Je něco špatně?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
MamaUk
Povídálka 13 příspěvků 03.02.16 01:07
Je neco spatne?

Dobry den, omlouvam se jestli tu uz podobne ci stejne tema je. Jsem tu nova tak jsem se nechtela nikam vecpat :D, takze radeji zakladam nove. Problem, ktery mi lezi v hlave posledni dobou je, ze mi prijde muj syn tak nejak liny. Ma 6 mesicu a nema tendenci se pretacet nebo se vubec nijak jinak pohybovat kdyz ho polozim na zem. Jedine co se naucil je v leze se chytat za chodidla. Kazdy den spolu cvicime a snazim se ho ucit hlavne to pretaceni. Sedi s moji oporou a kdyz je opreny v sede o polstar tak se stane, ze se i snazi si sednout a nekdy se i zadari a dokaze se chvilku i v sede udrzet. Tak nevim jestli je jen liny a zbytecne plasim a nebo by tam neco nebylo v poradku? Aktualne ma 8,6 kilo a narozeny byl 39+3tt. Moc dekuji za odpoved ci za radu cim by to asi tak mohlo byt.

Ps: Omlouvam se, ze pisi bez hacku a bez carek, jsem v Anglii a nemam tu ceskou klavesnici :(.

Mejte se hezky
Marcela ;)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
3HE
Generální žvanilka 22116 příspěvků 03.02.16 01:19

Že se v 6m nepřetáčí není nic divného… ale je nejvyšší čas…

Hlavní a velmi důležitá věc - NEDÁVAT VŮBEC SEDĚT!!! Tím, že sedí, tak ztratí zájem o lezení, přetáčení atd… protože bude vyžadovat sezení - což je pro něho zajímavější a bez námahy…

Dávat na bříško co nejčastěji, jakmile je nevrlý, otočit na záda podsunutím ruky pod tělo a lehce přetočit… střídat strany. Chvilku ho nechat být… a potom zase otáčet na bříško…
a nechat ho tam co nejdéle…

Důležitá je i manipulace- zvedat nabalením, nosit v klubíčku… viz video.

https://www.youtube.com/watch?…

a jistě tam najdeš další a další videa…

3HE
Generální žvanilka 22116 příspěvků 03.02.16 01:20

A hlavně ať leží na dece na zemi a ne v lehátku, nosítku apod.

MamaUk
Povídálka 13 příspěvků 03.02.16 01:30
@3HE píše: Že se v 6m nepřetáčí není nic divného… ale je nejvyšší čas…

Hlavní a velmi důležitá věc - NEDÁVAT VŮBEC SEDĚT!!! Tím, že sedí, tak ztratí zájem o lezení, přetáčení atd… protože bude vyžadovat sezení - což je pro něho zajímavější a bez námahy…

Dávat na bříško co nejčastěji, jakmile je nevrlý, otočit na záda podsunutím ruky pod tělo a lehce přetočit… střídat strany. Chvilku ho nechat být… a potom zase otáčet na bříško…
a nechat ho tam co nejdéle…

Důležitá je i manipulace- zvedat nabalením, nosit v klubíčku… viz video.

a jistě tam najdeš další a další videa…

Dekuji za radu :)Neco na tom sezeni vazne bude, ze ho to bavi vic nez cokoliv jineho. Na dece na zemi trenujeme kazdy den a casto, tak budem trenovat dal no a uvidi se. Me by prave zajimalo, co kdyz se treba nezacne pretacet, cim by to mohlo byt? :think:

3HE
Generální žvanilka 22116 příspěvků 03.02.16 02:06

Začne se přetáčet určitě, nakonec všichni začnou… a čím by to mohlo být? je to zejména slabými trupovými svaly. Jak zvládá pobyt na bříšku?
Naučit se otáčení nedá, ale můžete dítě navést k tomu, aby to chtělo zkoušet a ono pak zjistí nový rozměr pohybu a bude to chtít dělat.

Otáčej zatím jen ze zad na bříško - tím, že ho budeš zvedat nabalením - myslím, že je to v tom odkaze - nebo dám ještě další odkaz na video - zvedání nabalením je vlastně vodítkem k tomu, jak se má dítě otáčet.. je důležité, aby se to provádělo pomalu… aby stihlo zapojovat všechny svaly a nevisela mu třeba hlava - když je na boku, tak počkat, až zatne krční svaly a hlavu drží nad podložkou - všimni si ve videu…

Hlavně střídat strany…

Pak se dá trupové svalstvo posílit i tak, že si sedneš rozkročmo na zem, dítě položíš přes svoje stehno tak, aby se dívalo na zem - čili leží hrudníkem na tvém stehně tak, aby mělo volné ruce pro hraní a musí zvedat hlavu - ruce mu dáš před stehno a nabídneš hračky - ono si hraje a přitom posiluje. Kolínka má mít pokrčená jako když klečí.

Kiedroňová má dobré kurzy na netu… ale něco to stojí… http://evakiedronova.cz/

a tady ta manipulace - je to sice s miminkem, ale to nabalení je tam dobře ukázané…
a potom i další techniky nošení…

Doufám, že se odkazy dobře ukazují… :-)

3HE
Generální žvanilka 22116 příspěvků 03.02.16 02:09

@MamaUk a nejde jen o to, že ho to v sedu baví, ale hlavně si tím ničí páteř, stejně tak při nošení ve vzpřímených polohách… radím nosit v klubíčku a dalších polohách, které najdeš ve videu…

BQ
Kelišová 5380 příspěvků 03.02.16 07:17

@MamaUk Co znamená, že na zemi trénujete? Většinu času sedíš u něj? Pokud jo, tak to zkus odbourat - polož ho na deku s hračkama a jdi něco dělat. Ne přes pláč, kdyžtak to zkoušej po malých úsecích, aby zbyttečně nebrečel. Pokud nad ním většinu času sedíš, tak má jako zábavu Tebe nad sebou a vlastně nemá důvod se otáčet. :)
Mě dělá syn všeobecně největší pokroky, když se na něj nikdo nedívá. :)

zazulka.j
Zasloužilá kecalka 998 příspěvků 03.02.16 07:19

@MamaUk tak jak jiz bylo zmineno, tak hlanve neposazovat a davat co nejvice na brisko.Me to u syna taky trochu trapilo. Malej se teda zacal pretacet presne v pul roce. Proste sem hi rano polozila na deku a sup uz byl na brisku :).Ten tvuj na to taky urcite prijde, neboj…

beruska9
Extra třída :D 11252 příspěvků 03.02.16 07:41

Na posilovani je dobre i davat na brisko na velky mic a na pretaceni zapojovat obe strany tela - krizit levou ruku a pravou nohu a opacne, masirovat pres osu tela apod, muzes motivovat hrackou…jestli chces, muzu ti poslat cviky, co jsem dostala od fyzioterapeuta…nejsou jak Vojtovka, nevyzaduji nauceni specialni techniky, daji se hezky cvicit podle obrazku
Pretaci se na bok aspon? Kdyz uz jsi u nej, muzes si lehnout vedle, at ma motivaci se otocit za tebou…a pak treba za hrackou dokulit az na bricho.

MamaUk
Povídálka 13 příspěvků 03.02.16 10:02

@3HE Dekuju moc, urcite se na videa podivam :palec: A dekuju, ze sis dala praci mi to tu vsechno vypsat, pekne se to cte. ;) ;)

MamaUk
Povídálka 13 příspěvků 03.02.16 10:07

@BQ Prave ze jsem ho nechavala samotneho na dece spolu se spoustou hracek kazdy den tak do 5 a pul mesice. No a pak jsem zacinala cist a videla okolo sebe, ze se v te dobe ostatni miminka alespon pretaci, tak od te doby to zkousim s nim, ze mu ukazuju hracky a tak aby se za nimi otocil. No uvidime :)

MamaUk
Povídálka 13 příspěvků 03.02.16 10:09

@beruska9 Hracky ukazujeme, ze strany na nej mluvim, aby se na me podival, prijdu d.si u toho jak blazen :lol:. Ne bok uz to umi. Za cviky budu moc rada kdyby ti to nevadilo. Diky :palec:

beruska9
Extra třída :D 11252 příspěvků 03.02.16 10:58

@MamaUk : viz soukroma zprava

MamaUk
Povídálka 13 příspěvků 03.02.16 12:30

@beruska9 Zpravu jsem dostala, dekuju moc :kytka: :kytka:

3HE
Generální žvanilka 22116 příspěvků 03.02.16 13:46
@MamaUk píše:
@3HE Dekuju moc, urcite se na videa podivam :palec: A dekuju, ze sis dala praci mi to tu vsechno vypsat, pekne se to cte. ;) ;)

to je v pohodě, já ráda radím :mrgreen:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama