Příkrmy u nekojených dětí

158
8.7.06 16:52

příkrmy u NEKOJENÝCH dětí

ahojky, ráda bych tímto dala řeč s maminkami NEKOJENÝCH miminek; předem děkuji za rady ostatních (kojících) maminek, ale o ty nestojím:-) Literatury ohledně příkrmů (ať kojených, či nekojených miminek) mám nastudovány hory, nicméně autoři často popírají jeden druhého a mě by spíše zajímaly REÁLNÉ zkušenosti:-) Proto, už přikrmující a už nekojící mamči - pište, pište, pište a předejte prosím tímto své zkušenosti dál (kdy jste daly ovoce, kdy zeleninu, kdy ostatní, krmíte-li z lahve, či lžičkou atd.) Předem MOC děkuju :-) Zdraví SHRINE

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1296
8.7.06 17:22

AHOJKY,
ASI BUDU ODSOUZENA, ALE CO :) :) :)
MY UŽ PŘIKRMUJEME.
NEJDŘÍV JENOM ŠTÁVIČKA Z MRKVE, PAK I S JABLÍČKEM, ALE OPRAVDU JEN PÁR LŽIČEK JAK NA NOVOU STRAVU BUDE REAGOVAT.
NO A TEĎ UŽ PAPÁME MRKVIČKU Z BRAMBOREM NEBO RÝŽÍ, PRVNÍ LŽIČKY OD HAMI. PŘESNÍDÁVKY I JAHODOVÝ - TY SPAPÁ TŘEBA PŮLKU. ALE ZATÍM PAPÁME JEN TY OD UKONČENÉHO 4. MĚSÍCE

K OBĚDU MÁ NĚJAKOU ZELENINKU, K ODPOLEDNÍ SVAČINCE PŘESNÍDÁVKU A K VEČEŘI DOSTANE KAŠI OD HAMI ROZMÍCHANOU V MLÍČCE.

NO KUPOVANÉ PŘÍKRMY DLABEME SKORO VŠECHNY OD UKONČENÉHO 4. MĚSÍCE.

VŠECHNY PŘÍKRMY PAPÁME ZE LŽIČKY A JAK NÁM TO JDE :)

KOJILY JSME JEN 1,5 MĚSÍCE :( KVŮLI MÝM ZDRAVOTNÍM POTÍŽÍM :( A TĚŽCE JSEM NESLA TO, ŽE MUSÍM ZASTAVIT TVORBU TAKOVÉHO MNOŽSTVÍ A OPRAVDU KAVLITNĚ VÝŽIVNÉHO MLÍČKA.

MIKINA

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1296
8.7.06 17:24

JÉJE NEMÁM METŘÍK :cry:
ZAPOMNĚLA JSEM DODAT, ŽE NÁM JSOU 4 MĚSÍCE A 14 DNÍ :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29
8.7.06 19:59

ahoj,byli jsme na tom stejně malá špatně trávila,narodila se předčasně nepřibírala - doktorka mi zakázala kojit,že když nepřibírá je alergická na moje mlíko.Byli jsme na flašce od 3 týdnů,jenže se tím nic nevyřešilo- nepřibírala a navíc zvracela.První 4 měsíce jsme vyzkoušeli 4 nebo 5 druhů mlíka,vždycky to vypadalo,že dobrý a zase se to zhouplo k horšímu.Takže příkrmy pro nás byly vysvobození.Začali jsme s nima od ukončeného 3 měsíce.První lžičky od Hami nejdřív mrkev a ty jednodruhový,potom jsme postupně přidávali další,všechny byli od ukončeného 4 měsíce.Když nastal čas jogurtů,nedělali nám taky dobře,ale vyhovoval nám tvaroh tučný s různým ovocem nebo zeleninou a různé bobíky a výrobky s tvarohu.Jogurty malá začala jíst skoro ve dvou letech.Rozhodně vím že to není podle tabulek,ale když mimčo nepřibírá,zvrací a bulí uděláte všechno pro to ,aby bylo dobře :D
gepy

PS: od začátku jsem malou krmila lžičkou a vůbec jí nechutnali brambory ať v polívce nebo jako příkrm,nemusí je moc ani teď

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
ro
2159
8.7.06 21:02

Taky jsem řešila dítko nekojené ze zdrav. důvodů, kterému moc UM nejelo, nerado jogurty a navíc kromě jablek a banánů ani žádné ovoce - naštěstí tedy brambory jo. Takže ve čtyřech měsících (ještě ani neukončených) jsem dala první brambor s mrkví, a už po 14ti dnech přidala i kostičku zadního hovězího na střídačku s telecím či kuřecím, tak dva až třikrát do týdne. Vaječný žloudek oblíbený nebyl. Brzy na to hned jablíčko s mrkvovou šťávou nebo mačkaný banán, od pátého už jsem mrkev normálně krouhala. Postupem už jsme v šestém měsíci měli asi šest druhů zeleniny do polívky a pravidelně obden s masem. No a po pátém měsíci jsem zkusila jogurt, nefungoval, tak jsme holt začínali s žervé - přeci jen je stravitelnější než obyč tvaroh. Po dvou měsících se mi podařilo zvyknout ho na kysanou smetanu, ale stejně se pak zbláznil do pribiňáků. Jogurty nejí dodnes a žádné ovoce taky, jen občas to jabko nebo banán. Je mu sedmnáct a má metr devadesát :-)))
Jo a sunar mu zachutnal až v době, kdy už měl tři jídla denně příkrmová - vlastně výkrmová, najednou se nemohl nabažit.
Z toho protiřečení bych si hlavu nedělala, obecně se říká, že začínat ve čtvrtém měsíci, s tím, že přidávání dalších součástí jídla může být trochu rychlejší než u kojených. A taky se říká, že dítka, která dobrovolně otvíraj pusu na lžičku, jsou prostě na příkrmy zralá a natěšená.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
ro
2159
8.7.06 21:12

Jo ještě o způsobu - první příkrmy jsem zkoušela lžičkou, ale byly uvítány tak radostně a hltavě a pak spousta breku, že to nestíhám šoupat, že jsem při mixování nechávala víc vody z vývaru a dala do flašky, byl schopen vyžahnout i dvoustovku polívky, akorát, když už jsem přidávala maso, tak se dudlík občas ucpal - dobrý jsou ty s křížovou trojkovou dírkou - ty nám docela fungovaly. Takže sunar, polívkový mix z flašky, žervé s jabkem nebo banán na lžičku, kaše podle situace - bylo mu jedno, jestli má hustší ze lžičky, nebo řídkou z flašky - takže většinou jsem dávala na lžičku, ale když jsme se třeba zpozdili a už byl hodně hladový, tak do flaše. Kaše jsem začínala asi po měsíci těch poledních mixů a 14ti dnech odpoledních zkoušek svačinek. Na třech příkrmech denně jsme vydrželi tak do sedmi měsíců, kdy jsem začla různě experimentovat a přidávat další věci do dopoledního sunaru.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
8.7.06 21:19

Kojila sem 1m, od 4m sem dávala mléčné ovocné kaše s flašky, taky ňáký ovocný šťávy. Od 5m ovocný příkrm-lžička. Od 6m zelenino-masový příkrm-lžička, ale taky piškoty a tak. Od 7m sme začli s jogurty-lžička (bílí i ovocný). A od 10m pečivo, různé chlebíčky (rýžový, kukuřičný…), a začli sme s nemléčnou ovocnou kaší kterou sem začla dělat do obyčejného mléka ale četla jsem že obyčejné mléko se smí od 10m a max. 200ml/denně takže to jsme dodržovali. Od 1r baští téměř vše.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
158
13.7.06 13:39

děkuju moc, pokračujte, prosím…:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2193
13.7.06 21:32

Shrine díky moc, že jsi založila tuhle diskusi…plácám se v tom asi s tebou… Já dávám na oběd zeleninový příkrm (mrkev,brambor, kedlubna) zatím jsem nic jiného nezkoušela. Vyrábím si je sama, až na brambor dávám zeleninu čerstvou. Sem tam dávám ovoce (banán, broskev, jahoda (neosypala se),jablko. Buď to dávám samostatně nebo s kombinaci. Nejvíc nám jede banán - je sladký asi bude po mě sladká tetka :lol: Večer dávám kaše. Kámoška dávala od 5. měsíce pribiňáček, tak to chci zkusit, jak zareaguje a jestli bude baštit bez problémů, tak ho dostane na svačinku asi dopoledne. Asi mě teď za to někteří ukamenujou, ale já na tom nevídím nic špatného…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1296
14.7.06 15:14

MY JSME MĚLY PRVNÍHO PROBINÁČKA VČERA :D A TO JE NÁM TEPRVE PŘÍŠTÍ TÝDEN 5 MĚSÍCŮ. TAKY NA TOM NEVIDÍM NIC ŠPATNÝHO. LEPŠÍ NEŽ KYSELÉ BÍLÉ JOGURTY - TY NEPOZŘU ANI JÁ
SNĚDLA SKORO CELÝHO MAXI PRIBINÁČKA 8O 8O
A VEČER SE PO TOM PĚKNĚ POSR....... :) :) :) :)
ASPOŇ SE VYKAKALA BEZ PROBLÉMU A BEZ BOLENÍČKA :) :) :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
559
14.7.06 15:31

Ahojky,

já mám sice dítko staré už 7. měsíců. Ale kojila jsem jen 6. týdnů, měla jsem tzv. hladové mlíko, krmila jsem Nutrilonem. Příkrmy jsem začala ve 4. měsících. Musím přiznat, že jsem nezkoušela vždy jednu potravinu 3 dny a pak přidat, zkusila jsem 1 max. 2 dny a pak normálka přidávala, dneska jíme vše. Taky jsem najela rovnou jako, že v poledne zelenina a později s masem, brambor a tak. Odpoledne ovoce, jogurt nebo přesnídávky a večer kaše. Pribináček jsem ještě nezkusila. Ale zato jsem vy:,–(ila Nutrilon a dávám sunar od 10. měsíce. Po mlíku za hodinu řve hlady, on má asi moc dobrý spalování, protože hodně sní a přitom je dlouhý a hubený :roll: má 78cm a 7680g :roll: :roll:
Moje dr. mi nikdy nic neřekla a ani se nezeptala, a takový ty příručky, já se mrknu , ale stejně se řídím rozumem.
Jo a s lžičky jedl hned od začátku na jedničku, jen kaši a sunar dávám z flašky, někdy u toho usíná.

Mikina, Werinka - takže možná budu jedna z mála, která Vás určo neodepíše. Jsem to stejný :oops: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1296
14.7.06 15:35

TEDA HAPE, VY MÁTE V SEDMI MĚSÍCÍCH TO CO MI TEĎ :D :D :D 8O
MY JSME PŘED 14 V PORADNĚ MĚLY 7200 G A 64 CM :D 8O 8O :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
ro
2159
14.7.06 15:40

Holky pribiňáčkový, nechcete místo toho zkusit radši to žervé? Pribiňáky bývaj dochucované vanilinem a barvený a děsně slazený. žervé je přeci jen čistější, můžete do něj zamatlat jablíčko, dosladit glukopurem a dítkám by to taky mohlo šmakovat. Jestli se u vás klasické žervé neprodává (nejlepší je to v jemném alobalu), nebo jen drahý Danoňácký, tak druhá nejlepší alternativa je plnotučný tvaroh. Je to dobrý přechod (trochou nakyslosti) na případný jogurty, kysaný smetany apod. Ty pribiňáky sice při nejhorším taky půjdou, ale moje varianta není marná, zkuste to, prosím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
ro
2159
14.7.06 15:50

jo a přidám recept na kojenecký pribiňák: 250g jemného plnotučného tvarohu, 1 vařený žloutek, 2-3 lžíce smetany, glukopur podle sladkého návyku - já dávala 3 lžíčky. Vše rozmixovat. vznikla mi dávka na tři pribiňáky v ledničce, vždy jsem jen domíchala ovoce. Když hlad řval, chutnalo i bez ovoce.
Nechcete přidávat svoje recepty na blivajzky a patlaniny?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
ro
2159
14.7.06 16:03

Jo a ještě dotaz, jak jste na tom se solí? Všici ji striktně zakazujou, ale přišla jsem na to, že 10 zrnek soli na várku tří porcí - tj 120 g masa, 1 brambor, 1 mrkev, + něco dalšího (např. kousek petržele či celeru, hlavička květáku nebo brokolice, hrstička hrášku apod.) hodně zvýší chutnost blivajzku, když jsem k závěru přidala lžičku másla nebo lžíci olivového, tak to byla vážně mňamka a před mixem to chutnalo i mně. Po mixu bych si to musela dosolit. Obě dítka tyto příkrmy milovala, bez soli se ošklíbala, s pár zrnky se nějak dařilo, že maso chutnalo víc masitě, mrkev víc mrkvovitě atp.
Jo a ještě jeden trik pro hubenější dítka: když mu nešmakuje zeleninový mix, osladila jsem lžičkou či dvěma glukopuru, a najednou to byla mňamka největší.
Ale jako se vším, tohle jsou nouzové typy, prosím nepřehánět a nebrat za slovo svaté.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama