Jaké protiroztočové povlaky?

2344
8.6.17 20:06

Jake protiroztocove povlaky?

Ktere protiroztocove povlaky byste doporucili? Koukam na ruzne diskuse a stale nevim. Je to dost penez, tak bych byla rada, abych vybrala dobre. Za rady dekuji ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

8.6.17 21:37

Taky jsem přemýšlela o koupi povlaků, ale pak mi kamarádka mudr vysvětlila, že ho nejde úplně od roztočů izolovat, že si musí budovat imunitu. Ve školce a u babiček spí v normálních peřinách a nějak se nehorší. Doma každé 3 týdny vyperu a vysuším polštář a peřinu, vezmu postel párou. Dokonce Máme v pokojíku i malej hrací koberec a dobrý. Někdy nastříkám postel sanytolem proti roztočům. Ale samozřejmě záleží jak intenzivní alergii máte. Povlaky mají určitý počet pracích cyklů a pak jsou na odpis, to mě taky odradilo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1641
8.6.17 21:59

@ančapepča No jestli si to správně pamatuju, tak těch pracích cyklů by mělo být tak 50 a stačí je prát 1× za půl roku. Takže teoreticky vydrží 25 let. To ty peřiny a polštáře ti tak dlouho nevydrží a zvlášť jestli je pereš tak často.
S budováním imunity souhlasím, jenže holt někdo ty problémy má tak velké, že je musí řešit jinak než přirozeně.
No, a teda upřímně, jestli si vybrat Sanytol (nebo jinou chemikálii) nebo povlaky, tak to mi teda přijdou zdravější ty povlaky.

@koala123 Máme povlaky z Texaalu. Teď už je teda mám jen já na polštářích. Dcera je měla na celé posteli, ale z peřin vyrostla a teď se jí to nehorší, tak jsem nové nekoupila.
Já mám taky docela alergii na roztoče, projevuje se to tak, že když si lehnu do postele, tak se mi ucpe nos. Řekla bych, že ty povlaky to zlepšují, můžu s nima docela normálně dýchat. No, taky teda zobu antihistaminika.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1641
8.6.17 22:02

@koala123 Jo a asi víš, jak ty povlaky fungují - jsou utkané tak jemně, že roztoče (a asi ani jejich výkaly) nepropustí. A je to opravdu na pohled patrné, že vlákna tkaniny jsou u sebe blíž.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.6.17 06:52

@iila sanytol stříkám jednou za půl roku…Já jsem teda koukala na povlaky, který měly počet praní 6. Takže už to mě odradilo. Ale máme alergii slaboučkou. V létě je prakticky bez obtíží jak se hodně větrá. Tak držím palce, je to boj

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1641
9.6.17 15:21

@ančapepča Aha, a co se s nima pak po těch 6 praních stane? To se jako rozpadnou, nevíš? Přece každá normální tkanina se dá prát poměrně dostkrát. Leda by byly z netkané textilie.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.6.17 21:02

@iila Každá tkanina se dá prat, to je jasný. Ale tahle bude asi nějakým způsobem speciální a časem se prostě sepere!!! Takže pro mě je to uplne zbytečná vě. Jestli se rozpadne to opravdu nevím, ale asi těžko :D jen už nebude mit tu ochranu, kterou by mit měla toť vše…na těch webových stránkách to bylo napsane, proto mě to odradilo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1641
9.6.17 22:17

Hm, tak to by mě zajímalo, které povlaky mají tak krátkou životnost. Schválně jsem se podívala na stránky, odkud jsme je kupovali my, a ProtecSom ze 100% bavlny, který máme, má záruku 10 let a ještě k tomu píšou toto:
„Při pořízení povlaků proti roztočům nemusíte kupovat drahé speciální matrace ani peřiny. Také odpadá neustálé praní polštářů a peřin kvůli roztočům. Tím ušetříte spoustu času i peněz. Výrobce garantuje, že si povlaky zachovají plnou funkčnost i po 100 vypráních. Při doporučovaném praní 2× ročně vám tedy budou sloužit minimálně 50 let. Zároveň výrobce poskytuje záruku 10 let.“
Pak ještě prodávají Pristine, to je trochu levnější, protože to je syntetika a má trochu horší vlastnosti. Na ten je záruka taktéž 10 let, o těch 100 vypráních tam nepíšou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.6.17 07:57

@iila a to vydržíš vyprat to opravdu jen jednou za půl roku?? To se mi úplně ekluje. Taky se to může polejt nebo jinak zamazat, a budes muset prat stejne častěji. Bavila jsem se s alergoložkou a ta říkala, že úplně stačí vyprat peřiny jednou za 3 týdny, aby se zničil vývojový cyklus roztoče. Neříkám, že jsou ty povlaky špatné, pro silného alergika jsou asi nutnost. To syn není. A nechápu když jsi psala, že už povlaky máte tak proc hledáš jine?? Nejsi spokojena??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1641
10.6.17 17:56

@ančapepča Jo, vydržím je neprat půl roku. Není to totiž povlečení, které měním po pár týdnech, to se dává ještě přes vrch. Ale pravda, dceři jsem je prala častěji, byla malá, takže semtam nějaké to počůrání apod. bylo.
Já nehledám jinde, nejsem zakladatelka, ta se neozývá. Jen mě zaujaly tvé názory, tak na ně reaguju.
A ano, máš pravdu, pro silného alergika je to velká pomoc a pro mě je to přijatelnější než neustále prát peřiny a polštáře, které si tím za pár let zničím. Pro nealergika bych je prala úplně minimálně - za našeho dětství jsme spali v peří a to se taky prát nedá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
simonahruba
26.6.17 12:56

protiroztočové povlaky

Ahoj, zajímalo by mě jestli máte ty protiroztočové povlaky jen na peřinách nebo i na matraci. Teď koukám, že je dělají právě i na matrace *****. Máte to taky někdo, nebo je to už zbytečnost a stačí jen povlaky na matrace?

edit admin - odstraněn odkaz

• Citovat
  • Upravit
1641
26.6.17 13:07

@simonahruba Na matraci jsou prý nejdůležitější, asi hlavně proto, že matrace se nedá vyprat a všechno to v ní zůstává. Takže pokud nemůžeš pořídit celou sadu a rozhoduješ se, zda povlak na matraci nebo na peřiny, tak raději na tu matraci. Příp. matrace a polštář, ten máš taky pod nosem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2344
26.6.17 22:31

@iila Nakonec jsem koupila Nanospace na matraci a polštář. Zatím to vypadá, že se synovi ulevilo. Zvažuji i na tu peřinu, ale matrace a polštář mi taky přijdou nejdůležitější.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2506
17.12.18 13:08

@Alenapov8 mohla bych se zeptat jaký je ten materiál na dotek? Není to tuhé, nešustí to?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama