kupované příkrmy

234
28.4.07 06:42

kupované příkrmy

Chtěla bych se zeptat, jaké máte zkušenosti s kupovanými příkrmy ve skleničkách?Dost kamarádek mi říkalo že děti jim domácí nejedí,jen kupované.A které značky jsou podle vás nejlepší?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

853
28.4.07 07:13

Ahoj…každé dítě je jiné.Náš zase vyhledával raději domací stravu a skleničkami pohrdal.Když ji musel snědl ji, ale jen tak půlku.Ted mají v akci Bioskleničky v Kauflandu pokud ho máš někde blízko vyprav se pro ně.Jinak teda to málo, co sme měli tak nevidim rozdíl, zda to bylo Hami či něco jiného.Co nám chutnalo byla brokolice a pak domácí červená řepa tu miloval jako miminko, ale kde sou ty časy.Dost sem dělala příkrmy ve větším množství /řepu a brokolici/ a mrazila.Pak přidla jen brambůrek a hned byl obídek někdy měl brokolici jen samotnou či zeleninu atd…prostě jde o to najít si styl.A když sme někde byli přes dobu oběda brávala sem sladkou přesnídávku /jelikož skleničky slané moc nechtěl/ a oběd dostal déle odpoledne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2245
28.4.07 09:14

Já taky kupuju skleničky.Ovoce od HIPPu,protože nedoslazují a zeleninu a masové od HAMI Ti zase nesolí.

Malému hcutná všechno i kupované i vařené doma on je dobrý jedlík :D

Je pravda každé mimi je jiné a chutnají mu jiné věci.náš malý třeba španát a brokolici do pusy neveme :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
967
28.4.07 10:37

Také jsem často kupovala, protože vím, že to má splňovat kojenecké normy na stravu. V obchodech je sice zelenina podstatně levnější, ale… ty normy jsou pro dospělé a tedy úplně jiné. A dítě není jen zmenšenina dospělého, je ještě nevyzrálé včetně některých orgánů. Ale pokud máš možnost kupovat bio zeleninu, nebo máš domácí a víš, že jste nehnojili, nestířkáte postřiky ani v blízkosti této zeleniny… tak určitě je to dobrá zelenina a víš, co mimi jí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
792
28.4.07 10:41

Ahojky a od kdy jste začaly - ty které - příkrmy dávat? Mám malou od druhého měsíce na Nutrilonu a protože je velký jedlík - tak mlíčko už jí ted pomalu nestačí - pijeme dvoustovky.-) proto už se mooc těším, až budeme moct začít…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
242
28.4.07 13:31

Ahojky,
malý mi papkal všechno, co jsem uvařila, ale občas „hotovku“ koupím, třeba když jsme na cestách a nemám čas uvařit.
Hodně kupuji SUNÁREK a HAMI, snad je vše kvalitní, jak propagují :-)
Desire

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3492
28.4.07 13:38

Ahoj,

taky jsme kupovala a ještě kupuju skleničky. Dřív ovocné i masozeleninové teď už jen ovocné no a někdy ještě koupím i masozelen. od HAMI. Malému skleničky vždycky moc chutnaly a docela mu trvalo než si zvykl na domácí vařené jídlo. Ovoce teda nemusí do dneška takže jsem ráda, že mu chutnají aspoň ty ovocné přesnídávky. Když byl malý tak jsem kupovala masozeleninové příkrmy Sunárek. Nejsou tam skoro žádné kousky od Hami to moc nezvládal. Trvalo mu než se naučil normálně kousat. No a dneska taky nepohrdne skleničkou akorát už mu k tomu musím vařit přílohu :D

Andrea

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2184
28.4.07 14:00

Ahoj,
tak my jsem dříve kupovali většinou příkrmy od HAMI a různé ovocné přesnídávky. A domácí stravu mi jedl Dáda také, tak jsme to střídali

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1666
28.4.07 15:12
Lusie píše:
Ahojky a od kdy jste začaly - ty které - příkrmy dávat? Mám malou od druhého měsíce na Nutrilonu a protože je velký jedlík - tak mlíčko už jí ted pomalu nestačí - pijeme dvoustovky.-) proto už se mooc těším, až budeme moct začít…

Nezačínej dřív než od UKONČENÉHO 4.měsíce :wink: - na těch flaškách je to pak napsané, které se jí od kterého měsíce :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2245
28.4.07 17:29

Lusie my jsme malému už od 3,5 měsíců dávali kaši mléčnou rýžovou od nestlé,naučil se hezky papkat ze lžičky a u tzeleniny a ovoce nebyl problém.malý moc po Nutrilonu přibýval tak nám to mudra doporučila.

No se zeleninou jsem začala na konci pátého měsíce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
99
28.4.07 20:50

Ahoj yuko,
obě naše holky nikdy kupované skleničky nechtěly. Hodně slyším od maminek, že jejich drobkům chutná jen kupované, domácí nepozřou.. u nás to byl a je úplně pravý opak!
Opravdu je každé dítě jiné, musí se to vyzkoušet..
Jak já bych byla někdy ráda, kdyby třeba na cestách chtěly kupovanou mňamku, jenže i na cestu musím vařit domácí (ne že by mi to vadilo, ale mám pocit, že ta kupovaná sklínka tak nějak líp vydrží ten transport). Teď už se to týká samozřejmě jen té naší mladší, ale i ta už brzy přejde na naši „dospěláckou“ stravu :)
Lendula

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
234
29.4.07 07:23

Ještě bych se chtěla zeptat, o tom Sunárku jsem hodně slyšela, ale v obchodech vidím jen Hami, Hipp ale sunárek jsem neviděla.A jak je to cenově?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16742
29.4.07 07:32

Ahojky, tak moje holčička taky jedla ze začátku jen kupované a domácí nechtěla. Teď už baští oboje.
A já nakupuju hodně v Německu, ale už jsem to tu taky viděla, myslím v droxi-Humana a Bebivita. V DM kupuju Alnaturu-to je bio. A jinak i Hami a Hipp. SUnarku jsem koupila teď, narazila jsem na to v jedné lékárně, ale ještě jsme to nezkusili. A je levnější. ALe nelíbí se mi že třeba už od 4. měsíce zařazují rajčata, když na ně má dost dětí alergii. Ale chce to prostě vyzkoušet. Malému prckovi který zaíná jíst bych Sunarku hned nekupovala…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2733
29.4.07 14:27

to je asi individuální. Já jsem ejn vařila a skleničky měla do foroty, když jsem nestíhala nebo jsme byli někde pryč. malý je má rád dodnes. Kupuju Hami nebo Hipp, Sunárek jsem koupila jednou a málem se mi obrátil kufr, smrdělo to divně, ani Vítk to nechtěl jíst:/ a je fakt, že znám dost dětí, co si zvykly na skleničky a domácímu pak těžko přivykali, lepší, když budeš vařit hned o d začátku, není to žádný problém, zabere to chvilku. A navíc těch peněz, co ušetříš! Např. kámoška až do roku dávla jen skleničky, jak masozeleninové příkrmy, tak ovocné, nikdy děcku nedala vařené domácí, ani čerstvé ovoce, k tomu byli na UM a ještě kupovala kaše-jídlo pro dítě jim tak vyšlo na několik tisíc měsíčně!! což nechápu, že je někdo ochotný takhle peníze vyhazovat. Super je, když máte vlastní zahrádku či přístup k biopotravinám,,aspon do roka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.4.07 17:18

Ahoj.
Jsem pro zlatou střední cestu. Radimovi jsem vařila i kupovala skleničky (tak 2 do týdne). Ať si zvykne na obojí. Měl potravinovou alergii, takže řada skleniček nebyla to pravé ořechové (člověk tam našel něco, co vadilo).
Zamiloval si Hami skleničky( byť občas obsahovaly stopové množství ne zrovna nejvhodnější potraviny), všechny druhy. Naprosto nesnášel zeleninové od Hippu (že by mu vadila bio zelenina :?:) a Hamé. Ovocné jedl snad všechny.
Moc mu chutnaly i zelenonové kaše Sunarka.
Zeleninové příkrmy jsme začali po 4. ukončeném měsíci, ovocné po 5. a kaše poslední - po 6. (problémy způsobené alergií na bílkovinu kravského mléka). Kaše jsme mohli používat jen nemléčné a moc chutnala Hami a Sunarka.

Beruška :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama