Co mě kouslo?

• Fotoalbum (2)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
26.6.22 13:10

Co mě kouslo?

Pár dnů zpátky jsme byli u vody a něco mne tam kouslo, je to nateklé, je tam taková boule a je to celé červené a dost to bolí 😬
Beru prášky na alergii a mažu gelem po bodnutí hmyzem.

Nevíte, co by to mohlo být? Asi s tím ve všední den skočím k obvoďačce 8o

Prosím anonymní, příkládám fotky

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
34526
26.6.22 13:17
@Anonymní píše:
Pár dnů zpátky jsme byli u vody a něco mne tam kouslo, je to nateklé, je tam taková boule a je to celé červené a dost to bolí 😬
Beru prášky na alergii a mažu gelem po bodnutí hmyzem.

Nevíte, co by to mohlo být? Asi s tím ve všední den skočím k obvoďačce 8o

Prosím anonymní, příkládám fotky

sypej co nejdřív k doktorovi pro atb, vypadá to jako borelióza

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.6.22 13:19

@stinga
Když se to stalo v pátek večer a teď je víkend, tak bohužel můžu až v pondělí😬

• Citovat
  • Nahlásit
9007
26.6.22 13:22

@stinga : na boreliózu je brzy, jeli to od pátku.

Vypadá to jako lokální reakce, hodně chlaď, fenistil, antihistaminika a sleduj

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5704
26.6.22 13:23

Mohl te stipnout ovad.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.6.22 13:24

@alejandra já právě vůbec nevím 😬 říkám si, že Ovád jde cítit, když kouše, takže těžko říct. Nikdy jsem podobnou reakci na nic neměla

• Citovat
  • Nahlásit
27494
26.6.22 13:28

Kouslo tě hovado neboli ovád. Cítit to nemusíš. K doktorce bych s tím fakt neběhala, borelióza to není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
TRG
3223
26.6.22 13:29

Já měla takový flek, doktorka poznala, co je to to za hmyz, už si ale asi nevzpomenu. Hrálo to všema barvama, po tomhle stádiu to začalo dokonce fialovět. Myslím, že žádná speciální léčba nebyla potřeba, ale kdyžtak bych to skočila zítra nebo v úterý / ve středu ukázat, kdyby se to zhoršilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
TRG
3223
26.6.22 13:33

Víš, co bych udělala já? Zašla bych se zítra zeptat do lékárny a kdyby se to zhoršilo nebo to nebylo aspoň trochu lepší do několika dnů, teprve bych zašla za obvoďákem. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
675
26.6.22 13:41

Á, tady se nám někdo vybod na repelent a teď se diví, co? :mrgreen: :lol: Normální štípnutí s lokální alergickou reakcí, asi zvířátko předtím sosalo u někoho s rozjetou infekcí, to je celkem časté, nicméně nákaza téměř nehrozí, tělo to zvládne samo. Tady doktor nic moc nevymyslí, prostě čekáš, až to splaskne - jestli budeš urgovat antibiotika (btw, borelióza vypadá v 99 % totálně jinak), tak počítej s tím, že ti nezaberou ve chvíli, kdy je budeš fakt potřebovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19894
26.6.22 14:17
@stinga píše:
sypej co nejdřív k doktorovi pro atb, vypadá to jako borelióza

No to tedy rozhodne nevypada. Vidim jasne cerveny flek, celkem normalni, lokalni reakci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1051
26.6.22 14:19

Tohle mam nekolikrat za sezonu, od ovada, ale kolikrat i obycejny komar. Na dotek je to i horké. Chladim, mazu fenistil a do par dnu je to pryc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
875
26.6.22 14:20

Neco podobneho jsem mela tak 14 dni zpatky, vubec netusim co a kdy me kouslo. Mazala jsem masti na stipance, nejdriv to bylo takhle cerveny, pak to navic dost svedilo, po tydnu to zaclo pomalu mizet, ted uz je to pryc. Nějaký hovado nakazeny asi :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
TRG
3223
26.6.22 15:20
@Tomie píše: Á, tady se nám někdo vybod na repelent a teď se diví, co?

Hele, ty se stříkáš repelentem na koupaliště a „funguje“ ti tam déle než do prvního pořádného vykoupání? Asking for a friend…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1560
26.6.22 15:21

Řekla bych, že to byl ovád.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu