Jaké první botičky?

2824
3.4.17 08:11

Jaké první botičky???

Takových dizkuzí už tu asi bude více… Přesto se znovu zeptám. Uvažuji které botičku budou nejlepší jako první? a celkově které kupovat dále. Načetla jsem i o barefoot, ale nevím…a cenově už to je teda dost… koukala jsem potom na značky peddny, superfit… no načetla jsem toho :-). Zatím se malá pouze staví u nábytku tak ještě máme čas, máme doma plovoučky. Tak že jsme pořídíli papučky a nějak si zvykla a je bez nic, už to ani neklouže.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

3.4.17 08:14

Na doma jsme měli capacky. Pak je nosil i na ven a teprve když skutečně chodil sám, tak dostal kožené kotníčkové protetiky. Druhému je osm měsíců a coura kolem nábytku - zatím také v kožených capaccich

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18991
3.4.17 08:16

@Veru1987 Na staveni u nábytku ji stačí protiskluzove ponožky nebo maximalne kozene mokasinkove capacky. Žádné backory ci cokoliv, co by nohu omezovalo pri k lezeni a zvedani se do stoje.

Boty mohe deti dostali, až kdyz samy chodily venku (tedy 5 měsíců pi prvním stavení u nabytku). Do te doby si i na to venkovní obcházení a lezeni vystacily s capackama.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11399
3.4.17 08:23

My jedeme výhradně barefoot a věřím, že je to nejzdravější volba. Zvlášť co se týká tvaru špičky bot!
A co nejvíce chodit úplně bez bot, jakmile počasí dovolí. Nejlepší rehabilitace pro nohy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4303
3.4.17 08:30

Kupuji dceři výhradně barefoot obuv. Takže na doma a teď do sucha na ven stačí capáky, kožené mokasíny, prostě cokoli poddajného a měkkého. S tím v pohodě vydržíte i celé léto. No a potom botu hlavně dostatečně širokou, měkkou, se správným tvarem špičky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28853
3.4.17 08:34

U nás capáčky Nolen a boty, až opravdu chodili.Jak už tu bylo psáno, obuv měkká podrážka, dostatečně široká a správný tvar špičky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29442
3.4.17 08:41

Chce se mi říct, že takové, které padnou. Protože časem zjistíš, že každý výrobce šije na jiných kopytech a tím pádem je každá bota úplně jiná, úzká, široká… a je potřeba vybírat s ohledem na nohu. Určitě bych vybírala koženou obuv. Doporučuje se ohebná podrážka. Kluci měli jako „mimina“ Superfity a postupem času jim noha tak narostla do šířky a výšky (vysoký nárt), že jedeme už jen ve Fare a Protetice, protože v podstatě nic jiného neobují.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18991
3.4.17 08:47

@Fima OT Zkousela jsi DD Step? Ty jsou taky siroke. A na zimu obema mym detem sedí Peddy. Ale starší tedy ma teprve vel. 25, nevím jak dopadneme s nákupem vetsich velikosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29442
3.4.17 09:09

@Svistice Zkoušeli, nesednou přes nárt. Kluci mají čísla aktuálně 32 a 29 a obzvlášť teda u toho staršího už je to občas problém něco shánět, protože ještě s jeho ortopedickou vadou a nic moc prognózou (připravují nás během pár let na operaci a sádry) potřebuje pevnou botu, která mu podrží kotník a u těch větších čísel je potom už většina bot nízkých.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.4.17 09:12

No, základ bude si rozmyslet, jestli chceš jet směrem BF nebo „kopyt“ nebo kompromisu :mrgreen:
A pak podle toho dále postupovat.
Já se teď do bare vpravuju a popravdě, nic jednoduchého tedy. U dítěte s malou nožkou v pohodě, ale u starších už je to boj. Vyzkoušeli jsme BF bot už víc, ale pořád mu to tak nějak nesedí (víceméně buď jsou moc úzké, nebo v tom strašlivě šmajdá)…
Takže pokud chceš jít směrem „tradičního obovuvání“, tak bačkůrky a pak pevný kotníčkový botky, pokud směrem BF, tak zjednodušeně: doma naboso a na ven kožené capáčky pro takovýho prďolu.

Nemůžeš třeba napsat do jedný řádky Superfit a bare ;)
Podle mě bys měla obejít pár obuví a vyzkoušet boty dítěti na noze (ty BF i ty „normální“. My v Plzni třeba máme obuv U Beránka, který není čistě bare, ale nad botami hodně přemýšlí, takže se tam dozvíš celkem relevantní informace z obou stran. A pak, až zjistíš, co dítku sedí, tak pak obhlídnout net s tím, že leccos seženeš levněji, ale už budeš vědět, co sedí…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3375
3.4.17 09:15

Ahoj, poraďte, jak se pozná dobrá prodejna, jen se zkouší nebo prodavač dělá i obkresy nohy, ať vím, co očekávat, děkuji :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18991
3.4.17 09:22

@Elishka1 Změří dítěti nohu, mají tam hraci koutecek, ideálně jsou specializovanou jen ne dětské boty, vyndaji ti stelky a nechají na ně dite postavíte pokud jsou tip top nebo chodidla přesahuje, netvrdí ti, ze je to ok a raději nabidnou sirsi model.
Pokud se jedna o začínajícího chodce, zeptají se, zda dite již samostatne chodi a chteji ho pri te chuzi videt. Matce nechodiciho ditete prodaji maximalne capacky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10302
3.4.17 09:37

@kacka52 Souhlas :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.4.17 10:18

Moje dvojčata začínala na klasických „žirafkových“ botách, v jejich asi 2,5-3 letech jsem se dozvěděla o barefoot a dnes jdeme cestou kompromisů (na to abych kupovala drahé bare 2 dětem bohužel nemám). Dnes už bych je na první krůčky do pevné boty rozhodně nervala. Koupila bych kožené capáčky na doma, teď bude léto takže na ven něco ve stylu frodo prewalkers nebo Tikky (ty tě cenově vyjdou jako kvalitní boty z běžné obuvi, v těhlech malých velikostech je v barefoot velký výběr za přijatelné ceny). Kdybys chtěla něco na odrážedlo, tak spěkné kompromisní kecky za pár korun se dají sehnat třeba v HM. Každopádně koukat hlavně na to, aby bota byla dobře ohebná (ne jen zlomená vejpůl), lehká a dítě mělo dostatečný prostor pro prsty (schválně si zkus prtě vzít do klasické obuvi, vyber botu v jeho velikosti, vyndej vložku z boty a postav ho na ní…třeba u takových superfitek s největší pravděpodobností budou některé prstíky z vložky přečuhovat, tudíž by je v botě měl smáčknuté).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1244
3.4.17 10:29

První botičky měla Pegres kožené kotníkové na tkaničky, pak Superfit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama