Jde přirozeně otěhotnět s PCO?

13.7.11 14:09

Jde přirozeně otěhotnět s PCO?

Holky asi blbost co? ale mě to napadlo, jestli to vůbec jde? Já mám PCO, před 6 lety jsem otěhotněla v CAR díky IUI, které se povedlo na první pokus. Brala jsem Clostyl a pak Pregnyl.
Uvažuji nad druhým dítkem ale mám strach a tak jsem se chtěla zeptat, jestli tady není někdo kdo měl PCO první dítko nešlo a druhé přišlo třeba přirozeně nebo opět nějaký problém. Díky za odpovědi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

16492
13.7.11 14:11

Ano je :-) Viz. můj metr :-) (a to i s tím, že manžel měl spermio, se kterým se (prý) přirozeně otěhotnět nedá) :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.7.11 14:17

Majko díky,
jsem si říkala, jestli to PCO třeba těhotenstvím, porodem třeba neodešlo :-D. Beru tedy antikoncepci ale spíše kvůli pleti, mám jinak akné ale jenom na obličeji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16492
13.7.11 14:41

No my asi PCO porodem neodešlo. Zatím těhotná nejsem a antiko neberu :-D a MS jsem měla pravidelně 3krát po porodu, teĎ už ji zase nemám. Příjde mi, že se tělo vrátilo do starých kolejí :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1077
13.7.11 15:11

Já s PCO otěhotněla po dvou letech snažení díky Puregonu a Pregnylu spolu s IUI v CARu, první ms přišla rok po porodu a druhá to už nestihla, otěhotněla jsem ani nevím jak. Bohužel těhu nedopadlo :-(
Dnes jsou synovi tři roky, snažíme se, ale zatím vůbec nic, nevidím to dobře a do CARu už muže nedostanu :-?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.7.11 15:21

Taky mám PCO, první těhotenství bylo po IUI, podruhé jsem otěhotněla 13m po porodu, při kojení, bez toho, aniž bych měla menstruaci (takže vlastně napoprvé :nevim:) Čili evidentně to jde :nevim: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
13.7.11 15:22

Meredit, proč ho jako nedostaneš do CARu? Jako že se stydí, že je mu to nepříjemné?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12004
13.7.11 15:33

Četla jsem o tom články a je možné že se těhu telo srovná a je taky možné že ti zůstane.. Jsou možné obě varianty… Asi to taky bude záležet jak moc závažné PCO bylo..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.7.11 15:41

No právě že raději počítám s tou horší variantou a právě chci řešit co nejdříve, i když letos mi bude 30.let tak bych nejradši příští rok začala zkoušet,pokoušet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1077
13.7.11 15:42

Kaculko, to je složitější, on je tahle spokojený, další dítě by už nemusel. Dost práce mě stálo i to abychom se pokusili aspoň normálně. Já spíš uvažuju že si zajdu k mýmu normálnímu doktorovi pro horm. profil a případně Clostil.
Navíc zrovna kupujeme parcelu a na jaře chceme stavět dům převážnš svépomocí, takže i tak toho bude až až.
Já jsem při PCO měla cykly přes šedesát dnů, teď je mám relativně normální, ovu asi 20-25 den a potvrzenou ovu testy, tak pořád doufám že se zadaří :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.7.11 15:51

Aha, no my máme postaveno - obr dům, řekla bych až zbytečně velký, celý víkend vždy uklízím a přes týden opět bordel, a to teď doděláváme první patro, takže ještě práce přibude. :-?
Já měla taky cykly hrozně dlouhé 50-60 dnů pak následoval injekce Agolutinu. Teď mám antikoncepci ale chtěla bych to vyzkoušet jak to bude když ji nebudu brát ale myslím si, že opět to bude jako před těhu :roll:
Přeji ti, aby se zadařilo :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1077
13.7.11 16:19

My chceme bungalov 4+1, max 120m2, to půjde. Hlavně tu zahradu :-)
Jinak se obávám že antiko nijak na pco nezapůsobí, já jí brala tři roky, problém jen zakryla, po vysazení se to hned vrátilo do starých kolejí :-?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.7.11 18:37

Tak já mám PCO, endometriozu a ještě pár dalších problémů, Min. rok jsme tomu nechali volný průběh cca 1/2roku a nic, pak operace na rok HA a teď když jsem vysadila, tak jsem hned otěhotněla, ani nevím jak. Cyklus mám cca 45-60dní, někdy až po Agolutinu.

• Nahlásit
  • Citovat
7
20.8.15 00:00

Když se tu řeší to PCOčko tak i já se přidám. Když mi bylo 5, diagnostikovali mi v Motole předčasnou pubertu. Zhruba 6 let jsem pravidelně (tuším ob týden podstupovala léčbu DECAPEPTYLem DEPOTem), v 11 mi jej vysadili a během měsíce jsem prvně menstruovala. Další zhruba rok bylo vše ok, ale pak se začalo objevovat nadměrné ochlupení a dostavil se velmi nepříjemný nepravidelný menzes. Když mi bylo 15, byly bolesti již opravdu nesnesitelné (když tedy menzes náhodou byl), tak jsme opět kontaktovali doktora v Motole. Okamžitě nás objednal a po sérii testů byla diagnóza jasná: PCO, možnost mít děti žádná. Jako léčba, nebo spíš na potlačení, mi byla předepsána HA Yasminelle. Dva roky jsem vzorně každé ráno zobla pilulku a vše bylo bezva, ochlupení se zmírnilo a dokonce jsem si našla přítele. Skoro po ročním vztahu mi často ráno nebylo dobře podobně, jako v autě, kolegyně na brigádě mi dala z legrace gravitest a 2 čarky byli okamžitě a teď jsem 11+2 tt. Když jsem se ptala dr., jak je to možné a ona mi odpověděla, že stačilo abych jednou po užití HA zvracela, či měla „srajdu“ a mé hormony to tak pobláznilo, že se povedlo… Sice beru 2×denně UTROGESTAN, ale vše je v pořádku. Ale ještě něco mi dr. řekla a to, že v mém případě interrupce= sterilita a gravidita= léčba PCO… Jo a to jsrm zapoměla napsat, že mám jen 1 vaječník…
Takže za sebe říkám: „Náhoda je blbec, ale aspoň teď vím, že nic není ztracené“ :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama