Je nutný Utrogestan?

Anonymní
17.2.10 07:08

Je nutný utrogestan??

Ahojky

prve se omlouvám za anonyma,ale nechci být zatím odhalena :) Vyšel mi dneska pozitivní těhu test,jsem čtvrt roku po ZT ve 12tt a nevím zda mám jít raději hned na gynekologii např. kvůli utrogestanu na udržení.Zda si o něj mám říct nebo ne.Kdo máte zkušenost poraďte,mám celkem strach aby se zase něco nepo… :(

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

6260
17.2.10 07:14

Mi dr. automaticky po ZT dal utrogestan na prvni kontrole, teda pri potvrzeni tehu. Ted jak jsem opet zjistila, ze jsem tehotna, jsem si ho nasadila sama, jelikoz jsem doma mela jeste a jak jsem sla k dr. tak jsem ho poprosila, aby mi napsal dalsi baleni a souhlasil. Brala jsem ho a beru 1-0-1.
Byt tebou zavolam si k dr. a poptala bych se ho, jak jestli to bude nutne nasadit ci nikoliv !

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4235
17.2.10 07:14

No v tomhle ti moc neporadím, já mám za sebou dvě ZT, nevím, jstli ti Utroš dají jen tak. Doktoři první potraty moc neřeší, já kdybych si ty vyšetření nevydupala, tak taky nic nevím. Asi bych k doktorovi zašla. Utroš jsou hormony, takže požaduj, ať ti udělají hormonální profil, aby se zjistilo, jestli ti třeba nefunguje špatně žluté tělísko, neprodukuje málo hormonů, to způsobuje ZT. Já si tam časem dojdu pro něj taky.
Markéta

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.2.10 07:20

děkuji holky za odpověď,no to je fakt,že dr. ty první potraty neřeší :evil: Já si zajdu na krev a s výsledkem na gyndu a o ten utroš je asi poprosím

• Nahlásit
  • Citovat
Lucka1989
17.2.10 07:20

Ja jsem taky ted čerstvě těhotna po ZT a pani doktorka mi hnedka pro jistotu nasadila utrogestan tak si tam radši zajdi at ti ho napiše tim nic nezkaziš moje kamaradka na drzovku řekla at ji ho napiše a napsala ji ho . Ja jsem taky přemyšlela jestli mam jit hned nebo až za par tydnu vydržela jsem 14 dni protože mi bylo hodně špatne a pani doktorka byla senzačni jestli maš taky super doktora tak tam jdi hned tim nic nezkaziš aspon udělaš preventivni krok. Držim palečky

• Nahlásit
  • Citovat
10590
17.2.10 07:28

Z prvního těhu mám holčičku, ale krvácela jsem v něm a při dalším jsem dostala hned po KO utrogestan, ale to bohužel skončilo potratem v 9.tt, takže já si myslím, že to bude hlavně o přístupu tvého dr. jestli ti ho hned dá automaticky nebo ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Caty
17.2.10 07:55

AHoj, myslím, že utrogestanem vůbec nic nezkazíš, naopak.Já bych do něj šla, aspoň budeš vědět,že jsi pro to udělala momentálně co jsi mohla a budeš vklidu.

• Nahlásit
  • Citovat
55267
17.2.10 08:14

Pro klid duše bych si pro Utroš zašla
a držím palce,at je vše v pořádku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
FloraBolger
17.2.10 08:37

Ahojky, já jsem po 2 ZT. U prvního těhu jsem utrogestan dostala, nicméně i tak se těhu nepodařilo udržet. Při druhém těhotenství (bezproblémovém) mi ho doktorka nasadila automaticky a je fakt, že mi pomohl (spíš jako psychická podpora). Stejně tak jsem ho měla hned od začátku u 3. těhu (neúspěšně). U současného těhu jsem to probírala s lékařem (kvůli stěhování mám nového) - ten zastává názor, že pokud se mimi má „podařit“, tak se podaří - bez ohledu na léky. Říkal, že utrogestan lékaři dávají spíš jako právě psychickou podporu pro mámu. Nakonec jsem ho nebrala a výsledek je vidět na metříku (doposud bez komplikací).
Každopádně pokud máš pocit, že ti pomůže, tak neváhej a k dr. zajdi. Přeju hodně štěstí a ať vše dobře dopadne :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
598
17.2.10 09:52

ahoj také jsem brala utrogestan,ale ve 12tt mi ho stejně vysadili. jinak bych si tyto hormony sama neordinovala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6243
17.2.10 09:58

Ahoj, mě ho doktorka po ZT nedala. Ale za zeptání se u doktora nic nedáš. Přeji ti hodně štěstíčka :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2667
17.2.10 10:12

Ahoj , taky jsem měla v březnu ZT a v červenci otěhotněla.Utrogestan jsem brala 2-2-2 zavádět, později 1-1-1 , taky zavádět a od 4. měsíce jen 1-0-1 polykat.No a výsledek - viz.metřík. :-) Nevím, zda za to mohl Utroš, ale to nikdy nikdo neví.K tomu jsem brala ještě kys. listovou, tu hned po potratu a vitamíny pro těhotné.Později magnézium, kvůli tvrdnutí břicha- teď už neberu nic.
Já bych si ho nechala raději napsat.
Hodně štěstí, držíme palečky, ať se vše vydaří :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9224
17.2.10 16:57

Palino to je sice hezké, že jestli se má udržet, tak se udrží, ale když někdo má nízkou hladinu progesteronu, tak se neurží ani zázrakem.
Takže za mně ano, došla bych si tam a chtěla ho. Já jsem ho brala kvůli prodloužení poovu fáze a tím pádem i v těhotenství. Sice mi HP nedostatek progesteronu nepotvrdil, ale krvácení brzo po ovu nepřestalo. Možná že bych byla těhotná i bez něj, ale už jsem se ho neodvážila vysadit. Taky jsem dřív špinila a s Utroušem už ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.6.12 19:14

Ahoj,
jsem na začátku těhotenství - 5tt. Dr mi minulý týden řekla, že se má nasadit až po 6tt. Na příští kontrole budu 5+4, přamýšlím, že o něj už požádám.
Jak jste to měly vy? Od kdy?

• Nahlásit
  • Citovat
17292
8.6.12 19:19

a preco by si chcela uzivat utrogestan?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu