Jak na příkrmy?

3333
6.7.06 21:39

Příkrmy

Ahoj, holky poradíte nám od kdy začít s jogurty (jaké značky a můžu dávat domácí jogurt) a kdy dávat kaše a jaké (značky a příchutě které jsou dobré ,ještě nechci malému dávat lepek, takže nemléčné a asi do MM). Díky Marie.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
986
6.7.06 22:07

Ahoj,
možná bys měla napsat, kolik malému je.
Já jsem s jogurty začínala u Kláry kolem devátého měsíce, dávala jsem a dodnes dávám Hollandii (bílou, postupně jsem dávala i ochucené) a Activii (zase bílou a postupně ochucené).
Kaše jsem dávala asi od šestého měsíce, kdy jsme s příkrmy začínaly. Dávala jsem ty od čtyř měsíců - chutnaly jí hlavně Nutrilon kaše. Dneska už baští všechny, vedou Sunarky a Hami.
Tak snad jsem poradila.
Ivča

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
986
6.7.06 22:09

Jo, jinak ty kaše se dávají do vody. Jestli obsahují nebo neobsahují lepek je na nich napsáno. Myslím (nejsem si jistá a nechci kecat), že ty kaše od čtyř měsíců lepek neobsahují. Jinak pokud není v rodině nebezpečí alergie na lepek, dá se dávat od šesti měsíců. Ale to bys měla případně konzultovat s dr. Kamarádka má holčičku, jejich tatínek má od dětství bezlepkovou dietu. Nesměla dávat lepek do roka.
Ivča

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3333
6.7.06 22:10

Ahoj, úplně jsem zapoměla :oops: , malému bude 12-tého 9.měsíců. Marie
PS: Ivuš díky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
986
6.7.06 22:13

No, tak to jogurtík dostat už může :wink: . Dávala jsem je zezačátku tak dvakrát týdně, aby si zvykala postupně.
Pokud žádné kaše nedostával, klidně bych koupila ty od čtyř měsíců. Můžeš jí udělat hustší, než je napsáno na návodu.
Nemáš zač :lol:
Ivča

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
986
6.7.06 22:18

P.S. K těm jogurtům - bílá Hollandie je sladší, takže bych asi nejdřív prubla tu. Klára se na to zezačátku dost ksichtila, ale nakonec si zvykla jíst bílý jogurt bez přislazování :lol: . Pokud by to opravdu nešlo, dej do toho trochu přesnídávky.
Ivča

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3333
6.7.06 22:25

Ahoj, tak ještě jednou díky :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2957
6.7.06 22:28

příkrmy

ahoj Marie,tak to SORRY s tím Hippem,jukla jsem do lednice na meruňkovej nápoj a ten cukr tam fakt je.jinak já jsem vyzkoušela snad všechny nemléčné kaše,bo máme AE,takže do nich zatím dávám hypoalergenní mlíko,měli jsme od 4.měsíce rýžovou nemléčnou,od Sunaru-vlastně Hera,pak od Nestlé,pak Sinlac od Nestlé-ta se dělá jen s vodou,ale malému chutnala nejvíc ze všech,nevýhodou je vysoká cena,je to kaše pro ty největší alergiky,ale ujídli jsme i my.pak jsem vyzkoušela Hami nemléčné s jablky,banánem a momentálně jsem vyměkla s lepkem,poté co mi Hynýs vykubl v kavárně sušenku sa snědl rychlostí blesku,tak máme lepkovou Sunarku s osmi cereáliemi a medem.mě osobně nejvíc získala Humana jablečná,je bez lepku a nemléčná,ale blbě se shání,u nás v Brně ji mají jen ve Vankovce,výhoda je,že ji můžeš dát s mlíkem i bez.je ohromně chutná.jogurty dávám týden,selské ovocné-Hollandie,malýmu docela jedou.ty už můžeš zkoušet všechno.tak ahoj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
486
7.7.06 07:43

prikrmy

ahojky,jogurty davam malemu asi od osmi mesicu, kupuji za:,–(ne BIO, bily a neprislazuji, maly ho i tak slupne raz dva. z pocatku jsem mu samozrejme davala jen tak lzicku, ted uz sni cely kelimek. :lol: k tem kasim, si myslim, ze neni dobre davat instantni. Kazi se po tom zoubky a i tak instantni veci nepatri k tem nejzdravejsim. :? Mame pouze jednu, a to ovocnou od sunarky,ale davala jsem mu ji jen parkrat. jinak kase hodne stridam,ale nedavam kazdy den, delam jahlove, pohankove obcas i krupicni, ryzove. Mam z toho lepsi pocit ze presne vim,co maly dostava,protoze mu to sama varim. pohanku varim ve vode, jahly taky,jen obcas mu tam dam trochu vody a trochu mlicka, krupicnou kasi a ryzovou delam s plnotucnym krav. mlekem. Maly ma 10 mes. takze se kravskeho mlicka uz nebojime :) pokud ma tvoje mimi 9 mesicu tak lepek uz bys davat mela, teda pokud nemusi mit bezlepkovou dietu
vendy+danysek

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
327
7.7.06 08:49

siloenka,
líbí se mi, že kaše vaříš, ale plnotučné kravské mléko v deseti měsících, to jsi mě zaskočila. Já myslela, že to daleko později. Zdá se mi, že čím víc to studuju, tím víc v tom plavu.
věra

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7947
7.7.06 09:34

My dávali kaše od 7m., jen mléčné, co se dávají do vody. zatím bezlepkové, začínali jsme banánovou sunarkou, je moc dobroučká. I nutrilon. Hami se mi zdají dost sladké.
A jogurt dáváme od 8m., bílou hollandii, někdy čistou, občas do ní přimíchám rozmix. čerstvé jahody.
Dobrou chuť :wink:
Alenka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
486
7.7.06 10:22

prikrmy

pro veeru: no, s tim kravskym mlekem, vim, ze vyrobci umele vyzivy doporucuji davat susena mlika az do tri let veku, ale myslim si, ze je to jen takovy reklamni tah, na mou znamou pediatr vytrestil oci, kdyz se ho ptala, jestli skutecne do trech let nesmi davat kravske mleko.Doporucil tak kolem roku zavadet mleko. My ho davame obcas do kasi a zacinam ho zvykat pit mlicko i tak, misto sunaru nema s tim zadny problem,dokonce se mu upravilo kakani. maly neni ohrozen zatim zadnou alergii, ani ja jsem nemela ten problem,tak jsem to proste zkusila, a je to v pohode. nechci ovsem tady davat univerzalni navod, protoze ne u vsech miminek to muze byt takhle bazproblemove, ale dokud je mimi zdrave tak se mi ta trileta vekova hranice zda opravdu kapanek uhozena na hlavu.
jeste poznamka k tem kasim,ktere varim: samotne nemusi detem moc chutnat,i kdyz malemu to nevadi,ale aby mel nejakou pestrost,davam do nich jeste vetsinou nejake ovoce, hlavne jablicko nebo kousek bananku, to je potom dobrota :P …a samozrejme je nedoslazuji

vendy+danysek

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2957
7.7.06 10:39

příkrmy

podávat kravské mléko minimálně do roka je naprosto nevhodné,protože svým obsahem mierálů a dalších látek neúměrně zatěžuje organismus malých prcků.a to nemluvím o alergické reakci,která může být děsivá.totéž platí pro klasickou krupičnou kaši,ta je minimálně do roka naprosto nevhodná,protože velmi zatěžuje trávicí systém.HOLKY,NEBLBNĚTE!!!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
486
7.7.06 11:00

pro wingec: no vsak ja nikoho nenutim, pisu jen svou zkusenost a taky zkusenost nekolika maminek v mem okoli. nevim jak ty, ale ja jsem vyrostla prave na krupicne kasi a kravskem mlece a nic se mi nestalo. nerikam, ze zavadet brzy kravske mleko je v poradku, ale v 9,10 mes. pri zdravem miminku nejsem proti. Z tveho clanku je patrne, ze kazdy kdo dava kravske mleko je blbec, ale ja si to o tech, kteri davaji pouze mleko susene rozhodne nemyslim :o))…davat malemu rourku a koukat se jak trpi kdyz vytlacuje kakani mi rozhodne neni prijemne, ted jsme to vyresili takze to je tak asi jediny nasledek ktery nas potkal :o)))…ale jak rikam, ne vsem miminkam to takhle krasne vyjde, i kdyz z meho okoli neznam nikoho, kdo by mel s mlickem problem a to jsem slyslela i o drivejsim podavani mleka nez tomu bylo u nas. Myslim, ze v tomhle by mel mit kazdy svuj rozum a ridit se podle zdravi miminka a rozhodne neposlouchat kde jakou reklamni kampan na susene mleka. ale priznavam, ze kvuli urcitym latkam a vitaminum, ktere v mlece byt nemusi davam taky obcas Sunar premium. Asi to chce udrzet nejaky ten zlaty stred. :idea:
vendy+danysek

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3333
7.7.06 12:00

Ahoj holky, moc díky všem za rady :D

Wingec: nic se nestalo :) , já jen že to je celkem častý omyl co se týče Hippu, Hipp je dobrý ale musíte číst složení.

Siloenko:na kr. mléko bych si dávala pozor , vím že vám nemusí dělat problémy , ale může a to ne hned ale pozdeji, nechci Tě poučovat ani nic jiného :D ( v bydlišti mé sestry dávají kravské mléko miminkům- místo sunaru 8O :twisted: :?: - když jsem jim řekla ať neblázní málem mě ukamenovali, cvoci :! ), co se týče lepku chci začít až po roce (vím že někde doporučují začít už v 7. měsících, ale myslím že je to brzo, máme vše později kojila jsem do ukončeného 7.měsíce :), malý má „rýmu“ a nikdo neví z čeho- bylo mi řečeno že to asi přejde- pokud ne tak bude asi alergik, no uvidíme, takže jsem hodně opatrná :D )
Díky za dobrý nápad kaše vařit, asi určitě to vyzkouším, kdybych v něčem při vaření „plavala“ tak Ti pisnu, snad se nebudeš zlobit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat