Reklama

Jaké žervé?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Týja
Zasloužilá kecalka 902 příspěvků 24.04.10 11:49
Jaké žervé?

Ahoj maminky, jaké žervé mi poradíte pro začátek?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Pipet
Generální žvanilka 24083 příspěvků 24.04.10 11:53

Mi (i malé) nejvíc chutná Gervais Original v plochém bílém kelímku s bílomodrým víčkem.
A dobře se maže a drží na chlebu - Lučina třeba se mi vždycky sesype, tak ji dávám jen do pomazánek.

Jana206
Nadpozemská drbna 26369 příspěvků 24.04.10 12:02

Nám naopak chutná nejvíc žervé v kostce tvarohovité struktury nebo Lučina..Nechutná nám to termizované kelímkové.

Nejraději přírodní žervé,nevím,jaká je to značka nebo firma,je to v bílomodrém celofánovém obalu podložené normálním potravinovým papírem.Není to Danone,to moc nemusíme.To žervé,co myslím,má kratší trvanlivosti,nemají ho všude - my ho občas seženeme jen v tescu a vždy v malém obchůdku tady v ulici.

Bersaba
Echt Kelišová 7664 příspěvků 24.04.10 12:46

Nám doktorka poradila tohle , ale ještě se mi nepovedlo ho sehnat. :-(
Gervais original podle francouzské receptruy je tuším ze 70% tvaroh a pro děti do 1 roku se nedoporučuje.

BohunkaP
Extra třída :D 14932 příspěvků 24.04.10 13:27
Bersaba píše:
Gervais original podle francouzské receptruy je tuším ze 70% tvaroh a pro děti do 1 roku se nedoporučuje.

Přesně tak, Gervais není klasické žervé, je až pro starší…
My jsme kupovali tu úplně obyčejnou kostku, co je na ní napsáno „žervé“ - možná je to dokonce ta pod odkazem, nejsem si jistá, ale bylo to podobné.

Pipet
Generální žvanilka 24083 příspěvků 24.04.10 18:26
Bersaba píše:

A to jste mi nemohli říct dřív… No snad tolik toho před rokem nesnědla, co už nadělám, hroutit se nebudu :think:

Jana206
Nadpozemská drbna 26369 příspěvků 24.04.10 18:33

Pipet,Emička jí kostkové žervé od 9 měsíců :palec: Nejedla kaše,nikdy jí nechutnaly a trochu žervé namazaného na kukuřičné křupce nebo rohlíku jí opravdu neuškodilo,ledviny nezničilo..

Až s druhým dítětem jsem se naučila nic nehrotit,používat svůj rozum..Myšleno dob­ře.

Bersaba
Echt Kelišová 7664 příspěvků 24.04.10 18:34
Pipet píše:
Bersaba píše:
A to jste mi nemohli říct dřív… No snad tolik toho před rokem nesnědla, co už nadělám, hroutit se nebudu :think:

Tak pokud toho nebaštila půl kila den co den…
A mimochodem, složení píšou na kelímku. :mrgreen:

Sunnny
Kelišová 5425 příspěvků 24.04.10 18:38

Já dala malýmu zatím jen 1× lučinu-schválila mi jí i Dr.nemá se to přehánět s množstvím,ale slabě namazat chleba či rohlík podle mého nevadí.

Lizbeth
Extra třída :D 12980 příspěvků 24.04.10 19:35

To žervé z odkazu je fakt výborný, levnější a lahodnější než lučina .. mě tedy chutná moc..
Jinak kupuji lučinu, i v kelímkách žervíčka.

Týja
Zasloužilá kecalka 902 příspěvků 24.04.10 20:01

Díkx za rady. Právě kvůli tomu obsahu tvarohu jsem to chtěla pořešit. Malá se nám totiž pořádně osypala po jogurtu, tak ám teď trochu vítr…

cipisek007
Kelišová 7247 příspěvků 24.04.10 20:03

Mým holkám třeba ta kostka žervné v obalu nechutná :-?
Ale oni mají problém s jakýmkoli takovýmhle mléčným mazáním.

Holky, co tavený sýry. Vím, že obsahují plno soli, ale dáváte dětem? A když jo, tak jaký?

Jana206
Nadpozemská drbna 26369 příspěvků 24.04.10 20:25

Nejraději bych tavené sýry nedávala vůbec,je to hnus,ať je sebekvalitnější.Já je nejím,nechutnají mi.Emči je nedávám,Adámkovi občas,Apetito,Sme­tanito,Kiri.Mu totiž nechutnají čerstvé sýry typu žervé,lučina :mrgreen:

Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 24.04.10 22:02

Taveňáky nejíme vůbec, spousta soli a tavících solí, nic co by mohlo prospět dětem i dospělým. Raději sýry typu Lučina, Duko, Fénix, plátkové sýry. Mladší ho doposud neochutnal a jen tak neochutná, starší občas mívá ve školce. Naštěstí mu nechutná.

Martina

cipisek007
Kelišová 7247 příspěvků 25.04.10 07:52

Díky za info!
Já jim je často nedávám, oni mi ty přírodní sýry jíst vůbec nechtěj a když jo, tak jen si 2× kousnou a je konec :-?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Konec „chodské truhly“: Šinkorová bez tuny líčidel vypadala skvěle!

O pořádné překvapení se v deváté řadě StarDance postarala Daniela Šinkorová... číst dále >

Mileniálové u kormidla: Skončí tahle generace jako Titanic, nebo ví, co dělá?

S moderními technologiemi jsou srostlí jak siamská dvojčata. Chtějí být... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >

Jak se nalíčit a učesat před kameru? Podívejte se na proměnu moderátorky

Moderátorka iDNES.cz Eliška Malínská se obvykle líčí pouze decentně a na... číst dále >