Jaký tampon je vhodný

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymkaa3
Povídálka 25 příspěvků 01.05.18 13:03
Jaký tampon je vhodný

Dobrý den, mám otázku. MS mám už přes rok, je mi 14 let. Hodne sportuju, tréninky mám 3× týdně, hodně běhů. Chtela bych už přejít na tampony, vložky mi nevyhovují, je to nepříjemné při náročnějším běhu a přijde mi to „nechutné“… Mívám poslední dobou silnější menstruaci
Nevím na jaké tampony přejít, zaujala mne Ria
Mam koupit mini nebo normal? A přejít hned v půlce ms, nebo až začne nová? Je možné jít s tamponem do moře?(v létě letíme k moři, bohužel ji mám nepravidelnou, tak nevím, kdy to bude)
Děkuju mockrát

Reklama

Reakce:

Dojcanis
Ukecaná baba ;) 2476 příspěvků 01.05.18 13:06

@Anonymkaa3 no mini nebo normal, nevim. Kazdemu vyhovuje neco jinyho.Jak jako přejít? Muzes zacit hned od prvního dne ms klidne. Do more urco muzes :lol:

lachtanice86
Závislačka 4701 příspěvků 01.05.18 13:07

@Anonymkaa3 s velikostí. To si budeš muset zkusit sama, jaká ti bude vyhovovat. Používat je můžeš od prvního dne ms a do moře můžeš, já chodila na dovolená s našima taky, ale potom ihned vyměnit.

Bandii
Zasloužilá kecalka 954 příspěvků 01.05.18 13:15
@Anonymkaa3 píše:
Dobrý den, mám otázku. MS mám už přes rok, je mi 14 let. Hodne sportuju, tréninky mám 3× týdně, hodně běhů. Chtela bych už přejít na tampony, vložky mi nevyhovují, je to nepříjemné při náročnějším běhu a přijde mi to „nechutné“… Mívám poslední dobou silnější menstruaci
Nevím na jaké tampony přejít, zaujala mne Ria
Mam koupit mini nebo normal? A přejít hned v půlce ms, nebo až začne nová? Je možné jít s tamponem do moře?(v létě letíme k moři, bohužel ji mám nepravidelnou, tak nevím, kdy to bude)
Děkuju mockrát

Tak pokud máš silnou ms, mini nejsou nic moc. To už spíš tak na dojezd. Kup všechny velikosti a zkoušej ;).

beruska9
Extra třída :D 10148 příspěvků 01.05.18 13:17

Zacni s mini, bude jednodussi je zavest, ale pocitej s tim, ze u silnejsi menstruace budes mozna menit casteji…ale ja bych zacala s nimi a az si zvyknes, tak pak vetsi…ale treba budes v pohode, mne to chvili trvalo si na ne zvyknout. Vyzkouset muzes klidne hned, ono to neni bud-nebo, klidne muzes pouzivat oboji (jako ne najednou, ale klidne stridej, jak vyhovuje). Do more, bazenu atd muzes, ale doporucuje sa pak tampon hned (nebo co nejdriv) vymenit.

Kriss Tina
Závislačka 3925 příspěvků 01.05.18 13:24

Jako první jsem měla od Tampaxu ty Maj takovej aplikátor že je jednoduché je zavést, pro nováčka super věc :) jinak ob, Ria jsou v pohodě, velikost vyzkoušej sama, tuším že Ria maj i normal v takové užší verzi, to si prostě musíš zkusit. Jinak je můžeš začít používat kdykoliv, doporučuji v době kdy je MS silnější líp se zavádí než třeba ke konci když už jenom spinis… Do moře s nima můžeš stejně jako třeba do bazénu, akorát se pak mají hned po koupání vyměnit. :)

azalia
Kecalka 206 příspěvků 01.05.18 13:29

Začít s tamppony můžeš kdykoliv. Za mě jsou super OB. Velikost musíš vyzkoušet - začla bych u nejměnších. Na lehčí zavedení doporučuji něco mastného - např. obyčejnou calciovku z lékárny a lehce s ní máznout špičku tamponu. Funkčnost to neovlivní. Upřímně - já bych si bez toho tampon nezavedla ani při silné MS.

kaja00
Extra třída :D 13226 příspěvků 01.05.18 13:36

No nejlépe žádný, vhodnější je kalíšek. Ale jinak jsou dobré OB tampony, zkus nejdřív mini a pokud se ti budou zdát ok ale klidně bys dala i ty větší, tak nakup větší.

mgdln
Závislačka 4036 příspěvků 01.05.18 13:44
@kaja00 píše:
No nejlépe žádný, vhodnější je kalíšek. Ale jinak jsou dobré OB tampony, zkus nejdřív mini a pokud se ti budou zdát ok ale klidně bys dala i ty větší, tak nakup větší.

Zvládají 12-14leté holky, aplikaci kalíšku? Zajímala by mě buď osobní a nebo zprostředkovaná zkušenost. Existují děvčata/ženy, které od začátku své cykličnosti používali pouze kalíšek nebo na něj brzy přešly právě místo tampónů?

Kriss Tina
Závislačka 3925 příspěvků 01.05.18 13:51

Ještě s tou velikosti, já jsem si Vždycky kupovala od ob takový dvojbaleni, že tam byla půlka mini a půlka normal, na vyzkoušení super…

kaja00
Extra třída :D 13226 příspěvků 01.05.18 14:42

@mgdln nevím, jen jsem napsala, že raději žádné, že nedělají nic dobrého, což je pravda. Může alespoň zvážit nebo o něm alespoň bude vědět až bude na něj připravená. Nenutím ji ho kupovat. Ale myslím, že pokud zvládne tampon, tak zvládne i kalich. Ale myslím, že jsem slyšela o ženách co tampony použily max. párkrát, jinak používaly vložky a pak zkusily kalíšek a super, nicméně os. zkušenost nemám. Spíš jsem chtěla, aby věděla o možnosti kalíšku, časem k němu dospěje a bude ráda, že o něm ví ;)

mgdln
Závislačka 4036 příspěvků 01.05.18 14:51

@kaja00 To nebyl výrypek od mne. :kytka: Jen mě to skutečně zajímá. Aby děvčata ty tampony nemusely ani řešit. :nevim:

kaja00
Extra třída :D 13226 příspěvků 01.05.18 16:24

@mgdln jasně no, třeba za pár let. Ony to kolikrát ani nevědí, že vůbec existuje, protože všude tampony :roll:

Azeretereza
Ukecaná baba ;) 2067 příspěvků 02.05.18 17:34

Pouzivam celej zivot mini velikost, driv Kotex, ted Ria. A vyhovujou mi. To si musis sama vyzkouset, velikost zvetsuj, pokud ti treba tampon protece po ctyrech hodinach. Jinak bych se taky poohlidla po tom kalisku, me z tamponu boli hodne bricho.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Manuál na cesty: Co zabalit do lékárničky a kam s dětmi nejezdit

Blíží se léto a s ním čas dovolených. Většina z nás přemýšlí nad cestou k... číst dále >

Články z Expres.cz

MikeJePán ze Zlaté mládeže očima Arména: Je to největší ostuda mé země!

Na svůj původ by měl být člověk hrdý. Když se mě tedy na něj kdokoliv zeptá,... číst dále >

Daniela Šinkorová nezdravě ujíždí na FaceAppu: Vypadá to ještě hezky?

Danielu Šinkorovou odnepaměti předchází pověst ženy, která se sama a velmi... číst dále >

Články z Ona Dnes

Čtyři účesy, které vás udělají mladší, než ve skutečnosti jste

Jako mladé holky si můžeme dovolit experimentovat nejen s oblečením, ale také... číst dále >

Slavné matky po čtyřicítce se varování odborníků nebojí

Ačkoli gynekologové ženy před mateřstvím ve starším věku spíše varují, matky... číst dále >

Reklama