Jaký sport pro dítě?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Agneth
Ukecaná baba ;) 1309 příspěvků 09.01.17 11:35
Jaký sport pro dítě?

Jaký sport byste doporučili pro 7 leté dítě, které v ničem extra nevyniká a zároveň není do ničeho příliš zapálené (respektive je, ale jsou to nereálné věci)? Ráda bych, aby se dcera věnovala už něčemu konkrétnějšímu než jen opičím drahám v Sokole. :lol:
Ideálně by to měl být kolektivní sport, ale není to úplně podmínka. Nemám v úmyslu z ní dělat vrcholového sportovce, měl by to být jen koníček, provozovaný 1× (max. 2×) týdně - což je bohužel věc, se kterou téměř všude narážím.
Ještě připíšu, že dcera je spíše vytrvalec než sprinter a je u ní předpoklad, že bude dost vysoká.
Zatím mě napadá jen florbal nebo orientační běh (a to s velkým otazníkem).

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

juliettee
Ukecaná baba ;) 1907 příspěvků 09.01.17 11:36

Atletika, volejbal, plavání :)

Fazulina
Závislačka 3683 příspěvků 09.01.17 11:39

A proč? Já jsem nikdy žádný sport taky nedělala a žiju. To jako každý musí sportovat? Když ji baví sokol, ať tam chodí.

Agneth
Ukecaná baba ;) 1309 příspěvků 09.01.17 11:42

@juliettee Plavání je pro nás jedna z nereálných věcí, do kterých je dcera docela zapálená (bohužel ale nemáme ve městě bazén).
Volejbal mě napadl, v každém případě jsem nedokázala dohledat, jestli u nás někde v rozumné dojezdové vzdálenosti funguje i něco pro věk 10-. Obávám se, že ne.
A ta atletika - tam jsem si téměř jistá, že by ji to moc nebavilo a nevydržela by u toho. Zas na druhou stranu se mi u té atletiky líbí všestrannost.

Gábinkaa9
Zasloužilá kecalka 662 příspěvků 09.01.17 11:45

Plavání..nebo zkusit tanec :potlesk:
Něco se určitě najde

Slečna Ferka
Extra třída :D 10088 příspěvků 09.01.17 11:45

@Agneth Já jsem se rozhodovala podle možností v okolí. V našem Sokole je oddíl házené, berou už mrňousy od 5 let, tak to půjdeme s malou zkusit.

Nemáte taky nějaký sport v Sokole?

Jinak obecně, pokud by byla ochotná, možná by nebyla špatná gymnastika: ne že by musela metat kozelce, ale na celkové zpevnění a zpružnění těla (na pár let) to může být celkem dobrý základ. Moje sestra takhle chodí (je jí 10), a má dobrý základ do dalších sportů (jde jí vylézt na stěnu, jezdit na koni atd.). Ale teda bude končit, má takovou střední výkonnost a dál už se mořit nechce.

A jinak pokud je otázka, co by ji bavilo, nebylo by možné jí najít sport spolu s nějakou kamarádkou/ka­marádem? Že by se tam drželi spolu a mohla by se pro to víc nadchnout?

Amys
Generální žvanilka 20729 příspěvků 09.01.17 11:46

@Agneth A co ji přihlásit někam do požárníka? Na podzim se běhá orientační běh, na jaře je pak dovednostní soutěž někde na „hřišti“. Bude tam v chumlu podobně starých dětí, někdy se budou něco učit, někdy sportovat, jindy vybíhat třeba poznávat přírodu. Pokud ve sportu nevniká a nemá vyloženě tendence se nějakému sportu věnovat, tak tohle je schůdná cesta takové všeobecnosti a užitečnosti.

murra
Kecalka 389 příspěvků 18 inzerátů 09.01.17 11:46

Já bych řekla, ze sokol je fajn, není to jednostranne zaměřená aktivita a navíc ji to i baví.
Jinak možnosti je nepřeberně, sledovala bych, co holku zajímá.

Kriss Tina
Kelišová 5407 příspěvků 09.01.17 11:47

Ja v tomhle veku chodila na gymnastiku :) nemate treba ve skole nejake sportovni krouzky?

Agneth
Ukecaná baba ;) 1309 příspěvků 09.01.17 11:48

@Fazulina Neříkám, že každý musí sportovat. Také píšu, že chci, aby to měla jako koníček, žádné vrcholové výkony. Pokud ona sama časem řekne, že to nechce dělat, nutit ji nebudu. Ale ráda bych jí to alespoň nabídla. Mimo jiné i proto, že si rozšíří obzory, že na takových místech vznikají přátelství na celý život a i po letech na tu atmosféru, kterou tam zažije, bude ráda vzpomínat. ;)

MilijonDolarBejby
Echt Kelišová 9038 příspěvků 09.01.17 11:48

Co basket, kdyz je vysoká? Zkusila bych cokoliv a to, co ji bude bavit, at tam. chodí

Ladybird146
Ukecaná baba ;) 1201 příspěvků 09.01.17 11:52

Jestli je vysoká, tak bych dala voley nebo basket, rock´n roll ( ale ne párový, na toho by musela sehnat partnera a těch je nedostatek), nebo zkuste gymnastiku - moderní. Na začátek sportovní už je moc stará…nebo jen nějaký aerobik, trampolíny…ale počítejte treninky tak 3× týdně u všeho…mám dceru, chodí od 3 let na moderní gymnastiku a začínala 2× týdně a teď už jede 5× týdně…

murra
Kecalka 389 příspěvků 18 inzerátů 09.01.17 11:53

Jinak mě zaujalo tohle http://www.sport-kids.cz/…tovni-kurzy/. Tam má dítě možnost v rámci jednoho kroužku vyzkoušet celou radu sportu.

žampion
Závislačka 3732 příspěvků 09.01.17 11:55

Malá chodí na gymnastiku, a uvažujeme o orienťáku to by s ní chodil tatínek ten je pro to zapálený :think:

Agneth
Ukecaná baba ;) 1309 příspěvků 09.01.17 11:56
@Slečna Ferka píše:
@Agneth Já jsem se rozhodovala podle možností v okolí. V našem Sokole je oddíl házené, berou už mrňousy od 5 let, tak to půjdeme s malou zkusit.

Nemáte taky nějaký sport v Sokole?

Jinak obecně, pokud by byla ochotná, možná by nebyla špatná gymnastika: ne že by musela metat kozelce, ale na celkové zpevnění a zpružnění těla (na pár let) to může být celkem dobrý základ. Moje sestra takhle chodí (je jí 10), a má dobrý základ do dalších sportů (jde jí vylézt na stěnu, jezdit na koni atd.). Ale teda bude končit, má takovou střední výkonnost a dál už se mořit nechce.

A jinak pokud je otázka, co by ji bavilo, nebylo by možné jí najít sport spolu s nějakou kamarádkou/ka­marádem? Že by se tam drželi spolu a mohla by se pro to víc nadchnout?

V Sokole bohužel přímo konkrétní sporty a oddíly nemáme. Teď, v první třídě, ještě spadá do skupinky, kterou vede moc fajn holčina, která to s dětmi umí. Nicméně další roky už tam vlastně žádná perspektiva není - už to pak vedou starší babči (asi by mi daly, jsou to zachovalé šedesátnice), a ta úroveň jde pak rapidně dolů.

Gymnastika nepřipadá v úvahu - na zdejší oddíl už je dcera moc stará - berou zde školkové děti a v první třídě dochází k docela nevybíravé selekci na ty, co můžou pokračovat a na ty, co k tomu prostě nejsou (a nikoho tam nezajímá, jestli to ty děti baví nebo ne). Tenhle přístup se mi drsně nelíbí.

S tou kamarádkou je to fajn nápad. ;)

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak měřit teplotu? Jednodušší už to být ani nemůže

Doba, kdy v žádné domácí lékárničce nechyběl klasický rtuťový teploměr, už je... číst dále >

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Články z Expres.cz

Socha Špinarové možná zmizí! Nová radnice chce jednat, syn bude shánět sponzory

Kontroverzní socha zpěvačky Věry Špinarové je opět na scéně. Ačkoliv kritika... číst dále >

„Herečka“ Jiří Pomeje: Před fotografy se belhal, pak skotačil jako kozák

Dva dny byl nezvěstný a nikomu se neozýval. Jeho nejbližší trnuli strachy a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >