Jaké si koupit kolo?

26535
27.12.18 11:09

Jake si koupit kolo?

Na kole jsem nesedela cca 13 let a ted jsem to zkusila a dobry prezila jsem. Starsi budeme na jare kupovat nove lehke kolo, tak snad konecne budeme vyrazet na vylety.
Dospelacke mame doma jen jedno a to asi cca 25 let stare nejake horske. Na tom s nima ted jezdi manzel.

V kolech se nevyznam, tak se bojim, ze az vlezu do specialky, uvrtaji mne do neco nesmyslneho.

Co takove kolo ma idealne mit krome dvou kol a prehazovacky? Je treba rict, ze jsem vaha tezka a fyzicka nulova.
Klidne si poridim ojete.
Jezdit se budou cyklostezky, lesni cesty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

4920
27.12.18 11:13

A bude jezdit i chlap? V tom případě bych šla do elektrokola. Pomůže ti do kopce a nebudou na tebe muset čekat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26535
27.12.18 11:19

Bude. Ale deti nejsou zadne velke sportovkyne (6+9). Do kopce budou tlacit zarucene.
Elektrokolo jsem moc nezvazovala, abych ja se vezla a trochu slapala a oni makali :think: Ale nevim.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22628
27.12.18 11:20

@jenny.fields Já si myslím, že solidní prodejce tě neuvrtá do nesmyslů. Ale kvalitní kolo je drahé, to je jasné. My máme kola Merida a jsme spokojení. Nejstarší dceři se nám podařilo sehnat použité, ale min. jeté.
Nevím, kolik toho najedete a kolik chcete utratit, ale nebála bych se zajít do spec. obchodu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22628
27.12.18 11:21

Elektrokolo je pro mě prasárna. Pro mladého člověka. Betu u 55+ nebo u někoho, kdo má zdrav. problém. Ale mladý člověk, který právě potřebuje zlepšit fyzičku a něco shodit. Ale je to šílený, kolik je toho vidět.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5366
27.12.18 11:22

V první řadě si ujasněné v jakém prostředí budete jezdit. Asi nejčastější druh kola co se používá je trekové, ale pokud budete jezdit výhradně po zpevněných površoch je lepší silničáři nebo pokud vyloženě velký terén tak horské kolo (ale na něm se strašně nadřete mimo terén protože má malá kola) Další důležitá věc je aby vám seděla geometrie kola, tj. nastavení vzdálenosti řidítek a sedla od středu a výběr správných klik k pedálům (já mám třeba dost širokou pánev a tím pádem chodidla od sebe a potřebují na kole širší kliky aby mi nesklouzává kdy nohy) protože na kole s nevyhovující geometrií sice jezdit můžete ale strašně se nadřete. A hlavně nezapomeňte na povinnou výbavu a správné osvětlení a hlavně bez přilby na kolo vůbec nesedejte.

Ještě bych doporučila se pozeptat na loňskou kolekci kol, manžel si kupoval horské kolo Pells a měl možnost aktuální model nebo loňský (rozdíl v barvě a to nové mělo o něco lepší brzdy, ale pořád stejný systém) rozdíl byl 10 tisíc v ceně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5366
27.12.18 11:27

@vertunka A když dojde baterka tak se potáhne s kolem skoro o 10 kg těžším než kdyby měla obyčejné. Mamka si v 65 koupila elektrokolo, protože nestačí mladším kolegyním se kterými jezdí a za tu dobu už jsem jí musela kolikrát s autem zachraňovat, protože někam dojela, došla jí baterka a už by s tím králem těžkým nedojela domů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26535
27.12.18 11:37

@Heivka mame za barakem les s cyklostezkami. Jsou to siroke cesty hlinene. Rozhodne to nebudou velke nájezdy. I proto se mi zase nechce moc investovat. Na druhou stranu vim, jak dokaze tezke kolo znechutit jezdeni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23314
27.12.18 11:44

Pořídila bych trekové kolo. Měla jsem horské a pro prcka jako jsem já to byla vyloženě dřina. Dojdi si do prodejny a oni ti poradí. Sama jsem jezdila docela dost, klidně 80 km na jeden zátah. Mám Authora. A pánskou verzi. S velikostí rámu pomůže prodavač. Je podle velikosti cyklisty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26535
27.12.18 11:50

@Russet kolik je treba pocitat penez? 10? 20? Tis.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
a12
41472
27.12.18 11:51
@jenny.fields píše:
@Heivka mame za barakem les s cyklostezkami. Jsou to siroke cesty hlinene. Rozhodne to nebudou velke nájezdy. I proto se mi zase nechce moc investovat. Na druhou stranu vim, jak dokaze tezke kolo znechutit jezdeni.

Ja bych to pripadne v tom spec. Obchode rekla, ze si temer zacatecnik, nebude to zadny velky jezdeni, a chces lehky kolo.. Tak ti snad nebudou nabizet kolo za 50 000 :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59026
27.12.18 12:13

Kolik počítáš, že do kola vrazíš a jak často akolik na tom chceš jezdit?
Do speciálky nkoupit určitě. Ale máš pravdu, že tě budou chtít uvrtat do něčeho, co je krapet nad tvé běžné ježdění. Takže s jasnou představou, kolik do toho vrazit, ideálně předvybráno několik modelů. Pokud tě ukecaj na něco dražšího, tak říct, že si to rozmyslíš a přijdeš za pár dní. Obchodákové kolo je podle mě to nejhorší, co můžeš udělat.

Vybírala bych klidně z českých značek - Superior, Apache, Author, Leaderfox, Pells…

Zřejmě bych šla být tebou do crossového/trekového kola, je nejuniverzálnější. Cenově by ses mohla vejít u výprodejového modelu okolo 10 tis.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59026
27.12.18 12:18
@jenny.fields píše:
@Russet kolik je treba pocitat penez? 10? 20? Tis.

trekové kolo jde pořídit řádově za 10-20 tis. Podle ěmě kromě rámu a přehazovačky na něm nejde moc zkazit ( hlídat hmotnost a osazení přehazovačkou). Na brzdy a odpružení nejsou u treku takové nároky.
Pokud se rozhodneš pro horské, tak tam už se to může šplhat do desítek tisíc, skoro mi přijde, že pod nějakých 25 tis. to nemá smysl ani řešit, protože pak už to není horské kolo, odpružení je tak levné, že v terénu nefunguje. No a pokud celoodpružené, tak to už je v řádu 40tis. +

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5317
27.12.18 12:34

Dobrych kol je hodne.Staci pocist na na netu,prihlasit se do ruznych diskuzi ohledne kol.Chci napsat,ze je dulezite,jak ti kolo sedne.My sli do levnejsiho kola,ale bylo v akci a spokojenost velka.Predem overena znacka.Rozhodne nekupuj supermarketovy..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26535
27.12.18 12:46
@a12 píše:
Ja bych to pripadne v tom spec. Obchode rekla, ze si temer zacatecnik, nebude to zadny velky jezdeni, a chces lehky kolo.. Tak ti snad nebudou nabizet kolo za 50 000 :mrgreen:

Jo, to asi udělám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama