Reklama

Je ještě cesta zpět?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.07.18 20:09
Je jeste cesta zpet?

Stalo se mi to, ceho je tady diskuzni forum plne. Nejsem na to pysna a jen ty myslenky pisu, vim, ze spousta z vas me odsoudi. I negativni nazor a odsouzeni je pro me prinosem, je to vec, kterou jsem nikdy nikomu nerekla a dekuji za moznost se sverit a slyset cizi nazor. Manzel je muj prvni kluk, jsme spolu 20 let a ted jsme si prozili dost velkou krizi. Vina byla asi na obou stranach, jak to tak uz byva. Zamilovala jsem se v te dobe do kolegy a dost jsem se tomu branila, asi rok, pak jsem tomu propadla, byla jsem hrozne citove vyprahla, manzel o me nemel zajem. Nechci to na to svadet, proste jsem jinde dostala, to co mi chybelo. Manzela jsem na to hodnekrat upozornovala, ale on to neresil. Dva roky jsem zamilovana do jineho muze, on do me. Je mladsi, nechce se mnou byt a nas vztah je neperspektivni i pro me.
Manzel na sobe zapracoval a zmenil se ve spouste veci, ale ja mam problem, ze me nepritahuje. Je moc hodnej, stara se on nas, ale ta chemie tam neni. Mozna je to tim, ze miluju nekoho jinyho. S manzelem se nemuzu rozvest, mame male deti, dost na nas visi a nemuzu znicit ho ani deti. V patek jsem se objednala na terapii, chtela bych to nejak resit, nevim jestli to pujde. Muj momentalni problem je, ze milenec to se mnou dnes ukoncil a ja se z toho sesypala. Ja vim, ze mi reknete, jak blba jsem. Ale i presto, ze nas vztah byl hloupost uz od zacatku, tak ho miluju. Nevim, co si pocit, od rana brecim a nejsem schopna niceho, ani v praci ani doma. Ano vim, ze jsem dospela a mam deti a mela bych se vzchopit, ale psychicky jsem uplne na dne. Strasne mi chybi, chtela bych to vratit, zmenit, dat sve rodine dva ukradeny roky zivota. Strasne jsem se do toho zapletla, nevim jestli pujde spravit, co jsem napachala, jak to odcinit. Omlouvam se za mozna zmateny projev :( jsem na tom psychicky zle, nepatrim zrovna k emocne nejstabilnejsim jedincum

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

anupati
Kelišová 5672 příspěvků 18.07.18 20:22

Tak horší už to nebude :hug: Teď už to bude jen lepší :palec: Je to čerstvé, ale máš velkou šanci, aby se vše urovnalo. Manžel se změnil, pracuje na sobě - to ne vždy nastane. Na tom často pokusy žen o záchranu manželství ztroskotají. V hlavě už víš, že s milencem být nechceš, je to neperspektivní… překonáš to, máš motivaci. Na terapii, ti pomůžou, ber to jako první krok k lepší budoucnosti vaší rodiny. A pokud byl stav vaší rodiny před milencem takový, jaký popisuješ…nejde ani o ukradené roky, které bys měla vracet. Možná, nebýt milence, tak bys byla natolik nespokojená a tlačila na manžela, že už spolu nejste… takhle jsi mu dokázala dát prostor a on ukázal, o co stojí. O vás. Zapracoval na sobě. Teď je to na tobě.

PeknyVlasy
Kecalka 210 příspěvků 18.07.18 20:38

Promiň, ale nechce s tebou být a dal ti kopačky - proč si myslíš, že tě miluje? Prostě si jen mladej kluk užil s vdanou pani. Tak to tak ber, buď k sobě prosím tě upřímná. To je první krok k uvědomění, rychleji se s tím vyrovnáš než když si budeš lhát do kapsy.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.07.18 20:44
@PeknyVlasy píše:
Promiň, ale nechce s tebou být a dal ti kopačky - proč si myslíš, že tě miluje? Prostě si jen mladej kluk užil s vdanou pani. Tak to tak ber, buď k sobě prosím tě upřímná. To je první krok k uvědomění, rychleji se s tím vyrovnáš než když si budeš lhát do kapsy.

Mozna jo, ono je to v podstate jedno jak to je nebo proc to bylo. Ja ho milovala. Ja neresim vztah s nim. Resim jak to prezit tu bolest, jak normalne fungovat a jestli je mozna cesta zpet k manzelovi :(

Kellynka123
Povídálka 32 příspěvků 18.07.18 20:49

Co nejvíc se zaměstnat a nemyslet. Také jsem měla ošklivý rozchod, ale přežila jsem. Manžel na sobě pracuje- to se stává málokdy. Zkus to ještě s nim :) bude už jen lip.

PeknyVlasy
Kecalka 210 příspěvků 18.07.18 20:51
@Anonymní píše:
Mozna jo, ono je to v podstate jedno jak to je nebo proc to bylo. Ja ho milovala. Ja neresim vztah s nim. Resim jak to prezit tu bolest, jak normalne fungovat a jestli je mozna cesta zpet k manzelovi :(

Bolest jen tak nepřejde, jen říkám, že být k sobě upřímná je cesta k vyrovnání se se situací, alespoň mně to hodně pomohlo. Nepomohly mi kamarádky věšící bulíky na nos, pomohla mi upřímnost a vidět věci jasně, s odstupem.

Další věc je, podle mě, že když se člověk dokáže zamilovat mimo stálý vztah, onen vztah je už dávno pohřbený, a klidně mě tu ukamenujte.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.07.18 20:53

Za mě mi přijde, že Ty bereš manželka tak trochu jako „nutné zlo“.
Není to Tvé rozhodnutí, nejsi to Ty, kdo se pro něj rozhodl. On Ti „zbyl“. :oops:
Ale za mě ano, jde se znovu zamilovat. Nikdy bych tomu dříve nevěřila, ale mně se to stalo po 3 letech, kdy jsem původně myslela, že je nenávratný konec mezi námi. Pojítkem byly děti, přestože jsme spolu nebydleli, trávili jsme čas spolu prostřednictvím dětí, kdy jsme dále fungovali, pak jsme začali vyhledávat i čas bez nich :lol:, jde to na tom zapracovat. Ale u nás tedy nebyl nikdo třetí. Mně přijde právě, že o něj stojíš, že bys měla „děti, manželství.. :oops: jistota“.
 187

@Anonymní píše:
Mozna jo, ono je to v podstate jedno jak to je nebo proc to bylo. Ja ho milovala. Ja neresim vztah s nim. Resim jak to prezit tu bolest, jak normalne fungovat a jestli je mozna cesta zpet k manzelovi :(

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.07.18 20:59
@PeknyVlasy píše:
Bolest jen tak nepřejde, jen říkám, že být k sobě upřímná je cesta k vyrovnání se se situací, alespoň mně to hodně pomohlo. Nepomohly mi kamarádky věšící bulíky na nos, pomohla mi upřímnost a vidět věci jasně, s odstupem.Další věc je, podle mě, že když se člověk dokáže zamilovat mimo stálý vztah, onen vztah je už dávno pohřbený, a klidně mě tu ukamenujte.

Bohuzel to tak nejak podvedome tusim, ale nechci si to pripustit, chci jeste bojovat. Kvuli detem i manzelovi, zaslouzi si to :(

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.07.18 21:01

Za mě to není pravda, jsou to hormony, příroda :lol: plus když se k tomu přidají nějaké problémy, které se dají normálně překonat a zapracovat na nich, je to malér. Příroda dokáže být v tomto směru naprosto geniální - viz třeba těhotenství, porod, i to zamilování, to jsou šílený koktejly hormonů, které mají dotlačit člověka k jasnému cíli - přežití druhu :lol: Jasně, máme více rozumu než bylo původně přírodou plánováno, také morálka, kterou se chlubí na rozdíl od zvířat. Člověk se zamilovává víckrát za život a přesto může mít krásný vztah, který vydrží.
 187

@PeknyVlasy
@PeknyVlasy píše:
Bolest jen tak nepřejde, jen říkám, že být k sobě upřímná je cesta k vyrovnání se se situací, alespoň mně to hodně pomohlo. Nepomohly mi kamarádky věšící bulíky na nos, pomohla mi upřímnost a vidět věci jasně, s odstupem.Další věc je, podle mě, že když se člověk dokáže zamilovat mimo stálý vztah, onen vztah je už dávno pohřbený, a klidně mě tu ukamenujte.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.07.18 21:02
@Anonymní píše:
Za mě mi přijde, že Ty bereš manželka tak trochu jako „nutné zlo“.
Není to Tvé rozhodnutí, nejsi to Ty, kdo se pro něj rozhodl. On Ti „zbyl“. :oops:
Ale za mě ano, jde se znovu zamilovat. Nikdy bych tomu dříve nevěřila, ale mně se to stalo po 3 letech, kdy jsem původně myslela, že je nenávratný konec mezi námi. Pojítkem byly děti, přestože jsme spolu nebydleli, trávili jsme čas spolu prostřednictvím dětí, kdy jsme dále fungovali, pak jsme začali vyhledávat i čas bez nich :lol:, jde to na tom zapracovat. Ale u nás tedy nebyl nikdo třetí. Mně přijde právě, že o něj stojíš, že bys měla „děti, manželství.. :oops: jistota“.
187

Jo stojim o nej, i kdyz me momentalne nepritahuje a ani nevim jestli ho jeste miluju. Jsem z toho vseho zmatena :nevim:

PeknyVlasy
Kecalka 210 příspěvků 18.07.18 21:04
@Anonymní píše:
Bohuzel to tak nejak podvedome tusim, ale nechci si to pripustit, chci jeste bojovat. Kvuli detem i manzelovi, zaslouzi si to :(

A prosím tě, řekni mi… jaktože manžel nic netuší, když jsi tak na dně?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.07.18 21:06
@Anonymní píše:
Za mě to není pravda, jsou to hormony, příroda :lol: plus když se k tomu přidají nějaké problémy, které se dají normálně překonat a zapracovat na nich, je to malér. Příroda dokáže být v tomto směru naprosto geniální - viz třeba těhotenství, porod, i to zamilování, to jsou šílený koktejly hormonů, které mají dotlačit člověka k jasnému cíli - přežití druhu :lol: Jasně, máme více rozumu než bylo původně přírodou plánováno, také morálka, kterou se chlubí na rozdíl od zvířat. Člověk se zamilovává víckrát za život a přesto může mít krásný vztah, který vydrží.
187@PeknyVlasy

Dekuji :srdce: porad verim, ze to jsou jen hormony a prejde to. Dnes jsem si sahla na dno, chtela jsem to uz manzelovi vsechno rict, at to vi. Asi je nefer mu to tajit

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.07.18 21:08
@PeknyVlasy píše:
A prosím tě, řekni mi… jaktože manžel nic netuší, když jsi tak na dně?

Kladu si tuto otazku uz dva roky…jaktoze sakra nic netusi? Brecim do polstare, vykyvy nalad atd. Nevim

PeknyVlasy
Kecalka 210 příspěvků 18.07.18 21:17
A spíte spolu?
@Anonymní píše:
Kladu si tuto otazku uz dva roky…jaktoze sakra nic netusi? Brecim do polstare, vykyvy nalad atd. Nevim

Třeba naši jsou spolu přes 20 let, tuhle toho mamka moc nenamluvila a táta si hned všiml a zmínil se o tom. Ale zmínil se o tom mně, ne jí :nevim: Možná si manžel všímá, ale je mu proti srsti to řešit…jako mému tátovi.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.07.18 21:20
Já jsem takto řešila, jak fungovat s mým mužem, ke kterému jsem necítila vlastně vůbec nic. Nechci rozebírat, jak k tomu došlo. Ale rozhodla jsem se, že budu fungovat (to je to správné slovo, jak píši, byla jsem úplně prostá emocí vůči němu), jak nejlépe dovedu. Musím napsat, že na našem vztahu nebylo nic patologického, nic překročitelného (pití, hazard, násilí atd.), „jen“ jsme nedokázali fungovat spolu. A možná proto u nás zabralo aneb každá akce vyvolává reakci. Já byla milá (ale zpočátku nic víc, ve mně prázdno), on na mě. A oba jsme tedy chtěli a snažili se. Postupně se to lepšilo, ale nebylo to hned, byly to takové vlny, ale opravdu bylo poznat, že ty i ty vlny mají vzestupnou tendenci. Stálo :lol: nás to tři roky času a stále ladíme a asi je to napořád, není žádný cíl, konec. Poslední rok je to vysloveně :srdce: Úplně vidím, jak se o sebe bojíme a snažíme, aby se to nezvrtlo. Je to hezký :mrgreen:
anonymní 187
@Anonymní píše:
Dekuji :srdce: porad verim, ze to jsou jen hormony a prejde to. Dnes jsem si sahla na dno, chtela jsem to uz manzelovi vsechno rict, at to vi. Asi je nefer mu to tajit
Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Nespinká? Vyzkoušejte rady ostatních maminek

Někdo má doma malého spáče, jiní rodiče bojují o každou minutu spánku. Pro... číst dále >

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Články z Expres.cz

V Německu huj, v Česku fuj: EU se loudá s nápravou dvojí kvality (nejen) potravin

Češi zase dělají nálety na německé supermarkety a diskonty. Situace, která... číst dále >

Evropa zaspala, měla se inspirovat v Perském zálivu, říká arabista Pelikán

Že si s migrační vlnou Evropská unie ukrojila mnohem větší krajíc, než může... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Vlasty: Dceru stíhá jedno neštěstí za druhým, začala pít

S manželem máme dvě děti, dceru a syna. Zatímco syn je dítě štěstěny, dcera... číst dále >

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Reklama