Jaké maso do příkrmů?

20
30.4.07 14:32

Jaké maso do příkrmů?

Ahoj.

Mám 8měsíčního syna. Pomalu přemýšlím o tom, zařadit do polední polévky maso. Jaké a hlavně kde kupujete? Používáte domácí, kupujete v běžných obchodech, nebo BIO? Uvažuji králičí, kuře, krůtu, telecí… Jak často vaříte, mrazíte syrové nebo i mražené? Díky za tipy a zkušenosti.
Jana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

20
30.4.07 14:32

Jaké maso do příkrmů?

Ahoj.

Mám 8měsíčního syna. Pomalu přemýšlím o tom, zařadit do polední polévky maso. Jaké a hlavně kde kupujete? Používáte domácí, kupujete v běžných obchodech, nebo BIO? Uvažuji králičí, kuře, krůtu, telecí… Jak často vaříte, mrazíte syrové nebo i mražené? Díky za tipy a zkušenosti.
Jana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
219
30.4.07 14:43

Ahoj, tak já kupuju maso normálně v obchodě. Dáváme maso každý den a 1× týdně žloutek. Dávám kuřecí, krůtí a telecí. nejlepší je králičí, ale králiky nemáme a kupovat ted nechci–byli nějaké špatné dovežené z číny tak raději né.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2733
30.4.07 14:52

ahoj, vhodné jsou právě všechny druhy masa, které jsi vyjmenovala, plus i jehněčí, zkrátka ty z mladých zvířat. Jak často maso-to je otázka a najdeš různé názory. My dáváme nejvíc obden, i méně, nebo jen vývar.

Kupovala jsem vždy jen chlazené, nikdy mražené maso, tam nemáš jistotu o kvalitě. Občas jsem sehnala i bio maso, nebo domácího králíka, když nebylo, tak normální. Maso jsem naporcoval za syrova a dala do mrazáku, pak tahala jednotlivé kousky a vařila či dusila. Dávala jsem bacha aby v mrazáku moc dlouho nezůstalo, to jsem pak obměnila za čerstvé a to starší uvařila nám dospělým. Cca od roka jí maso s námi, vesměs taky pečné či dušené, smažené nedávám.
K.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1163
30.4.07 15:32

Ahoj odpovídám na nejstarší dotaz, ty další dva stejné prosím smaž. Když jsem začala přikrmovat i s masem, dávala jsem kuřecí, krůtí a králičí, postupně 1× týdně jehněčí nebo hovězí. Kuřecí a krůtí jsem kupovala normálně v hypermarketu chlazené, králičí jsem občas sehnala chlazené v Delvitě, 2× jsem králíka dostala od známých. Hovězí jsem zpočátku kupovala v Delvitě bio, postupně (tak nějak po roce) už obyčejné. Namrazila jsem si vždycky do zásoby tak na měsíc, dva. Maso jsem nakrájela na kostičky odpovídající denní dávce a ty jsem potom mrazila v tvořítkách na led, nebo jsem je dávala vedle sebe na polystyrenové tácky, přikryla potravinovou fólií a potom si vždy jen ráno vyndala potřebnou jednu „kostičku“.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9867
1.5.07 15:40

Ahoj, sloučila jsem obě stejné diskuse a přesunula je do začínáme s příkrmy.

l.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20
2.5.07 14:48

Ahoj.
Děkuju za sloučení, omylem jsem poslala příspěvek 2×. Díky za odpovědi. Tak nějak jsem si myslela, že bych to s masíčkem pro prcka dělala. Jana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama