Nechce příkrmy

53
17.5.06 10:21

Nechce příkrmy

Mám problém, zatím jsem se tu nic nedočetla. Eliška má 6 a půl měsíce a tři týdny zkoušíme přikrmovat. Na radu Dr. začínáme jen zeleninou, ovoce až přiští měsíc. Tradičně jsem začala mrkev, pak bramboru, pak dohromady, pak jsem přidala petržel, brokolici. Vždycky tak po dvou třech dnech. Uvařené to namixuju na kaši. Za celou tu dobu myslím, že mi snědla tak čtyři velké lžíce. Vůbec nechce otevřít pusu a když už, tak se mi to nepodaří dostat na jazyk, spíš pod jazyk, je to děsný boj. Zkoušela jsem Hami první lžička, ta mrkev fakt není moc dobrá, pak jsem začala vařit, to už chutná víc i mně. JEdiný, čeho víc snědla byla mrkev+brambora+brokolice. Asi po týdnu jsem začala trošku solit vodu, ve které zeleninu vařím, aby to nebylo tak mdlé. Už nevím, co bych na ni zkusila. Včera už jsem to nevydržela a zkusila první lžiku jablko, to je sladké, ani to nechce. Když jí dám prso, nají se dosyta. Jinak od narození kojíme dost často, po dvou hodinách, teď už jsou ty přestávky i větší. Nijak vyhublá není, má přes 8 kg.
Už nevím, co na ní vymyslet, máte někdo podobnou zkušenost? Se synem před šesti lety jsem takový problém neměla, hned všechno jedl, ale tenkrát dle Dr. jsme zkoušeli najednou zeleninu, ovoce i kaše. Teď prý jen zeleninu, kaši až v 8 měsíci. Tak nevím, už jsem z toho zoufalá, že to vždycky pečlivě navařím a ona nic nesní.
Snad mi některá poradíte, jak na to.
Díky, Andrea :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
56
17.5.06 10:29

Ahoj,
u nás zabral brambor v celku do ruky - tedy né úplně celý, spíš takový špalek, aby ho mohl žužlat - a občas se mi podařilo mezi to do pusy vsunout lžičku namixované zeleniny. Pak jsem zkusila zeleninu jen pomačkat a bylo to mnohem lepší.

Jo a taky jak jsem byla zoufalá, zkoušeli jsme měnit lžičky, až jsme natrefili na jednu, se kterou jedl bez problémů.

Jana

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
273
17.5.06 10:31

Ahoj, ja ti poradim vydrzat. My sme s prikrmami „zacinali“ cez 2 mesiace, jak mala videla lyzicku tak zatala usta a bol koniec. Tiez som z toho bola zufala. Nakoniec zabrala na polievocku, varila som vsetku moznu zeleninu dokopy s kuskom kuracieho masa. To mi konecne zacala jest a teraz uz papa celkom dobre, aj ked nie vela. Ale trvalo to aj s prestavkami vyse 2 mesiace kym zacala.
Tak hodne trpezlivosti a skus ked tak pridat kusok maska, ono to predsa len ma lepsiu chut.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
17.5.06 10:32

ahojky, ja mela ten samy problem, dcera je nar. 28.10. Nejlepsi je to nebrat to tak vedecky. Sama jsem si to rekla a svuj uzkostlivy pristup zmenila. Nechce zeleninu? Tak jsem ji dala kasi a jak dlabala. Existujou kase od 4. mesice, tim nic nezkazis. Moje dcerka miluje kasi Hipp Krupicovou, je bezlepkova, bez pridavku cukru, bio, no proste to nejlepsi. Chut ma vybornou, takovou jako puding. Ja sama ujidam. Kdyz se naucila kasi, tak ted ji i zeleninu. Tak se netrap s mrkvi a zkus tohle. Ja jsem na to prisla, kdyz jsem videla jednu nemeckou rodinu, kde davali 7 mesicnimu diteti slane bramburky a na ochutnani pivo (coz je teda zase druhy extrem). Doktorka mi rikala, ze se to u nas (v Cechach) hodne resi, mozna az moc. V jinych zapadnich zemich to berou volneji. Clovek, ktery se ridi ceskyma pouckama by mel skoro vycitky, ze da diteti trosku jablka.
pa a dobrou chut :-)
b

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
mia
17.5.06 10:33

k přeneseš i na mrně a hlavně je to zbytečné, náš prďola taky myslel, že si to časem rozmyslím, prostě dělal, že mi na to neskočí a že mě to přejde.

A hlavně dr. může poradit, ale … kaši já dáala dřív než mrkev, doufala jsem v lepší noci, ale nezabralo to. A do mrkve a brambor sem přidávala UM, to to potom jedl víc a nekojila jsem hned po neúspěcu se zeleninou, chvilku byla pauza, aby se nenaučil, že když odmítne bude prso. Jo a s množstvím já se moc netrápila, když něco snědl, přišla pochvala, když ne tak nic a postupně se to srovnalo. Jo pro upřesnění, s kaší jsem začla po ukončeném6. a přikrmovat až po 7.m

držím palce
pa Mia

• Citovat
  • Nahlásit
2284
17.5.06 10:41

Ahoj andi,

úplně tě chápu jak ti je, mám taky nejedlíka :( Nezkusila jsi do zeleniny odstříkat trochu mlíčka? Některé děti se pak rozpapají, ale nám to nepomohlo :cry: Příkrmy zkouším sedmý týden a teprve minulý týden se dá říct, že papá. Není to nijak velký množství, ale přece. Dávám jen ze skleniček, máme atopika, tak nechci riskovat zeleninu z obchodu. Začala jsem dávat i ovoce a kaši (rýžovou a rýžovo-kukuřičnou). Ovoce jí chutná od začátku, s kaší se to postupně zlepšuje. Ale masozeleninový příkrmy jí moc nejedou. Snažím se uklidňovat tím, že jednou přece musí začít jíst. Možná to souvisí taky s tím, že nám celou dobu rostou zuby, takže některý den opravdu nejí skoro nic, ani se pořádně nepřisaje.. Asi jsem moc nepomohla, ale vidíš, že v tom nejsi sama :)

Všude píšou trpělivost, ale kde ji pořád brát, viď? :oops:

Adka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11160
17.5.06 10:55

Ja jsem zkusila nejdrive dat Honzikovi ryzovou kasi. Ta mu chutnala a pochopil, na co ta lzicka u pusinky je. Zeleninka mu sice potom, az tak moc nechutnala, ale myslim, ze to slo lepe, kdyz uz lzicku znal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2773
17.5.06 11:54

Andi, třeba mimču některá ta zelenina nechutná? Mě Fanda nejí brokolici. A začínala jsem tak, že jsem nabídla lžičku, a když definitivně zaklapl pusinku, dostal zbytek z flašky, naředěný a dohlaďoučka namixovaný. A snědl všechno a nakonec akceptoval i lžičku. A určitě nesolit!!!!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
149
17.5.06 12:24

Holčinky,
mám 9.měsíčního syna a taky nám to šlo pomalu. Tu nejde o to, že jim to nechutná, oni to jenom neznají. Berte to tak, že půl roku kojíte a znají jenom mlíčko. Tak to musí zkusit jaké to je. Až potom jim dojde, že když vás uvidí se skleničkou v ruce nebo s miskou, že jdou papat a budou sami otevírat pusinku. Až nebudou chtít, tak jí zavřou. Určitě NESOLTE!!! Pokud máte špatné brambory, doporučuji přidat pár zrníček Fenyklu - ne kmínu. Po fenyklu ty brambory opravdu chutnají. A pokud kojíte, tak jako já, tak jsem si koupila sunar a třeba do té porce - brambory, špenát, nebo brambory, brokolice, brambory mrkev přidám 1 odměrku sunaru. Za prvé vám to jídlo trošku zahustí a taky dodá hned jinou chuť. Je to lepší než sůl!!!! My jsme kaši začali jíst až od 8. měsíce. Vůbec mu to nechutnalo doopravdy. Myslela jsem, že to na mě hraje, ale i mě ta rýžová nechutná. Tak jsem mu do toho vždycky nějaké ovoce zamíchala nebo přidala trochu přesnidávky. Nakonec má nejradši od SUNARKY tu rýžovou s kukuřicí. A už to neměním.
A mimo jídlo jak se nabízejí rohlíky, piškoty, at. Já prostě dám do ruky okurku hadovku, nebo uvařenou mrkev. A tak mu to chutná.
Taky mi pomohlo, že jsem mu názorně ukázala jak se to dělá. Nebo mu zpívám písničky, on mě pozoruje, směje se a já přitom mu dám lžičku do pusinky. No a nyní už jsme v pohodě.
A taky se nelekněte, když vám dítě onemocní. Teď jsme měli horečky až z toho nakonec byla „šestá nemoc“. Jenom 3 dny jsem v kuse kojila a nyní opět pomalinku zavádím příkrm.
Chce to zachovat chladnou hlavu. Berte to tak, že vy se najíte kdy máte hlad, to dítě to neudělá, tak mu to programujete. A co když se zrovna do té jeho doby netrefíte? Tohle jsem měla pořád. Všechny mimina jedly kolem poledne, jenom to moje ne. Až jsem na to přišla. Normálně jsem ho nakojila a šla jsem ven na procházku kde usnul. Z venku mu vyhládlo a tak jsme obědvali až kolem 15h. A to zblajznul celou skleničku. Však nám dospělým taky vyhládne po venku, že?
Já si totiž ve všem představím sebe a pak to promítnu na toho malého a ono to funguje.
Tak se držte

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
111
17.5.06 13:54

ahoj,

tak my taky prave zaciname. Jsme od zacatku na UM, takze Vojtika uz trapim ted, ve 4,5mes.

Zatim to vypada tak, ze mu zeleninku smicham s mlikem a krmit ho tim musim z flasky. Pokud zacnu lzickou rozplace se, protoze se chce zasytit z flasky, kterou zna. Lzicka zatim pro neho neznamena zasyceni. Takze az se zasyti z flasky, dorazime zbytek (taky mix mlika a zeleninky) lzickama a docela mu to jde. Takze bude zkouset postupne snizovat mnozstvi z flasky a zvysovat mnozstvi, ktere dam ze lzicky.

Je mi ho chudacka lito, v tech 4 mesicich je to na to mimco opravdu brzo, ale kdyz matka nebyla schopna kojit… tak musime bojovat. Porad ho chvalim a chvalim… tak uvidime. Az zvlasneme cele toto poledni jidlo ze lzicky a cele ze zeleninky, tak se vrhnem na ovocnou svacinku

Inka + Vojtik

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
94
17.5.06 14:27

Ahoj, náš Šimon taky nechtěl baštit, ono mu vždycky déle trvá, než si na něco zvykne. Nakonec se rozjedl (možná až moc :P ). Měla jsem na něj takový fígl - ukázala jsem mu dudlík, jak na něj otevřel pusu, tak jsem mu tam rychle strčila lžičku s jídlem a zacpala dudlíkem, aby to nevyplivl. Naopak začal dumlat a snědl to. Hanka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
196
17.5.06 20:44

Andi,

zkus do zeleninky přidat lžičku žervé (prodávají to v takových těch obyčejných obdélničkových baleních). Poradila mi to dětská sestra a fakt to zabírá. Když malá odmítá zeleninu, vrznu tam lžičku žervé a už je to lepší. Taky zabírá cuketa, holky to tady nedávno řešily. Když jí uvařim zeleninu s kouskem cukety, tak to taky baští líp.

hezký večer!

A.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1332
16.12.14 21:36

Obnovuji diskuzi: Mam uz temer 9. mesicni dceru a stále plne kojim, protože mala odmita prikrmy. Vi, co ma dělat se lzickou, ale proste ji nechutná, zkoušela jsem kupovane skleničky i doma uvarene, ovoce i zeleninu, ale bez šance. Jedine, co zabira je dat ji zuzlat do ruky jídlo, které vidí u me. Zacinam mít trochu obavu aby nezacla hubnout. Je tu nejaka maminka, které to má podobne nebo mela a dítko se umoudrilo a zacalo jist aspoň něco?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1797
2.3.15 15:02

@Balatonek ahoj, sice trochu pozde, ale momentálne resim to same co ty v prosinci. dcera ma 8 mesicu a vice mene jen kojim. ze zeleniny ji jenom bataty, cuketu, spenat. Brambor, brokolici a kvetak odmita, mrkev ji zacpava. Pak mela jeste jednou kralika a ten ji taky asi chutnal. Ovoce nechce, po kasi vecer ji v noci boli brisko. Jsem bezradna a furt kojit me taky uz nebavi. Jak se to vyresilo u vas nakonec?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1332
2.3.15 23:39

@evulkanov u nás se to vyřešilo tak, že stále plně kojím a K. jenom ochutnává, co si sebere z talíře. Musí chtít sama ochutnat, nabízené absolutně odmítá a je schopná se i rozbrečet, takže násilí nepoužíváme a čekáme, kdy sní první větší jídlo :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat