Poradna gynekologa
MUDr. Jiří Škultéty
Ahoj,chtěla bych vědět jak obleknete nebo jak bych měla obleknout nejlepe mimčo cestou domů z porodnice??? Vůbec nevim…připadá mi že mu všechno teplý bude veliký…Připravila jsem tedy: Overálek,pod to punčošky,na to ještě takovy teplačky slabounky,no a na vrch už jen trošku chumdelatounkou mikču…No a uplně na vrch čepku rukavičky a botky…Mám přidat??Na vršek asi jo,že
Děkuju
Záleží, jak bude. V listopadu může být 10°C ale taky i pod nulou
. Kdyby byla zima, dáš do fusaku
.
Mám taky listopad, plánuju dle počasí, ale předpokládám, že megavedro nebude. Tenčí spodní vrstvu-body s dlouhým rukávem+dupačky, chundelatej overal a šup do kombinézy. A nějakou čepici:-) Snad to není moc.
Ahoj
mne se holka narodila 5. prosince.nemrzlo ale všetko co jsem mela sebou bylo ji veliky. nakonec jsme sli domu a mela body s dlouhym, dupky, ponožky a mikinu a byla ve fusaku do autosedačky, jo a + čepička. v aute se topilo a byla propocená když jsme dojeli domu. celkově neměla a nemá rada když je nabalená. je fakt otužilec od mimina.
No mě každý radí něco jineho..nejspíš to budu muset taky vyzkoušet…jedno miminko se spotí..druhe je studene…Tak nandam to co jsem psala..a uvidime ..snad bude teplounko =))
Radunki píše:
Ahoj,chtěla bych vědět jak obleknete nebo jak bych měla obleknout nejlepe mimčo cestou domů z porodnice??? Vůbec nevim…připadá mi že mu všechno teplý bude veliký…Připravila jsem tedy: Overálek,pod to punčošky,na to ještě takovy teplačky slabounky,no a na vrch už jen trošku chumdelatounkou mikču…No a uplně na vrch čepku rukavičky a botky…Mám přidat??Na vršek asi jo,že![]()
Děkuju
Ja si teda s sebou do porodky beru kosilku, dupacky, chlupatou kombinezu a pak az vajicko ![]()
Ahojte taky máme termín v listopadu.Mimi cestou domů s porodnice obleču do bodýčka s dlouhým rukávem,krásně se zapne i přes zadečem a bude teplo na zádíčka,košilka by se možná vyhrnula.Potom dupačky a na to teplejší overálek,místo overálku může být i teplejší soupravička s kabátkem a ponožečky s botičkama a čepičkou,pak už vezmeme jen zavinovačku do autosedačky.Snad to bude stačit,stejně jde jen o přenesení do auta a z auta,jinak se v autě topí. ![]()
Punčošky na novorozenci se mi příčí
Vadila by mi guma na tělíčku. Já jsem oběma dětem první punčošky oblékla až kolem půl roku. A to jsem gumu vyvlékla, byly jen na šrákách, které byly jejich součástí.
Malá je listopadová. Záleží na teplotě. Já jsem s sebou vezla do porodnice body s dlouhým rukávem, s krátkým rukávem, celkový bavlněný overálek, bavlněný kabátek, teplejší kabátek, teplejší kalhoty s ťapičkami zakončené pružným úpletem, pletenou teplou soupravičku - svetýrek a kalhoty zakončené pružným úpletem a teplý fleesový overal. Čepičku bavlněnou a teplou pletenou.Ponožky. To jsem věděla, že nakombinuju podle teploty.
Nakonec jsem oblékla - body, dupačky, bavlněný kabátek, ponožky a teplý pletený komplet, teplou čepičku.Na přejití přes ven ještě teplou deku přes autosedačku.
V tomto ročním období se vyplatí nabalit do tašky pro dítě na odchod z porodnice oblečení víc, počítat s různými variantami počasí. Však sama s dítětem v náručí z porodnice nepůjdeš, auto to uveze ![]()