Je k přepisu vozidla nutná smlouva?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
27.6.22 12:52

Je k přepisu vozidla nutná smlouva?

Ahoj,
věc se má tak - v zimě jsem koupila motorku. Udělala si povinné a zlomila si ruku. Takže jsem nejela na evidenčku, ani k přepisu. S majitelem jsem byla v kontaktu, vedel o situaci, jsme ze stejného města. Před týdnem jsem říkala, že tam sjedu, abych mohla taky jezdit (nejezdila jsem na stroji, to bych si nelajzla). Tak jsem si minuly týden skočila pro novou plnou moc, která mé opravňuje k přepisu, včetně čísla VIN, techničáku apod. Ale smlouva je stará. Když ji s sebou jednoduše nevezmu a budu mít pouze papír z evidenčky, techničáky, zelenou kartu a plnou moc, bude to ok? Nebo se v tom někdo bude nípat? Díky moc :pankac:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
27503
27.6.22 13:09
@Anonymní píše:
Ahoj,
věc se má tak - v zimě jsem koupila motorku. Udělala si povinné a zlomila si ruku. Takže jsem nejela na evidenčku, ani k přepisu. S majitelem jsem byla v kontaktu, vedel o situaci, jsme ze stejného města. Před týdnem jsem říkala, že tam sjedu, abych mohla taky jezdit (nejezdila jsem na stroji, to bych si nelajzla). Tak jsem si minuly týden skočila pro novou plnou moc, která mé opravňuje k přepisu, včetně čísla VIN, techničáku apod. Ale smlouva je stará. Když ji s sebou jednoduše nevezmu a budu mít pouze papír z evidenčky, techničáky, zelenou kartu a plnou moc, bude to ok? Nebo se v tom někdo bude nípat? Díky moc :pankac:

U těchto dotazů nikdy nepochopím, proč zakladatel diskuze nezvedne telefon a nepřeptá se na příslušným úřadu? Tam by se to dozvěděl všechno a hned.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
758
27.6.22 13:13

U přepisu auta se mi nikdo na datum ve smlouvě nedíval, taky bylo starší. Řešily se ostatní doklady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.6.22 13:14

:kytka:
Ahoj, díky moc :) A to povinné datumově řešit nebudou? Běží tam právě od toho prosince. :D

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
27.6.22 13:15
@bibi2233 píše:
U přepisu auta se mi nikdo na datum ve smlouvě nedíval, taky bylo starší. Řešily se ostatní doklady.

Ahoj, díky moc :) A to povinné datumově řešit nebudou? Běží tam právě od toho prosince. :D

• Citovat
  • Nahlásit
8338
27.6.22 13:33
@Anonymní píše: :kytka:
Ahoj, díky moc :) A to povinné datumově řešit nebudou? Běží tam právě od toho prosince. :D

Stalo se mi jednou u vozidla, co bylo na leasing na firmu, že jsem po konci leasingu zapomněl včas přepsat. Když jsem viděl v zákoně docela velikou možnou sankci, tak jsme se lekl, ale při přepisu mi jen řekli:,,víte, že jste měl vůz již dávno přepsat?" Já řekl, že vím, že se omlouvám a je to moje chyba, a tím to skončilo, nic neřešili a vůz přepsali.
Myslím, že když se budou ptát a řekneš jim to obdobně a dodáš informaci o zlomené ruce, tak to také řešit nebudou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4734
27.6.22 13:53
@Anonymní píše:
Ahoj,
věc se má tak - v zimě jsem koupila motorku. Udělala si povinné a zlomila si ruku. Takže jsem nejela na evidenčku, ani k přepisu. S majitelem jsem byla v kontaktu, vedel o situaci, jsme ze stejného města. Před týdnem jsem říkala, že tam sjedu, abych mohla taky jezdit (nejezdila jsem na stroji, to bych si nelajzla). Tak jsem si minuly týden skočila pro novou plnou moc, která mé opravňuje k přepisu, včetně čísla VIN, techničáku apod. Ale smlouva je stará. Když ji s sebou jednoduše nevezmu a budu mít pouze papír z evidenčky, techničáky, zelenou kartu a plnou moc, bude to ok? Nebo se v tom někdo bude nípat? Díky moc :pankac:

Není třeba smlouva, stačí ověřená plná moc a evidenčka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.6.22 13:54

Díky chlape :palec:
A nemůže byt problém s tím, že je tam to povinné na mé jméno už od zimy?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
27.6.22 13:55
@Premek_Orac píše:
Stalo se mi jednou u vozidla, co bylo na leasing na firmu, že jsem po konci leasingu zapomněl včas přepsat. Když jsem viděl v zákoně docela velikou možnou sankci, tak jsme se lekl, ale při přepisu mi jen řekli:,,víte, že jste měl vůz již dávno přepsat?" Já řekl, že vím, že se omlouvám a je to moje chyba, a tím to skončilo, nic neřešili a vůz přepsali.
Myslím, že když se budou ptát a řekneš jim to obdobně a dodáš informaci o zlomené ruce, tak to také řešit nebudou.

J, snad nepotkám na ouřadě nekoho zlého :D

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
27.6.22 13:55
@Kutil Tom píše:
Není třeba smlouva, stačí ověřená plná moc a evidenčka.

A nemůže byt problém s tím, že je tam to povinné na mé jméno už od zimy?

• Citovat
  • Nahlásit
4734
27.6.22 13:58
@Anonymní píše:
A nemůže byt problém s tím, že je tam to povinné na mé jméno už od zimy?

Ne, hlavně že to povinné ručení je.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.6.22 13:58
@Kutil Tom píše:
Ne, hlavně že to povinné ručení je.

Tak to mi spadl kámen ze srdce. :) díky moc :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek