Jaké oblečení na lyže?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Janli
Kelišová 6848 příspěvků 04.01.19 22:30
Jaké oblečení na lyže?

Ahoj holky, potřebuju poradit.
Moji čtyřletou holčičku čeká lyžařský výcvik, potřebuju jí pořídit oblečení a zjistila jsem, že vůbec nemám představu jak ji obléct. Sama nelyžuju a manžel oblečení moc neřeší. Je mi jasná kombinéza nebo kalhoty a bunda, ale co pod tím, jaké ponožky, rukavice…no prostě jsem bezradná. Než vyrazím do obchodu, znala bych ráda vaše zkušenosti, aby mi neprodali spoustu nesmyslů, navíc u nás nejsou schopní pořádně poradit s ničím. Poraďte, prosím, co nosí vaše děti, co se vám osvědčilo, zda s sebou něco náhradního…
Díky :kytka:

Reakce:
Maminanamatersky
Kecalka 199 příspěvků 04.01.19 22:43

Puncochy, termo ponozky, termo triko, fleecova mikina, kdyz je hodne zima, tak uplne dospod bavlneny natelnik, nakrcnik, lyzarske - zateplene, nepromokave rukavice. Nevyplatí se na nich setrit. Levne rukavice byvaji neprodysne a poti se v nich ruce. A kuklu pod helmu. Bez te nedavame ani ranu. Lyzarske bryle.

tini
Ukecaná baba ;) 1476 příspěvků 04.01.19 22:50

Klasicke puncochace bavlnene nebo muzes koupit treba moira spodni kalhoty,ponoz­ky,tilko,triko s dlouhym,miki­nu,nakrcnik,ku­kla pod helmu a poradny rukavice palcaky dlouhe se zipem-az jako na rukav,at neleze snih za rukav.U bundy je dobry bederni pas a u kalhot guma dole na nohavicich.Bryle

hanyketty
Kecalka 124 příspěvků 04.01.19 22:54

Bavlněný nátělník bych nedávala. Bavlna je nasákavá tyn. vlhkost nasaje a při stání nebo neaktivitě začne logicky studit. Takže alespoň první vrstvu bych zvolila na odvod potu, zkrátka aby materiál nenasákl vlhkost ale vyvzlínal (posunul) vlhkost dál. Takže bych se dívala na materiál (ne na značky) a na první vrstvu bych volila polypropylen. Pak už je to víceméně jedno ale rozhodně víc vrstviček slabších aby se mohly kombinovat, doplňovat…Třeba je i dobré merino (merino vlna) jako druhá/třetí vrstva - většinou triko, rolák. - Je to slabší ale hřeje…má spoustu výhod a teda i pár nevýhod … Někdy je to docela věda ale je to hlavně o materiálech :-)

K82
Ukecaná baba ;) 1153 příspěvků 4 inzeráty 04.01.19 22:54

ahojda,u nas je to bezne tricko,bezne ponozky,bezne leginy (dcera ma sklon k ekzemu a z puncoch a umelych materialu se osypava),pres to fleecova mikina a zaklad je opravdu nepromokava souprava bunda+oteplovaky, nebo kombineza a pokud tam budou dele,tam dvakrat,aby to mohla prevlect,kdyz se zapoti/zmacha. tez mame kuklu pod helmu a rukavice ruzne,ma i „lyzarske“ z H&M a rozdil mezi nima a beznejsima ze sportu nepozoruju. pokud by jezdila casto,pak by se vyplatilo investovat do drazsich.a jinak,samo,helma a bryle.pokud budou jezdit na vleku,je dobre koupit bundu s kapsickou na permanentku na rukavu,aby ji nemusela nikde lovit,ale neni podminkou,daj se koupit i takove cvakace na zip bundy.

Ennny
Ukecaná baba ;) 2202 příspěvků 04.01.19 23:03

Jestli máš v blízkosti Decathlon tak tam.ti poradí přesně ;)

Janli
Kelišová 6848 příspěvků 04.01.19 23:26

@Ennny no, asi to tak dopadne…chvíli jsem koketovala s představou e-shopu, ale jak tady čtu vaše příspěvky, asi fakt někam zajedeme.
Holky, díky moc, nějakou rámcovou představu jsem si udělala. Třeba ta kukla pod helmu mě vůbec nenapadla :oops: .
@hanyketty nad merinem jsem uvažovala, máš nějakou osvědčenou značku?
Holky, osvědčila se vám pro děti spíš kombinéza nebo zvlášť bunda a kalhoty? A co nepromokavost? Koukala jsem na nějaký vodní sloupec, řídíte se tím?

Moise
Hvězda diskuse 37727 příspěvků 19 inzerátů 04.01.19 23:35
@Ennny píše:
Jestli máš v blízkosti Decathlon tak tam.ti poradí přesně ;)

taky doporučuju, mají tam všechno od kukly po ponožky v jedné řadě a věci jsou ve velmi dobrém poměru kvalita / cena :palec:

Maminanamatersky
Kecalka 199 příspěvků 04.01.19 23:53
@Janli píše:
@Ennny no, asi to tak dopadne…chvíli jsem koketovala s představou e-shopu, ale jak tady čtu vaše příspěvky, asi fakt někam zajedeme.
Holky, díky moc, nějakou rámcovou představu jsem si udělala. Třeba ta kukla pod helmu mě vůbec nenapadla :oops: .
Holky, osvědčila se vám pro děti spíš kombinéza nebo zvlášť bunda a kalhoty? A co nepromokavost? Koukala jsem na nějaký vodní sloupec, řídíte se tím?

Jo s kuklou helma i lip drzi na hlave a clovek se nepoti rovnou do helmy, fuj. A pri spatnem pocasi neprofukuje kolem usi a vzadu na zatylek. Ja davam do snehu radsi kombinezu. Jsem v klidu, ze nikde nic nevylejza… Na vodni sloupce příliš nekoukam. Mame spis osvecene znacky. Treba od Alpine pro byvaji veci na lyze super a jsou nesmrtelny (teda aspon u nas). Taky zalezi, kolik do toho chcete investovat a jak moc vase ditko hodla lyzovat. Jestli v rodine nelyzujete a jde o max skolni lyzaky, navstivila bych Decathlon.

hanyketty
Kecalka 124 příspěvků 05.01.19 00:03
@Janli píše:
Holky, osvědčila se vám pro děti spíš kombinéza nebo zvlášť bunda a kalhoty? A co nepromokavost? Koukala jsem na nějaký vodní sloupec, řídíte se tím?

I s merinem je to docela věda… vybírala bych malinko vyšší gramáž (ty slabší tzn. třeba do 160g/m2 rychle děravějí) a pokud má malá trochu citlivější pokožku, o to víc bych merino dala jako 2. až 3. vrstvu - někoho může totiž vlna „kousat“. tam hlavně záleží, jak je merino vlna silná ( 16mikronů je super a čím vyšší číslo tím horší v „kousání“) Třeba fajn je vyšší gramáž u Devoldu, Icebreaker je dražší a přitom nijak lepší. To samé Kari Traa - zbytečně drahé, nic navíc snad kromě hezkého designu. To jsou takové ty firmy, na které se běžně dá narazit. Moira má fajn kombinaci právě s polypropyle­nem..... Docela fajn je ale omrknout sekáče, kde prodávají švédské, norské značky…zkrátka severské značky: Joha, Helly Hansen, Janus, Tom and Trine, Pierre Robert … jeden takový sekáčový řetězec je ve větších městech, teď zrovna nevím jak se jmenuje…no vzpomenu si :-) Pak jsou takové věci v top stavu za hubičku.

astoret
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 05.01.19 09:45

Za mě termoprádlo z moiry, dávám ho i 3 leté a fakt super! ale ne každýmu vyhovuje,m nám ano, nebo jsem měla dobrou zkušenost s Smartwool, Icebreaker

kačka39
Kecalka 363 příspěvků 05.01.19 10:48

Pokud můžeš, nedávej kombinézu, ale bundu a kalhoty. Jezdila jsem s dětma na hory a když jdeš s 5 dětma na záchod a někdo má kombinézu, tak to je hodně blbé. Pak jsme i kombinézy přímo zakázali. Možná je pro dítě pohodlnější a když se vyválí ve sněhu, tak asi lepší. Ale když tam nebudeš s dítětem ty, ale nějaký instruktor, tak to dítě samo nezvládne.

Saffiraa
Závislačka 3846 příspěvků 11 inzerátů 05.01.19 11:16

Ahojky,
my teď přijeli z hor. Syn měl termo prádlo (kalhoty, triko), lyžařské podkolenky, oteplováky, funkční mikinu, bundu, kukl, helma a senzační Reima rukavice - doporučuju, vydrží všechno! :palec: :mavam:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Kam zmizela nechvalně proslulá iniciátorka kauzy Me Too Asia Argento?

Bývalá herecká hvězda, Jimmy Bennett reagoval na loňskou vlnu Me Too, ve... číst dále >

2. díl seriálu Nejhezčí mluvčí Česka: Na kterém úřadě najdete krásnou Sabinu?

Redakce Expresu pro vás připravila nový seriál, díky kterému detailně poznáte... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >