jaký čaj pro 1,5 leté dítko

1844
21.7.09 13:03

jaký čaj pro 1,5 leté dítko

ahoj holky jaký dáváte čaj dětem v 1,5 letech a více. malá pije všechny granulované a tak by mne zajímalo jestli jí občas můžu uvařit i normální ovocný v pytlíku co pijeme my. džusy ani šťávičky moc nechce a jsem ráda je to moc sladké a ani po zředění to nechce. děkuji za odpovědi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2649
21.7.09 13:11

Myslím, že by bylo lepší, kdyby pila zředěné džusy než granulované čaje - to je samý cukr. Oba kluci pijí jenom pytlíkové čaje - dětské Leros, Megafyt, různé příchutě. Lehce oslazené hroznovým cukrem nebo medem. Jinak hodně ředěné džusy.

Martina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3492
21.7.09 13:29

ahoj,

já vařím malé jen normální ovocné pytlíkové čaje nebo třeba rooibos, ale taky klasika v pytlíku :wink: granulované čaje nepoužívám vůbec. Někdy sladím někdy ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15672
21.7.09 13:54

Granulované čaje jsem nepoužívala nikdy. Anežce dávám dodnes dětský ovocný nebo dětský bylinkový čaj proti kašli (obojí od Lerosu). Chutná jí i některý šípkový. Černý ani jiné „normální“ ovocné jsem zatím nezkoušela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1283
21.7.09 14:06

ahojky,

my taky granulovaný čaj nikdy neměli:) kupuju dětské pytlíkové od Lerosu a sladím šťávou YO. tak od roka už občas dostane i normální ovocný čaj nebo roibos, mátu, heřmánek. občas ředěné džusy nebo obyč vodu se šťávou. zrovna dneska jsem koupila dětský bylinkový, který je od 4M, takže může dostat i mladší, až budou ty hice.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10482
21.7.09 14:58

raději bych dala pytlíkový než granulovaný - nic proti, ale jednou jsem pracovala pro firmu, co je vyráběla a nic moc teda. navíc, základní jednotkou je CUKR. fakt, na tuny! i když to třeba v čaji necítíš…
takže určitě zkus ovocné sáčkové. třeba v DM mají dobré (jako že já jinak ovocné nesnáším, ale tenhle celkem dobrý!) nebo šípkový jemča je dobrý.

u nás ta smůla, že Vojtěch nepije nic jiného než jabl. džus. tedy, už jsme se alespoň dopracovali k ředění 1/3 džus, zbytek vody, ale v začátcích to pil jen 100% 8O jenže co s ním, když jsem dala něco jiného, nepil třeba celý den 8O

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15883
21.7.09 19:29

Ahoj,

granulované jsem dávala malému ze začátku (teda od čtvrtého měsíce, kdy jsem mu začínala dávat příkrmy a to ještě dost slabé), potom jsem mu pozvolna dávala jen ovocné-sáčkové a teďka mu dávám ty čaje a nebo šťávu YO :wink: :wink: :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
882
21.7.09 21:05

Taky bych klidně už dala normální pytlík :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1180
22.7.09 10:54

Dcera pije dětské čaje, ale ne granulované - sáčkové. Nesladila jsem, později (až tak když měla 2 roky) jsem sladila medem. Syn zatím pije vodu, čaje zkusím brzy - zase jen sáčkové. Ale musím dávat pozor na bylinky i na ovoce, zatím - má slabý atop, tak aby něco nedráždilo. Dcera má ráda černý čaj s anýzem (je bez teinu) a ten syn může bez problémů, takže začnu s ním. Když už jsem dceři dala granulovaný čaj (na noc, protože udrží stejnou chuť hodně hodin), tak vždycky jen jsem dala poloviční množství než bylo v návodu. A vybírala jsem hlavně ty slazené laktózou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1294
22.7.09 15:07

Granulované čaje bych taky nedávala, je to dobré tak akorát na vytvoření zubního kazu, jsou samý cukr. Proti tomu jsou hodně naředěné šťávy daleko zdravější. Dávala bych dětské pytlíkové, neslazené nebo čistou vodu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15063
23.7.09 12:40

Granulované čaje jsou téměř stejně špatné jako normální sladké limonády… Dětských sáčkových čajů bývá v lékárnách (někdy i v drogeriích) dost velký výběr, takže asi podle chuti… My dáváme ráno většinou ovocný, večer nějaký bylinkový (pro klidné sny nebo tak něco) nebo taky ovocný, na podzim a v zimě prostřídáváme s různými čajíčky na posílení imunity, proti nachlazení, a tak.

Bohunka _______________
Helenka, 2 roky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2158
23.7.09 13:46

Ahojky, granulovaný jsem taky nedávala vůbec. Jinak dávám ovocný jakýkoliv (spíše kvalitnější, kde není příměs černého čaje), šípkový, lipový, na trávení, meduňkový, pokud je nachlazená tak průduškový a to je asi vše. Různě jí to střídám a ničím nesladím.
U bylinných čajů se u dětí doporučuje luhovat poloviční dobu a nepít jednu bylinu často za sebou.
Nejčastěji ale pije vodu, má ji ráda, tak jí to zbytečně neruším.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
505
24.7.09 21:38

Malý má nejraději ovocné a bylinné čaje Sonnentor, hlavně bylinný Raráškův čaj kouzelný, které kupuji ve zdravé výživě. Ovocné čaje od Lerosu nebo Megafytu, mi připadají hodně silné, kdežto Sonnentor jsou jemnější. Na krabičkách většinou píšou připravovat vždy čerstvé před podáváním, dodržujete to? Malý ten hrnek pije celý den, jelikož pak ještě pije čistou vodu nebo má rád kompoty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15063
25.7.09 13:12

Andrejko, já ho dělám malé hrnek vždycky k snídani a k večeři, takže ano, dodržuju to :-) Beru to, jako bych to dělala pro sebe - taky čaj piju radši čerstvý (ať už teplý nebo vychlazený), odstátý už mi nechutná. Ale hodně kamarádek to dělá jako Ty a pochybuju, že by to nějak škodilo… :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama