Jané rebel vs. 6m dítko

1308
1.11.05 22:56

Jané rebel vs. 6m dítko

Ahojky,

chci se jen zeptat, jestli máte někdo stejnou zkušenost jako my s autosedačkou Jané Rebel. Máme i kočárek Jané a koupili jsme autosedačku Rebel. Malému je 6m a 1,5t a už se do autosedačky takřka nevejde! Ne že by byl nějaký obřík, v 6m měl 7,8kg a 67cm, ale autosedačka je mu úzká v ramenou :-/. Jak mu dám teplejší bundu nebo více mikin, tak se vzteká a do autosedačky nechce, že je tam celý přitlačený :-(.
Takže teď přemýšlíme, že budeme muset autosedačku vyměnit za větší, ačkoliv ty jsou až od 9kg a to on zase ještě nemá.. Naštěstí už sám sedí, takže aspoň v tomto problém nebude..
Budu ráda, když mi napíšete jaké zkušenosti máte vy a jestli jste na tom někdo podobně..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Missorka
2.11.05 07:10

Ahoj,

my koupili Rebel taky kvůli kočárku (mám Jané Powertwin). Nepochopím, proč výrobci dobrých kočárků (jezdí se nám skvěle), dělají tak mizerné sedačky :-(. Asi je jim to jedno, protože pokud ji chceš na kočár upínat, stejně ji koupíš.

Je malá a přijde mi, že se dost nepohodlně poutá do auta.

Já bych 6m dítko do větší sedačky asi nedala, i když samo sedí. Děti ještě nemají dostatečně vyvinuté krční svaly, a proto je pro ně vajíčko bezpečnější. Já použiju vajíčko po prvním dítěti (o hoooodně větší Concord) a na tvém místě bych koupila ještě jedno vajíčko - nebo třeba nemá v okolí nějaká kamarádka k půjčení? Třeba nebude tak hezká jako Jané, ale službu udělá. Popř. koukni na www.mimibazar.cz. Pokud je vajíčko nebourané, absolutně bych se koupě z druhé ruky nebála.

Hezký den.
Peta

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
2.11.05 15:24

U autosedaček obecně platí, že je znát koho sedačky živí (myslím výrobce) a kdo j má jako doplněk, aby je nemusel kupovat od toho, kdo je umí.
Jakmile je má někdo jen jako nepodstatnou část sortimentu, pozná se to.

• Nahlásit
  • Citovat
409
6.11.05 17:55

Ahoj Zuzi,
zdraví tě evitka z květňátek! Píšu, aby sis nemyslela, že jen Jané má takový problém s autosedačkou.
My máme Pegperégo kočárek i autosedačku, volila jsem jí protože jde lehce nacvaknout na podvozek kočárku. No ale mám úplně stejný problém jak ty, malý se tam už v ramínkách sotva vejde :cry: V teplé bundičce už vůbec ne. Takže to momentálně řeším tak, že vždy radši nastartuji auto, nechám vnitřek chvíli ohřát a pak tam malého dám jen ve svetříku. Honzík ale na rozdíl od Aleška ještě nesedí, takže větší sedačka po směru jízdy nepřipadá v úvahu, i když už má 8,5 kilo. Naštěstí švagrová už jejich autosedačku nepotřebuje, má Chico kategorie 0-1, je velká a dá se dát i jako vajíčko proti směru jízdy, později i po směru. Takže mi jí na naštěstí může půjčit.
Jinak s kočárkem jsem taky 100% spokojena, jen tu autosedačku fakt můžou dělat širší. Ach jo, asi jim budu muset napsat připomínku do Itálie 8) 8) 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1436
6.11.05 18:27

Ahoj Zuzicak.
Urite nedavaj take male mimi do 9-18!! Tam musia byt splenene obe podmienky aj to ze ma dieta minimalne 9kg aj to, ze musi same sediet!
Idealne je ked jezdi do roka v protismere do roka nema dostatocne spevnene krcne svaly. To uz radsej kup sedacku 0-18 mas u tiez do 4 rokov a mozes ju pouzivat uz teraz. Da sa dat aj v protismere.
Ja som sice dost zastanca znaciek Romer, Britax, Concord, Maxi Cosi, ale treba sa pozerat na koktretny typ sedacky a aj ked Jane nemusim (kociky su super, to je ine kava :-)) tak Jane 0-18 dopadla v testoch prekvapivo ako jedna z najlepsich testovanych v tejto kategorii,.
My sme kupovali Romer a da sa tiez k nemu kupit aj podovozok kupovali sme ho na Matyskovi. Potom som sice nasla aj komplet s vanickou za nejakych 12 000kc co sa mi za vajicko Romer do 13kg, podvozok a vanicku nezda nejaka horibilna suma (nas tolko vysla len sedacka a podovozok)
Syn ma 12m a kludne sa este do romeru vajicka zmesti a este typujem ze do 1,5 roka sa zmesti. Je to ale drobcek cez 8kg a okolo 72cm.
Inak ked presahuju nozicky nevadi, ale nad hlavickou musi byt miesto minimalne 2cm. Co so sirkou neporadim jedine kupit fusak do sedacky a dieta tam vozit lahsie oblecene.
Prajem stastnu volbu sedacky, s ktoru budete spokojni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Kac
5049
6.11.05 19:58

Ahoj,
ja bych se divala spis na to jak se v te sedacce-auto sedi.
My jsme meli vajicko a novou jsme kupovali, az jsme se divali ze nejak povyrostl a hlavicku uz ma skoro na kraji. Tak jsme rychle koupili novou aby mu hlavicka nestacila ani kousicek precuhovat!
Pres inzerat to zase neni draha zalezitost a da se to. Asi bych koupila novou, v ktere nebude tak „namackany“ musi se citit pohodlne, jinak nikam nedojedete.:-)
Prijemne cestovani
Pa Kac+H

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
7.11.05 11:01

Autosedačku je potřeba brát jako samostatný výrobek chránící bezečí dítěte v autě a nikoliv jen jako doplněk kočárku. Nezlobte se na mě, ale kupovat (půjčovat si) druhou „kolíbku“ jen proto, že ta první byla pěkná, ale nevyhovující mi příjde jako nesmysl.
Musím jen zopakovat - nakupujte tam, kde tomu někdo rozumí.

• Nahlásit
  • Citovat
Missorka
7.11.05 11:46

Sorry, ale já nejsem tak přízemní, abych upřednostnila vzhled sedačky proti její funkčnosti… Jenže se dvěma dětma, které jsou od sebe 13 měsíců je docela dost věcí složitých a cvakací sedačka na kočár, je docela velká pomoc…

To jen na vysvětlenou.

• Nahlásit
  • Citovat
1089
7.11.05 13:11

Co som citala 8) tak za:,–(a bezpecnosti je, dieta v autosedacke nema byt naobliekane . Cize by nemalo mat na sebe vetrovku, bundu, ci horu mikin, ale to, v com je oblecene doma. Ano, ked nemas vyhriate auto, moze mu byt (chvilku) zima, ale auto sa vyhreje za chvilu a dovtedy ho mozes prikryt dekou. Vies, mozno preto mu je ta sedacka uzka :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama