Jaké vitamíny po rtg

12
6.1.19 11:05

Jaké vitamíny po rtg

Chci se zeptat na vhodné vitamíny pro syna i pro mě po častém rtg záření. Syn (13) jich měl za posledních 5 let asi 12 co mi přijde dost. a já za svých 34 let asi kolem 40 plus jedno ct břicha a malé pánve. Hlavně za posledíi rok sem kvůli úrazu a předoperačnímu vyšetření měla asi 13 rtg snímků a to ct břicha. Lékaři mi řekly že rtg je slabé ale ct je silnější. Ráda bych znala i vaše názory a rady jaké vitamíny doplnit aby sme se synem byli fit :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

6152
6.1.19 11:15

Pravidelne jist syrovy cesnek, repu, omezit karbohydraty, cukr a hodne zeleniny. Celkove si hlidat, aby strava byla pestra, co se tyka vitaminu, mineralu.
Aby byla aspon trosku low carb a dostatek bilkovin.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6152
6.1.19 11:19

Jo a krom cesneku, jsou vynikajici jako prevence rakoviny,naklicene vyhonky brokolice

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12
6.1.19 11:43

děkuji za rady.Myslíte si,že je důvod se obávat z toho loňského roku z tolika rtg do toho sem kuřačka a dost sem se loni stresovala prostě rokna p.. :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12
6.1.19 12:14

hlavně mám celkově strašný strach z rakoviny už rok sem tím uplně posedlá a stresuju se tím a tím pádem hodně kouřím a do toho všechny tyhle vyšetření,prostě mám v hlavě jen to že po lonským roce už mě prostě nemůže minout.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.1.19 12:23
@mido61 píše:
hlavně mám celkově strašný strach z rakoviny už rok sem tím uplně posedlá a stresuju se tím a tím pádem hodně kouřím a do toho všechny tyhle vyšetření,prostě mám v hlavě jen to že po lonským roce už mě prostě nemůže minout.

RTG / CT je bezpečné, ta míra radiace je minimální. Například při RTG plic je ozáření 0,02 mSV - totéž ozáření každý člověk přijme z přírodních zdrojů za tři dny. Horší je to kouření. Tj. neřešil bych vitaminy, ale řešil bych jak omezit kouření nebo lépe s tím úplně přestat.

Tady je článek Úřadu pro jadernou bezpečnost, kde to řeší: https://www.sujb.cz/…ske-ozareni/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.1.19 12:26
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12
6.1.19 13:12

děkuji za radu zkouším přestat už více než rok ale čím víc chci přestat tak tím víc mám stres z rakoviny a ze stresu kouřím ještě víc ,prostě začarovaný kruh.Někdy si myslím že z toho strachu z rakoviny a tím pádem stresu sem snad už zralá na psychologa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2067
6.1.19 14:00
@mido61 píše:
Chci se zeptat na vhodné vitamíny pro syna i pro mě po častém rtg záření. Syn (13) jich měl za posledních 5 let asi 12 co mi přijde dost. a já za svých 34 let asi kolem 40 plus jedno ct břicha a malé pánve. Hlavně za posledíi rok sem kvůli úrazu a předoperačnímu vyšetření měla asi 13 rtg snímků a to ct břicha. Lékaři mi řekly že rtg je slabé ale ct je silnější. Ráda bych znala i vaše názory a rady jaké vitamíny doplnit aby sme se synem byli fit :dance:

40 rentgenu za 34 let ? Je spousta lidí,kteří absolvují 40 rtg za rok a rakovinu nedostanou ;) buď v klidu a spíš dělej něco s tím kouřením. Tam je to riziko,že dostaneš rakovinu mnohonásobně vyšší !

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama