Je opravdu lepší se vdát?

266
30.5.16 18:20

Je opravdu lepsi se vdat?

S partnerem jsme spolu něco malo pres 3 roky a máme roční dceru. Sestehovali sme se po pul roce vztahu. On pracuje mimo domov a jezdi na vikendy. Vim, ze takle to ma vice lidi, ze vydalavat s emusi a prace nekde proste neni, ale uz me to ubiji. Vdavat sem se nikdy moc nechtela, podle me je to zbytecnost a planovani a zbytecne vyhozene penize. Pritel uz dva roky tvrdi, ze by si me vzal, jednou uz si vzal na urade i papiry „jen pro pripad“ ale vzdy sem to smetla ze stolu. I kdyz me ta vidina svatby porad nejak nelaka, rikam si ze uz mi je prece jen skoro 30 a tak nejak se to od nas ocekava. Zamilovanost uz davno opadla, ale pritele mam svym zpusobem rada. V dnensi dobe, kdy tolik manzelstvi o po roce krachuje se tedy ptam na nazory. Je v dnesni dobe skutecne lepsi se vdat a nebo zit tzv na hromadce? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1897
30.5.16 18:23

Řeknu ti jeden důvod který byl u nás: kvůli dětem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17669
30.5.16 18:24

@Dracietka
Nevdávej se. Nemáš pro to žádný důvod a na okolí nezáleží. Kdybys manželství chtěla, věděla bys proč.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5557
30.5.16 18:25

@Dracietka Svým způsobem ráda nezní moc povzbudivě. Udělej tak, jak chceš ty, teda vy dva a na ostatní se neohlížej. My se chtěli vzít, tak jsme se vzali.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8115

A přítelem jsme spolu 8 let, máme 2 děti, svatbu zatím neplánujeme, oběma nám už je přes 30. A je pravda, že od nás se už svatba ani neočekává :mrgreen:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2034

Zdravím, my sme se s mužem brali po 4 letech, sme vzití 5 let, máme jedno dítě a druhý na cestě. brali sem se, že sme jednou chtěli rodinu a chtěli sme se jmenovat stejně a říkala sem si, že kdyby se náhodou někomu něco stalo, tak aby mi ve špitále něco řekli…:) tak asi tak

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6761
30.5.16 18:26

Já si myslím, že je to i tím, aže je uvolněnější doba- že to tak krachuje. Dřív se prostě nerozváděla v takovém množství…Možná se dnes mladí rozvádí při každé prkotině.. Kolikrát mě to přijde, když čtu problémy, kdy třeba polovina poradí rozchod..
Ale k tvému dotazu.. Nikdo ti nezaručí, jestli spolu budete nebudete, ale třeba osobně, kdyby mě takto partner požádal a nebo navrhoval svatbu, tak bych do toho šla.. Jestli ti to vyjde s papírem nebo bez to nikdo neovlivní..
Jeslti chceš svatbu tak se vdej a neříď se okolím.. Pokud je manžel takový svolný, tak bych do toho šla, můžete si udělatg den podle sebe ne podle okolí a nemusíte vyhodit víc jak 4 tis.. jak známá.. měla jenom se svědky a malé pohoštění..
Pokud ne, tak se nevdávej, ale nedívej se na nějakou Mařku, že se třčeba rozvedla a nebo, že v okolí ten a ten vztah krachl, záleží jenom na vás

Příspěvek upraven 30.05.16 v 18:29

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3295
30.5.16 18:27
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
780
30.5.16 18:33

Předně si myslím, že je jedno, co od vás okolí očekává, je to váš život. Sama musíš vědět, jestli se vdát chceš nebo ne. Pokud to tak není, nenutila bych se do toho a klidně žila s přítelem jako dosud. Žije tak spousta párů, s dětmi i bez nich a rozhodně se to neřeší jako kdysi. O svatbě musí být člověk přesvědčený, v opačném případě to právě končí rozvodem. To je můj názor.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3031
30.5.16 18:35

Tak nějak se poslední dobou zdůrazňuje, že se víc lidí rozvádí. Četla jsem o tom nedávno článek, že vlastně víc lidí se rozchází ve volném vztahu, akorát statistiky toto nezachycují. Jinak mě vždy překvapuje tato otázka. Žijete spolu několik let, máte dítě a ty najednou nevíš, zda si ho vzít. Peníze nehrají roli, nemusíš dělat vůbec nic, jen zajít na úřad. Dítě se pořídit s chlapem, se kterým mám pochybnosti, za partnera možná, za manžela ne. No pro mě opravdu divné!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Bora-Bora
30.5.16 18:36

@Dracietka Jsem rozvedená po 12 letém manželství a klidně a ráda bych se vdala znovu. Já jsem zastáncem manželství a rodiny se stejným příjmením. Pokud se vdám, budu štastná, pokud už ne, budu zklamaná, ale asi bych to přežila, ale jen díky tomu, že už to mám jednou za sebou. Umřít jako svobodná bych fakt nechtěla. Pro mě má i po rozvodu manželství svůj význam a podotýkám, že jsem silný ateista a v boha nevěřím

• Citovat
  • Upravit
14844
30.5.16 18:37
@Dracietka píše:
S partnerem jsme spolu něco malo pres 3 roky a máme roční dceru. Sestehovali sme se po pul roce vztahu. On pracuje mimo domov a jezdi na vikendy. Vim, ze takle to ma vice lidi, ze vydalavat s emusi a prace nekde proste neni, ale uz me to ubiji. Vdavat sem se nikdy moc nechtela, podle me je to zbytecnost a planovani a zbytecne vyhozene penize. Pritel uz dva roky tvrdi, ze by si me vzal, jednou uz si vzal na urade i papiry „jen pro pripad“ ale vzdy sem to smetla ze stolu. I kdyz me ta vidina svatby porad nejak nelaka, rikam si ze uz mi je prece jen skoro 30 a tak nejak se to od nas ocekava. Zamilovanost uz davno opadla, ale pritele mam svym zpusobem rada. V dnensi dobe, kdy tolik manzelstvi o po roce krachuje se tedy ptam na nazory. Je v dnesni dobe skutecne lepsi se vdat a nebo zit tzv na hromadce? :nevim:

V dnešní době už se nemusis vdávát..naopak neschramstnou peníze vdavky a rozvod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1240
30.5.16 18:37

@Dracietka záleží jen na vás jak vám to vyhovuje.

Samozřejmě manželství má své plusy a mínusy co se ekonomiky a formalit týče.
Pro mě je třeba docela podstatný, že kdyby se s manželem něco stalo, tak nemám automaticky „holej“ zadek. Myslím že ty jako družka musíš partnerství prokazovat a nevím jak družka třeba dědí, ale SJM nemáte.
Nevýhoda jakmile by manžel nasekal dluhy, tak jdou i za mnou. Ty jako družka to řešit nemusíš.
Např v nemocnici určitě by pro tebe jako družku bylo složitější rozhodovat o lékařském postupu a získat informace pokud by partner byl třeba v kómatu.
V případě rozchodu je manželství složitější na to se jen tak sebrat a odejít. V partnerství je to celkem easy se sbalit a odejít.

Upřímně po emocionální stránce se tím nic nezmění. Teda my měli církevní sňatek a tam se podle mého vnímání zavazuješ k něčemu co je víc než úřední sňatek, takže třeba pro mě ten slib má větší váhu než kdybychom se brali na úřadě.
Manželství je ve spoustě věcí pro fungování rodiny praktičtější :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Nafrněná
30.5.16 18:38

Nikdy jsem nechtěla svatbu, přišlo mi to zbytečné, snad až při obřadu jsem pochopila, že je to fakt výjimečné a až ta svatba pro mě tvoří opravdovou rodinu se vším všudy.. těžko se to popisuje, když mi to někdo vykládal jako svobodné tak jsem to taky nechápala…
má to spoustu výhod..
pokud se budeme chtít rozejít tak je jedno jestli se rozejdeme nebo rozvedeme, největší pouto budou vždy děti…

• Nahlásit
  • Citovat
266
30.5.16 18:45

@jenika1
a kde sem psala ze bych partnera nechtela za manzela? Me je proste ta predstava SVATBY JAKO TAKOVE zbytecna. Alechapu ze nekdo to nedokaze pochopit. A proc to ted resim? Proto ze se nas na to ted kazdy pta a kdyz clovek porad rika ze s enci neplanuje tak mu ty otazky pak zacnou vrtat havou zda by to opravdu nebylo lepsi? Proto ta otazka. Ale jasne ze vysledek je na NAS.
Zajime me prave nazor zde pritomnych )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama