Prodej starého auta

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
26.6.22 18:59

Prodej starého auta

Ahoj holky, potřebuji poradit, spíše někoho kdo fandí starým autům. Máme možnost koupit od tchána staré auto škoda 120 ve velmi dobrém stavu, po STK, rok výroby 1987,garážované celou dobu, posledních 10 let bylo venku asi 15×. Naše auto nám zamávalo a momentálně jsme bez auta, naštěstí ho vyloženě nepotřebujeme, i když by se občas hodilo. Manžel je tím autem posedlí, a když se dozvěděl že po něm pase od tchána soused a nabízí mu 8000 a že s ním bude jezdit na pole, tak ho málem trefilo :lol: Tak se rozhodujem zda to koupit, musel by ale zaplatit STK,10000 chce jeho otec že to vlastnímu synovi prodá, a přepis auta 10000.Tak by nás koupě vyšla asi na 25000.Garáž nám zatím dovolí používat. Máme do toho jít, lidi co myslíte?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
27506
26.6.22 19:07

Já bych do toho šla okamžitě. Pokud vám ty peníze nebudou chybět. Ale ne jako auto na běžný jízdy, jen jako investici. Ona je to totiž pojízdná rakev……v případě nehody na tom budete hodně zle. Má to vůbec opěrky hlavy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13744
26.6.22 19:19

Ber jako investici. Však už jde hodit na veteránský značky ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2895
26.6.22 19:21
@Janli píše:
Já bych do toho šla okamžitě. Pokud vám ty peníze nebudou chybět. Ale ne jako auto na běžný jízdy, jen jako investici. Ona je to totiž pojízdná rakev……v případě nehody na tom budete hodně zle. Má to vůbec opěrky hlavy?

To nevím, nemůžu si vzpomenout, ale jezdí dobře. Taky mám strach, i když manžel tvrdí že i když plech vypadá tenký, že je to ještě kvalitní práce. Je mi jasný že v případě nehody by jsme to měli blbý. :lol: Navíc budíme pozornost, už několik lidí se k nám vrhalo, kde jsme ho vzali že se to už nevidí a byly unešení s toho že to má ještě původní prahy.Auto jsme brali zatím jen na STk a nutné jízdy po městě než by jsme si auto koupili a většinu času stejně bude v garáži, netroufám si ho ani zaparkovat u baráku, ráno bych ho tam nemusela najít. Prvně jsme se snažili jeho otce přemluvit aby ho zatím nechal v garáži, že budem platit povinné ručení, navíc je auto vedené jako invalidní, ale nechce že stejně musí vrátit řidičák kvůli věku a na všechno moc spěchá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2895
26.6.22 19:21

Ach jo, chtěla jsem anonymně, kdyby tady byl někdo z rodiny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2487
26.6.22 19:22

No jasně, je to veterán!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9604
26.6.22 19:22

To byla kultovka ;) já bych ho v tomhle stavu fakt vzala.. jak na ježdění (NE na dálnici! max. na dědině do obchodu atd.), tak spíše na investici
to byl celkem povedený model… lehké opravy, to si každý druhý uměl opravit doma sám ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2895
26.6.22 19:24
@Cenarius píše:
Ber jako investici. Však už jde hodit na veteránský značky ne?

To by sice šlo ale když jsme se dívali na podmínky, tak by auto nesmělo jezdit, a já ho budu ještě potřebovat na nezbytné jízdy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
290
26.6.22 19:27

Jestli s tím budete jezdit jen po městě na nákup… Bezpečnost nebude nic moc, má to vůbec pásy na zadních sedadlech? Opěrky hlavy? Bez klimatizace to na jízdy ve vedrech taky komfortní nebude, bude hlučnější a bude víc drncat. Jako veterán dobrý, ale komfort bude nízký a bezpečnost taky. Ale je to levný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2895
26.6.22 19:31
@AnoNe píše:
Jestli s tím budete jezdit jen po městě na nákup… Bezpečnost nebude nic moc, má to vůbec pásy na zadních sedadlech? Opěrky hlavy? Bez klimatizace to na jízdy ve vedrech taky komfortní nebude, bude hlučnější a bude víc drncat. Jako veterán dobrý, ale komfort bude nízký a bezpečnost taky. Ale je to levný.

Pásy to má, ale horko je tam na chcípnutí. Jak dokázali s tím autem dřív jezdit až k moři to nechápu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9604
26.6.22 19:35

@mamule42 :mrgreen: i několikrát
v horách to vařilo
tož byla jiná doba, no… těsně po revoluci třeba, běžné auto…
nakonec bylo i spolehlivé, jednoduché
jasně, že na dnešní dobu fakt buď veterán nebo jen po dědině, a v tomhle supr-stavu bude za deset let mít 2násobnou hodnotu nejméně a aktuálně jim poslouží…
mně se řídila dobře…i Favorit, to byla pak z toho najednou jízda :mrgreen:
a Felicii jsem měla deset let, v combi 2001 už nerez pro SRN, byla boží…
to fakt na tu dobu nebyly špatný auta.. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13744
26.6.22 19:38
@mamule42 píše:
Pásy to má, ale horko je tam na chcípnutí. Jak dokázali s tím autem dřív jezdit až k moři to nechápu.

Jiná možnost nebyla ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2451
26.6.22 20:38
@mamule42 píše:
To by sice šlo ale když jsme se dívali na podmínky, tak by auto nesmělo jezdit, a já ho budu ještě potřebovat na nezbytné jízdy.

Vsak to auto muzes mit na klasickych spz. Nemusi na veteranske. S veteranskyma mas vic starosti, do toho bych nesla. Pokud nemate papiry, daji se koupit, zaridit, da se to udelat. Urcite do toho bezte. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1047
26.6.22 20:52

Tchánovo soused se zbláznil s nabídkou osmi tisíc? Stodvacítka v supr stavu se dnes dá prodat skoro za sto tisíc!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2837
26.6.22 21:21
@Capricorn61 píše:
Vsak to auto muzes mit na klasickych spz. Nemusi na veteranske. S veteranskyma mas vic starosti, do toho bych nesla. Pokud nemate papiry, daji se koupit, zaridit, da se to udelat. Urcite do toho bezte. :palec:

S veteránskýma už to není tak komplikované, máme dvě Tatry, Tatraplán je na veteránských a žádná kniha jízd, žádné omezování, jezdí se defacto na stejnou STK (veteránská atestace, která je mnohem benevolentnější než klasická STK) a při přihlášení na veteránské značky se neplatí EKO, plus je docela nízká povinná pojistka. Každopádně veterán na bílých značkách je pořád cennější, aspoň co se Tater týče, u jiných značek nepředpokládám rozdíl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat