Jaké si koupit kolo?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
jenny.fields
Nadpozemská drbna 25535 příspěvků 27.12.18 11:09
Jake si koupit kolo?

Na kole jsem nesedela cca 13 let a ted jsem to zkusila a dobry prezila jsem. Starsi budeme na jare kupovat nove lehke kolo, tak snad konecne budeme vyrazet na vylety.
Dospelacke mame doma jen jedno a to asi cca 25 let stare nejake horske. Na tom s nima ted jezdi manzel.

V kolech se nevyznam, tak se bojim, ze az vlezu do specialky, uvrtaji mne do neco nesmyslneho.

Co takove kolo ma idealne mit krome dvou kol a prehazovacky? Je treba rict, ze jsem vaha tezka a fyzicka nulova.
Klidne si poridim ojete.
Jezdit se budou cyklostezky, lesni cesty.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
vertunka
Závislačka 4815 příspěvků 27.12.18 11:13

A bude jezdit i chlap? V tom případě bych šla do elektrokola. Pomůže ti do kopce a nebudou na tebe muset čekat.

jenny.fields
Nadpozemská drbna 25535 příspěvků 27.12.18 11:19

Bude. Ale deti nejsou zadne velke sportovkyne (6+9). Do kopce budou tlacit zarucene.
Elektrokolo jsem moc nezvazovala, abych ja se vezla a trochu slapala a oni makali :think: Ale nevim.

Aries6
Generální žvanilka 22063 příspěvků 5 inzerátů 27.12.18 11:20

@jenny.fields Já si myslím, že solidní prodejce tě neuvrtá do nesmyslů. Ale kvalitní kolo je drahé, to je jasné. My máme kola Merida a jsme spokojení. Nejstarší dceři se nám podařilo sehnat použité, ale min. jeté.
Nevím, kolik toho najedete a kolik chcete utratit, ale nebála bych se zajít do spec. obchodu.

Aries6
Generální žvanilka 22063 příspěvků 5 inzerátů 27.12.18 11:21

Elektrokolo je pro mě prasárna. Pro mladého člověka. Betu u 55+ nebo u někoho, kdo má zdrav. problém. Ale mladý člověk, který právě potřebuje zlepšit fyzičku a něco shodit. Ale je to šílený, kolik je toho vidět.

Heivka
Závislačka 3489 příspěvků 27.12.18 11:22

V první řadě si ujasněné v jakém prostředí budete jezdit. Asi nejčastější druh kola co se používá je trekové, ale pokud budete jezdit výhradně po zpevněných površoch je lepší silničáři nebo pokud vyloženě velký terén tak horské kolo (ale na něm se strašně nadřete mimo terén protože má malá kola) Další důležitá věc je aby vám seděla geometrie kola, tj. nastavení vzdálenosti řidítek a sedla od středu a výběr správných klik k pedálům (já mám třeba dost širokou pánev a tím pádem chodidla od sebe a potřebují na kole širší kliky aby mi nesklouzává kdy nohy) protože na kole s nevyhovující geometrií sice jezdit můžete ale strašně se nadřete. A hlavně nezapomeňte na povinnou výbavu a správné osvětlení a hlavně bez přilby na kolo vůbec nesedejte.

Ještě bych doporučila se pozeptat na loňskou kolekci kol, manžel si kupoval horské kolo Pells a měl možnost aktuální model nebo loňský (rozdíl v barvě a to nové mělo o něco lepší brzdy, ale pořád stejný systém) rozdíl byl 10 tisíc v ceně.

Heivka
Závislačka 3489 příspěvků 27.12.18 11:27

@vertunka A když dojde baterka tak se potáhne s kolem skoro o 10 kg těžším než kdyby měla obyčejné. Mamka si v 65 koupila elektrokolo, protože nestačí mladším kolegyním se kterými jezdí a za tu dobu už jsem jí musela kolikrát s autem zachraňovat, protože někam dojela, došla jí baterka a už by s tím králem těžkým nedojela domů.

jenny.fields
Nadpozemská drbna 25535 příspěvků 27.12.18 11:37

@Heivka mame za barakem les s cyklostezkami. Jsou to siroke cesty hlinene. Rozhodne to nebudou velke nájezdy. I proto se mi zase nechce moc investovat. Na druhou stranu vim, jak dokaze tezke kolo znechutit jezdeni.

Russet
Extra třída :D 13334 příspěvků 27.12.18 11:44

Pořídila bych trekové kolo. Měla jsem horské a pro prcka jako jsem já to byla vyloženě dřina. Dojdi si do prodejny a oni ti poradí. Sama jsem jezdila docela dost, klidně 80 km na jeden zátah. Mám Authora. A pánskou verzi. S velikostí rámu pomůže prodavač. Je podle velikosti cyklisty.

jenny.fields
Nadpozemská drbna 25535 příspěvků 27.12.18 11:50

@Russet kolik je treba pocitat penez? 10? 20? Tis.

a12
Vesmírná mluvilka 33874 příspěvků 27.12.18 11:51
@jenny.fields píše:
@Heivka mame za barakem les s cyklostezkami. Jsou to siroke cesty hlinene. Rozhodne to nebudou velke nájezdy. I proto se mi zase nechce moc investovat. Na druhou stranu vim, jak dokaze tezke kolo znechutit jezdeni.

Ja bych to pripadne v tom spec. Obchode rekla, ze si temer zacatecnik, nebude to zadny velky jezdeni, a chces lehky kolo.. Tak ti snad nebudou nabizet kolo za 50 000 :mrgreen:

Lama Lama
Hvězda diskuse 49984 příspěvků 4 inzeráty 27.12.18 12:13

Kolik počítáš, že do kola vrazíš a jak často akolik na tom chceš jezdit?
Do speciálky nkoupit určitě. Ale máš pravdu, že tě budou chtít uvrtat do něčeho, co je krapet nad tvé běžné ježdění. Takže s jasnou představou, kolik do toho vrazit, ideálně předvybráno několik modelů. Pokud tě ukecaj na něco dražšího, tak říct, že si to rozmyslíš a přijdeš za pár dní. Obchodákové kolo je podle mě to nejhorší, co můžeš udělat.

Vybírala bych klidně z českých značek - Superior, Apache, Author, Leaderfox, Pells…

Zřejmě bych šla být tebou do crossového/tre­kového kola, je nejuniverzálnější. Cenově by ses mohla vejít u výprodejového modelu okolo 10 tis.

Lama Lama
Hvězda diskuse 49984 příspěvků 4 inzeráty 27.12.18 12:18
@jenny.fields píše:
@Russet kolik je treba pocitat penez? 10? 20? Tis.

trekové kolo jde pořídit řádově za 10-20 tis. Podle ěmě kromě rámu a přehazovačky na něm nejde moc zkazit ( hlídat hmotnost a osazení přehazovačkou). Na brzdy a odpružení nejsou u treku takové nároky.
Pokud se rozhodneš pro horské, tak tam už se to může šplhat do desítek tisíc, skoro mi přijde, že pod nějakých 25 tis. to nemá smysl ani řešit, protože pak už to není horské kolo, odpružení je tak levné, že v terénu nefunguje. No a pokud celoodpružené, tak to už je v řádu 40tis. +

jannina1
Závislačka 4217 příspěvků 27.12.18 12:34

Dobrych kol je hodne.Staci pocist na na netu,prihlasit se do ruznych diskuzi ohledne kol.Chci napsat,ze je dulezite,jak ti kolo sedne.My sli do levnejsiho kola,ale bylo v akci a spokojenost velka.Predem overena znacka.Rozhodne nekupuj supermarketovy..

jenny.fields
Nadpozemská drbna 25535 příspěvků 27.12.18 12:46
@a12 píše:
Ja bych to pripadne v tom spec. Obchode rekla, ze si temer zacatecnik, nebude to zadny velky jezdeni, a chces lehky kolo.. Tak ti snad nebudou nabizet kolo za 50 000 :mrgreen:

Jo, to asi udělám.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

2. díl seriálu Nejhezčí mluvčí Česka: Na kterém úřadě najdete krásnou Sabinu?

Redakce Expresu pro vás připravila nový seriál, díky kterému detailně poznáte... číst dále >

Vondráčková natočila další ledové video a hned se rozjely spekulace: „Má vyplakané oči!“

Zatímco v Kanadě mrzne, jako když praští, Lucie Vondráčková (38) svým... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >