vytahovat, aby se nezalknul :) což tedy může být povzbuzením i pro tebe, že miminka se můžou v sání časem zlepšit, pokud jim to nejde hned od začátku :)

Helileli
Závislačka 2957 příspěvků 15.01.17 21:05

Tak ono se mimco musi naucit, ze tahat z prsa je namaha, kdyz je pak dokrmovane, tak zjisti, ze se namahat nemusi.
Jeden z duvodu, proc mala miminka se koji veluce casto je proto, ze je to pro ne namahavejsi, tak si berou cely den i noc po troskach a pomalu sili.
Dalsi vec je technika kojeni, kdy musi byt prso v pusince spravne, tj. nejen bradavka, ale i velka cast dvorce. Pusinka musi byt dosiroka otevrena, rty ohrnute ven.
Take poloha u kojeni je dulezita, pri te klasicke mas byt oprena, dite prilozene k prsu, nehrbit se a nesklanet nad ditetem. V leze hlavamatky podlozena tak, aby se vubec o tu spodni ruku neopirala.

Asi by pomohla nejaka zkusena laktacni poradkyne, ktera zkoukne techniku, prirustky, poradi jak dojrm a jestli je vubec nutny.

Icestar
Závislačka 4218 příspěvků 1 inzerát 15.01.17 21:07

@albana123 Stříkačka je chyba - miminko „zleniví“ a sát se nenaučí. V porodnici jsme dokrmovali přes prst, když bylo potřeba dát umělou výživu, tím se sací reflex neztratí. Rozhodně neplatí, že „časem se to naučí“ - nenaučí, naopak! Každá dávka mléka podaná stříkačkou nebo flaškou snižuje pravděpodobnost, že začne pít z prsu normálně.
Snaž se kojit z prsu, co to dá, i kdyby to vypadalo, že mléko neteče - ono teče. A čím větší bude mít mimčo hlad, tím víc bude prsa stimulovat, tím víc se pak bude mléka tvořit. Držím pěsti.

Uživatel je onlineCuddy
Neúnavná pisatelka 15477 příspěvků 15.01.17 21:19

Mne v porodnici moc pomohla jedna sestra. Byl to tedy jeste ten 2-3 den, kdyz se teprve spousti mleko. Ze to mrne nebavi, kdyz nic netece. Takze vzala strikacku s mm (z mlecne banky, ty muzes odstrikat), ja jsem prilozila mrne a ona mu do pusy strikla to mleko ze strikacky a postupne se rozsalo.

viky23
Neúnavná pisatelka 16333 příspěvků 15.01.17 21:32

Hlavne nedavat nutrilon ani jine um,,jen koj ;)

Annapavelkovaml 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.01.17 22:00

Joo jasné hlavně žádné UM nexh ho řvát a hubnout, to je řešení :roll: ano může se to naučit ale taky ne to ti nikdo neřekne, ty se budeš snažit sebe víc, budeš z toho nešťastná unavena což tvorbě mléka taky neprida…hele mi syn i dcera oba nedonoseni nechtěli pit v nemocnici protože jim to naopak teklo moc a neumeli a neměli silu to regulovat a tim pádem mi hubli, když už nas konečně pustili, doma jsem odstrikala( mi to ale nevadilo)a dala jim jídlo z láhve a do týdne ukázkově přibrali do měsíce se to naučili a dcera stridala prso a lahev do 7 měsíců pak nechtěla nic ani sunar ani MM a syn to tak dela do teď (skoro 7 měsíců) a nevypada ze by chtěl s prsem končit…podle me to chce čas a buď se to nauci nebo ne ani jedno není nijak životu nebezpečné…

Georgina30
Povídálka 19 příspěvků 15.01.17 22:29

Ja fakt nechapu, ze kazdej problem v porodnici resi sestry klobouckem… zacinam byt na to slovo alergicka… ano, nekomu asi muze pomoct, ale podle me je to zacatek konce kojeni… ja si napriklad v noci sla k sestram pro neco na prasklou bradavku a ona mi zacla rvat kloboucek… Zkuste ho odbourat, treba ho vubec nepotrebujete. zavolejte si nejakou zkusenou LP, urcite Vam pomuze aby miminko efektivne salo

albana123
Povídálka 38 příspěvků 16.01.17 09:58

Ano, už jsem lp lontaktovala, tak doufam že pomůže mela by se zastavit zitra dopoledne.., zatim jsme na světě tyden, tak myslim že by to šlo ho to ještě naučit uplně bez kloboučku.. :roll:

Tris123
Kecalka 421 příspěvků 16.01.17 10:05

@albana123 čím dřív, tím lépe. Mě sestry v porodnici pořád vtloukaly do hlavy, jak malý není schopný se přisát bez kloboučku, protože mám špatné bradavky tak ať ho „netrápím“ a používám ho :zed: u doktorky se po 9 dnech od porodu přisál okamžitě a bez problému, takže jsem ho celou dobu trápila kloboučkem a myslela si, že pro něj dělám to nejlepší, přece to říkaly sestry… :zed: :zed:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Co je zač bipolární porucha, kterou má trpět dcera premiéra Babiše?

Nevíte, co je bipolární porucha? Vzpomeňte si na Karla Svobodu! Tak zněl... číst dále >

Sting a Shaggy jsou v Praze! Přiletěli s předstihem, nejspíš vyrazí na památky

Populární rockový zpěvák Sting je v Praze. V pátek ho čeká koncert společně s... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >