Jaký kočárek vybrat?

9541
3.7.11 18:30

Jaký vybrat?

Ahoj holky, vím že tu je už diskuzí podobného typu spousta, i jsem toho dost načetla, ale stále nevím, jaký kočárek by se mi zamlouval, tak snad mi poradíte ( nejlépe jednotlivé reakce od těch, co kočárek měly). Očekávám dobrou stabilitu, vhodný jak do města, tak i terénu ( aby nebyl problém jet třeba lesní cestou, nebo do přírody na výlet), mám hafany, takže i dobře ovladatelný jednou rukou a pokud možno, abych se pak nenadřela moc na sněhu - vyhrnuté cesty ve městě ( hafani musí ven i v zimě:-) )vzhledem k tomu, že jsem v paneláku a budu ho nosit půlpatra, tak asi i lehčí ( i když sílu mám). Ideálě jak po, tak proti směru, ale to bych asi i oželila.Jako samozřejmost beru pohodlnost a bezpečnost pro mimčo. Cena by měla být tak do 15tis.
Tak a zatím ve výběru je Quinny Speedi ( celá trojkombinace)- ten myslím splňuje většinu kritérií, Mutsy 4 Rider - trochu obava, jak bude zvládat terén? Urban se mi nelíbí,Maxi-Cosi Mura 4 - prý do kočárku hodně fouká, nevýhoda váha? Casualplay S4 - asi né moc do terénu, zasekává se přední kolo ve sněhu, Jané Slalom - moc pěkný, spíš samé klady, jen ta cena..ale v případě těch dražších kočárku uvažuji i o kočárku z druhé ruky.A jako poslední X-Lander XA - rozumná cena, terén by asi také zvládl, ale je alespoň trochu odpružený?

Tak prosím o vaše názory, který byste mi doporučily, popř. na jaký bych se měla ještě mrknout a ty z vás co mají s nimi zkušenosti prosím o napsání kladů a záporů. Snad nevadí, že jsem jich zmrskla tolik dohromady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1568
3.7.11 18:53

http://www.darababy.cz/…ko-jumper-gt
tak já mám tento, jsem sním spokojená, není těžký(podle mě :mrgreen: ), dá se pěkně ovládat i jednou rukou a sporták se dá dát jak po směru jízdy tak proti, terén máme odzkoušený(jednou jsme neodhadli terén a tlačili to do kopce jako prase :mrgreen: všichni na nás koukali co blbnem :oops: byly tam šutry a kořeny atd..žádný asfalt) je to trojkombinace takže lze bezproblémů na kolečka připevnit i autosedačka(to je dobré třeba do obchodu, naložíš jen podvozek a redukci a jeto :palec: ) cena je taky přijatelná…mám ho víc jak půl roku a zatím jsem nějaké problémy nenašla :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1568
3.7.11 18:54

akorát jsem si koupila novou přebalovací tašku ta původní my nestačila, ale asi tahám moc věcí :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3513
3.7.11 19:07

já mám Mutsy 4R. V hluboké verzi jsem si s ním do terénu vůbec netroufla, protože to s miminem v korbě třepalo. Teď co jsme přesedlali na sporťák, tak polňačky zvládáme velmi dobře. Pěknou lesní cestu by kočár taky určitě dal. V zimě ve sporťáku ho nemám ještě vyzkoušený, takže neporeferuju. Možná by pro tvoje požadavky byl lepší Mutsy urban. Jinak naprosto stejné požadavky na kočár mají vesměs všechny maminy, ale postupem času zjistíš, že z něčeho se hold musí slevit a že ideál kočár neexistuje. Ještě se podívej do diskuse na kočárek Gesslein F6, je hodně variabilní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2412
3.7.11 19:31

mám tento a jsem s ním nadmíru spokojená.Jezdila jsem hodně ven ve sněhu a super,kolečka se dají zaaretovat,akorát co bych vytkla,hůř se dostává k ventilku a u sportovní verze není okénko na boudičce,což se hodí,když mám korbičku po směru jízdy,jinak opravdu super :pankac: http://www.detskyruzek.cz/…st_canu_2011

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.7.11 20:35

Jsem trošku na kočáry ujetá, už teď se hrozím, co budu zkoušet, protože malý už se začíná odkočárovat.
1. Speedi, myslím, že super do terénu, lehoučký asi splňuje vesměs vše, co chceš, ale korba je moc úzká, a hlavně co by mi vadilo je, že na zimu je příliš otevřený.

2.X-lander taky perfektní, má jej kamarádka a moc se mi líbí, a to jsem si myslela jak je strašný, ale je docela dost těžký.

3. casualplay, krásná designovka, ale i u mě na zahradě třískalo přední kolo, nemluvě o tom, že se mi vždy jakoby seklo, ale třeba to bylo kusem kočáru.

4. Janéčko- pan kočár, měla jsem reverse a byl úžasný!!!!!Mrzelo mě, že jsem na něj nenatrefila dříve, v terénu stabilní, lehoulince ovladatelný. Koupila bych nový sporťák a korbu a autosedačku z druhé ruky!!! Totéž o jané slalom pro!!ten je ještě lehčí.

5. Muru, opět má kamarádka, a ve dvou letech se jí tam dítě nevleze, nadává na nízkou zádovou opěrku a otevřenost kočáru, ale to je i u speedi-pozor.
I když není v dnešní době problém nechat si na boudu na zip ušít větrnou clonu, a v případě potřeby připnout. :-)

6. Kdyby jsi oželila o 2kg navíc než má slalom doporučila bych ještě peg-pérego gt3, je to úžasný kočár, zvládne terén jako nic jiného. Jen ta váha a skladnost.

Vše je jen můj postřeh a holky budou mít určitě jiný.
Z tvého výběru bych šla do slalomu,gt3, speedi-pořešit tu clonu, docela se mi líbí i baby jogger city elite a joggstery. :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26657
3.7.11 20:38

ja určite pujdu do mutsy,ješte nevim,jestli 4 rider nebo transporter.ale hlavne proč pišu.maxi cosi mura 4 se mi moooooc libila,ale bohužel ten sportak des.když ho daš do lehu tak boudička jako by tam nebyla,mimi cely venku.škoda,jinak moc peknej kočarek.tak za me mutsy :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3513
3.7.11 20:45

jinak jestli chceš opravdu fundovanou radu, tak doporučuju nick Nataša - opravdu odbornice s přehledem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2057
3.7.11 20:50
werro píše:
tak já mám tento, jsem sním spokojená, není těžký(podle mě :mrgreen: ), dá se pěkně ovládat i jednou rukou a sporták se dá dát jak po směru jízdy tak proti, terén máme odzkoušený(jednou jsme neodhadli terén a tlačili to do kopce jako prase :mrgreen: všichni na nás koukali co blbnem :oops: byly tam šutry a kořeny atd..žádný asfalt) je to trojkombinace takže lze bezproblémů na kolečka připevnit i autosedačka(to je dobré třeba do obchodu, naložíš jen podvozek a redukci a jeto :palec: ) cena je taky přijatelná…mám ho víc jak půl roku a zatím jsem nějaké problémy nenašla :mrgreen:

TAKO Jumper je super, taky jsem s ním stranšě spokojená,ale má malou korbu, mám 3měsíčního kluka a za chvilku mu bude kočár malej :nevim: , takže jestli budeš mít prcka na zimu, tak ho rozhodně nedoporučuju!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1568
3.7.11 21:35
Jaaniinaa píše:
werro píše:
tak já mám tento, jsem sním spokojená, není těžký(podle mě :mrgreen: ), dá se pěkně ovládat i jednou rukou a sporták se dá dát jak po směru jízdy tak proti, terén máme odzkoušený(jednou jsme neodhadli terén a tlačili to do kopce jako prase :mrgreen: všichni na nás koukali co blbnem :oops: byly tam šutry a kořeny atd..žádný asfalt) je to trojkombinace takže lze bezproblémů na kolečka připevnit i autosedačka(to je dobré třeba do obchodu, naložíš jen podvozek a redukci a jeto :palec: ) cena je taky přijatelná…mám ho víc jak půl roku a zatím jsem nějaké problémy nenašla :mrgreen:
TAKO Jumper je super, taky jsem s ním stranšě spokojená,ale má malou korbu, mám 3měsíčního kluka a za chvilku mu bude kočár malej :nevim: , takže jestli budeš mít prcka na zimu, tak ho rozhodně nedoporučuju!

nám vydržela asi do 6 měsíců, ale martin je větší ony ty korbičky dělají malé :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1052
4.7.11 07:52

a co Concord? je hodně podobný Jané, ale přijde mi trošku robustnějsí, boudička je hlubší (víc chráněná), manipulace super …
http://www.baby-line.cz/…inovane.html?…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9541
4.7.11 15:36

No, Concord je podle mně dost tvrdý a neodpružený. Přednost bych dávala nafukovacím kolům. Nechci pak na cestě z prcka vytřást duši:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9541
24.7.11 07:34

Tak koukám, že už dlouho nikdo neporadil, tak prosím, zda se ještě ke kočárkům někdo vyjádří? Asi nejvíc by mne zajímali zkušenosti s Quinny Speedi a Slalomem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3513
24.7.11 09:14
jowana píše:
Tak koukám, že už dlouho nikdo neporadil, tak prosím, zda se ještě ke kočárkům někdo vyjádří? Asi nejvíc by mne zajímali zkušenosti s Quinny Speedi a Slalomem.

opět jestli fakt můžu doporučit, vyhledej nick Nataša. Konkrétně o speedim má hodně info, protože ho sama má. Jinak pokud se ti nechce moc hledat, skoč na tuto diskusi https://www.emimino.cz/…ankovani/98/, tam chodí často.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.7.11 13:03

výběr kočárku

Nejvíc mě naštve,když si maminky hledají kočárek jen podle toho jak vypadá. A pak to nebohý mimi musí v něm trpět.Třeba ty korbičky se mi moc nezamlouvají.Skoro všechny jsou dost malý,když tam chcete v zimě dát fusak,tak se dítě ani nepohne nebo dokonce musí mít celou vycházku pokrčený nožičky,když už mají tak víc než 4měsíce. V létě si zase myslím,že jim tam musí být horko,protože boudičky se nedají otevřít tak jak u kočárků s vložnou taškou, U nich můžete dítě dát na bříško a mají krásný výhled na okolí.Kamarádce tak pořád plakalo mimčo jen proto,že v hluboké korbě nemá výhled a tak se chtělo pořád chovat a když jsem ji nabídla ať to vyzkouší v mém kočárku tak mimi bylo hned spokojený a nemusela ho už tahat na rukách.A taky se mi nelíbí u těch kočárků to,že jsou tvrdý a vůbec nemají žádný odpružení.A s takovýma jezdíte po těch kostkách ve městě tak to miminko musí být doost vytřepaný a nehledě na to,že musí trpět i páteř.Odjakživa se vyráběly kočárky na pérech a mělo to svůj důvod.Teď mě rozesměje jak se snaží maminky tyto tvrdé kočárky pohoupat z boku na bok,protože to jinak nejde,ale kočár na to není přispůsobený, takže je za chvíli úplně rozvrzaný.A taky bych volila s přehazovací rukojetí.Vadí mi ,když nevidím na dítě,které je zády ke mně a ještě přes některé boudičky na ně vůbec nevidíte,takže se vám může zadusit rohlíkem co mu dáte a zjistíte to až přijedete domů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama