Žena versus muž

778
30.5.16 12:32

žena versus muž

Ahoj holky, asi si tu potřebuju postěžovat, i když vlastně uznávám, že asi nemám moc na co. To co napíšu, je i o mém muži, ale spíš tak celkově a obecně o mužích. Už mě docela štve, co všechno musí ženy zvládat, co všechno je ženská role a minimum věcí je mužská. Ano, myslím tím hlavně domácí práce a péči o děti, což jsou podle společnosti samozřejmě ženské práce, ano, možná to mohlo mít smysl tehdy, kdy ženy nechodily do práce, ale i ženy na mateřských mi přijdou nedoceněné, taky si připadáte doma tak trochu jako služky? Víte mně třeba na mém muži štve, že sám od sebe neumyje nádobí, nevysaje, ano, když mu to řeknu, řekne, že to udělá, neudělá to samozřejmě hned, pak na to zapomene, pak se má prosba opakuje a je oheň na střeše, a buď to dělá vzteklý a nebo si to udělám radši sama, jako jo, jsou to prkotiny, ale například mám v kuchyni celý den krásně uklizeno a jak přijde večer a muž, je to tam jako po výbuchu, to nemůžu po sobě to nádobí umýt, utřít drobky z linky, uklidit si po sobě oblečení, někdy sám od sebe umýt záchod nebo prostě cokoliv??? A když se náhodou takový muž najde, tak v dnešní společnosti slyšíte, jak je úžasný, že například o víkendu uvařil oběd, že přebalí dítě!!! a prostě, že udělá cokoliv z těch pro vás rutinních věcí, které děláte celý život, tak naráz on je machr, že občas něco takového udělá, u vás se to pokládá za samozřejmost a když k vám příjde návštěva nebo tchýně nebo kdokoliv a náhodou je doma třeba nepořádek, automaticky to padá na vaši hlavu, ta zase neměla doma uklizeno! Jako já jsem na mateřské spokojená, nechci tu vyznívat jako nějaká chudinka, všechno zvládnu nakonec, jen mi jde o to postavení žena versus muž, to je celé. A až pak žena chodí do práce (po většinu života), stejně jsou to stále její povinnosti a pokud jí ten její pomůže, je to kabrňák a pokud ne, tak co bys vlastně chtěla, nejsou to mužské práce. A co jsou tedy mužské práce, jednou za čas něco opravit? Jak se to má rovnat denní péči o domácnost? Dále znevýhodnění žen nastupujících po mateřské do práce se mě hodně dotýká. Například nyní jsem slyšela, že můj zaměstnavatel chce mít ve firmě jen mladé bezdětné holky nejlépe tak do 27 let, jasně, žena s dvěma dětmi už není flexibilní, musí děti vyzvedávat ze školky, občas ty děti onemocní…Omlouvám se za můj výlev, ale asi jsem se potřebovala vypsat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5506
30.5.16 12:37
@Zuzanec píše:
Ahoj holky, asi si tu potřebuju postěžovat, i když vlastně uznávám, že asi nemám moc na co. To co napíšu, je i o mém muži, ale spíš tak celkově a obecně o mužích. Už mě docela štve, co všechno musí ženy zvládat, co všechno je ženská role a minimum věcí je mužská. Ano, myslím tím hlavně domácí práce a péči o děti, což jsou podle společnosti samozřejmě ženské práce, ano, možná to mohlo mít smysl tehdy, kdy ženy nechodily do práce, ale i ženy na mateřských mi přijdou nedoceněné, taky si připadáte doma tak trochu jako služky? Víte mně třeba na mém muži štve, že sám od sebe neumyje nádobí, nevysaje, ano, když mu to řeknu, řekne, že to udělá, neudělá to samozřejmě hned, pak na to zapomene, pak se má prosba opakuje a je oheň na střeše, a buď to dělá vzteklý a nebo si to udělám radši sama, jako jo, jsou to prkotiny, ale například mám v kuchyni celý den krásně uklizeno a jak přijde večer a muž, je to tam jako po výbuchu, to nemůžu po sobě to nádobí umýt, utřít drobky z linky, uklidit si po sobě oblečení, někdy sám od sebe umýt záchod nebo prostě cokoliv??? A když se náhodou takový muž najde, tak v dnešní společnosti slyšíte, jak je úžasný, že například o víkendu uvařil oběd, že přebalí dítě!!! a prostě, že udělá cokoliv z těch pro vás rutinních věcí, které děláte celý život, tak naráz on je machr, že občas něco takového udělá, u vás se to pokládá za samozřejmost a když k vám příjde návštěva nebo tchýně nebo kdokoliv a náhodou je doma třeba nepořádek, automaticky to padá na vaši hlavu, ta zase neměla doma uklizeno! Jako já jsem na mateřské spokojená, nechci tu vyznívat jako nějaká chudinka, všechno zvládnu nakonec, jen mi jde o to postavení žena versus muž, to je celé. A až pak žena chodí do práce (po většinu života), stejně jsou to stále její povinnosti a pokud jí ten její pomůže, je to kabrňák a pokud ne, tak co bys vlastně chtěla, nejsou to mužské práce. A co jsou tedy mužské práce, jednou za čas něco opravit? Jak se to má rovnat denní péči o domácnost? Dále znevýhodnění žen nastupujících po mateřské do práce se mě hodně dotýká. Například nyní jsem slyšela, že můj zaměstnavatel chce mít ve firmě jen mladé bezdětné holky nejlépe tak do 27 let, jasně, žena s dvěma dětmi už není flexibilní, musí děti vyzvedávat ze školky, občas ty děti onemocní…Omlouvám se za můj výlev, ale asi jsem se potřebovala vypsat.

Nemusí. :kytka: V zaměstnáních jsou často ženy na tom hůř než muži, ale doma rozhodně žádná služka být nemusí. Můj manžel toho zvládá, řekla bych, daleko víc než já.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15533
30.5.16 12:43

Vzala jsem si muže, který povazuje pomoc v domácnosti za samozřejmost (ano, musela jsem mu to jasně říci, byl zvyklý na peci tchyně). Pokud to mas jinak je to řekla bych jen tvá volba ;) a z pohledu zaměstnavatele naprosto chápu, proč radši vezme chlapa než maminku dvou děti. Což neznamená, ze je to OK, jen logické

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20738
30.5.16 12:46

@Zuzanec Nevim, kde zijes. Muj muz je s detmi na RD, takže zvládá všechno. A u mých kamarádem se muži zapojuji běžné do péče o dítě i domácnost.
Je to o lidech, očekávání, komunikací a respektu. Ne ženy vs muzi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
778
30.5.16 12:50

Holky on toho dělá nakonec dost, jen mi vadí si o všechno furt říkat a ještě je naštvaný, o malou se dokáže s přehledem postarat. Jako nemám doma hnupa, co dojde z práce a čeká naklizeno a teplou večeři, ale prostě mě štve, že ho třeba nenapadne večer tu kuchyn pouklízet, když já už mám třeba i dost za celý den a tak. Je mi takové blbé říkat, tak ted vyluxuj a vytři podlahy, víte jak to myslím, si pak připadám, jak jeho matka, prostě by se mi líbilo, kdyby to dělal sám od sebe, mě nebaví nikoho pořád sekýrovat a hlavně to ničemu neprospívá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
30.5.16 12:50

Kde žiješ? Nikdy jsem neměla vztah, ve kterém bychom něco dělili na mužské a ženské práce.
Nemusíš nic zvládat sama, máš to tak, jak sis to zařídila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3195
30.5.16 12:51

Asi sis to blbě doma nastavila ty sama.. U nás neexistuje, že já bych byla za služku a manžel jen seděl u tv a dělal bordel.. :think: Naopak je pro něj samozřejmost, že domácnost je NAŠE, tak mi pomáhá, sice tam kde já vidím bordel on vidí jen organizovaný chaos, takže sám od sebe že by vzal hadru, to ne, ale vždy se mě zeptá, s čím a jestli potřebuji pomoct, popř mi řekne, ať mu rovnou napíšu seznam, co je potřeba ať nic nezapomene.. Nádobí neumyje nikdy, vím, že to nesnáší, takže ho ani nenutím a vždy mi to jen nanosí do dřezu, ať to večer spláchnu, ale mě zase nenechá čistit koberce a dělá je zásadně on.. :nevim: Jak sis to doma nastavila, tak to máš..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3195
30.5.16 12:54
@Zuzanec píše:
Holky on toho dělá nakonec dost, jen mi vadí si o všechno furt říkat a ještě je naštvaný, o malou se dokáže s přehledem postarat. Jako nemám doma hnupa, co dojde z práce a čeká naklizeno a teplou večeři, ale prostě mě štve, že ho třeba nenapadne večer tu kuchyn pouklízet, když já už mám třeba i dost za celý den a tak. Je mi takové blbé říkat, tak ted vyluxuj a vytři podlahy, víte jak to myslím, si pak připadám, jak jeho matka, prostě by se mi líbilo, kdyby to dělal sám od sebe, mě nebaví nikoho pořád sekýrovat a hlavně to ničemu neprospívá.

A co místo „vyluxuj a vytři podlahy“ říct „miláčku, mohl bys prosím vyluxovat, já jdu zatím uklidit kuchyň a pak si můžem sednou a odpočinout oba?“… ;) U nás to zabírá s přehledem a funguje to tak celou dobu co spolu žijeme, prostě je to chlap a nevidí ten bordel, vím, že v tomhle ho nezměním, zrak mu neupravím, stejně jako vnímání toho, co my ženy vidíme jako výbuch atomovky, tak mu to prostě řeknu.. Líná huba holé neštěstí říkávala už moje babička.. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
95
30.5.16 12:56

Já mám naštěstí doma muže, který mi nepomáhá, ale funguje v domácnosti, tak jako já. Hlavně teda s dětmi. Ale každopádně tahle ještě stále zarytá věc hlavně u můžů mě taky štve. Máme známé a někteří doma fungují jako my a jiní právě vůbec. Doma nedělají nic a starání o své děti taky nic moc. A já to prostě nějak nechápu. Já jako malá zažila, že teda o domácnost se starala mamka, ale tatka se zase nám strašně moc věnoval. Hrál si s námi učil nás bruslit lyžovat plavat na kole jezdit atd. A vlastně staral se o věci kolem domu plus zvířata.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
778
30.5.16 12:58

A to přebalování a tak jsem myslela spíš obecně že se furt všechno očekávám od ženské, která už tak to má v životě těžší, nevztahuje prosím vše jen na mojeho :) a ty zaměstavatele já samozřejmě taky docela chápu, ale nějak nevidím řešení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20738
30.5.16 13:00

@Zuzanec A tebe napadne hlídat si v autě stav oleje, čas na servisní prohlídku, sjeti gum, jestli je zásoba vody do ostrikovacu, jestli není potřeba vyčistit okap nebo zavolat servisaka na kotel?
Ne ne, tohle jde pod mojí rozlisovaci schopnost, neb u nas to managuje chlap. Ale kdyz mi rekne, tak dolním úkol i v oblasti auto-moto. Je to o dělbé práce a komunikaci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
778
30.5.16 13:00

@Kattynka000 jj super nápad, šlo mi spíš o takovéto tipy :) já to řeknu jednou, občas to vyjde, občas zapomene (je strašně zapomnětlivý) tak to opakuju a opakuju, jako nakonec to udělá :) a máš pravdu s tou línou pusou, jako já se zase říct nebojím to ne, jen je pak takové jakési dusno a taky chápu, že je to o tom, že to nevidí, že oni to většinou mají jinak, já si nedokážu v klidu pít kafíčko nebo sledovat TV v bordelu, ale jim to připadá OK

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
720
30.5.16 13:01

Naštěstí to mám doma také tak že domácí práce děláme oba a automaticky, co kdo vidí že je třeba to udělá. Příteli nic říkat nemusím, občas mám pocit že je to spíš naopak protože je to děsnej puntičkář, ale naštěstí když se mu někde nějaká šmouha nelíbí, vyleští si ji sám :D Máme jen rozdělené prádlo, to dělám já protože s pračkou a žehličkou není kamarád, a větší úklid kuchyně dělá on. Navíc ještě několikrát do týdne vaří, míň ale líp než já :D Bylo to tak když jsme oba pracovali i teď když jsem těhotná a jsem víc doma.
Taky si myslím že je to o tom jak si to žena ze začátku nastaví.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.5.16 13:09

Asi ses spíš potřebovala trochu vykecat, takže to účel splnilo. Jinak abych byla upřímná, můj přítel taky skoro nic neudělá, když mu neřeknu a když mu to řeknu, tak to udělá ale ne dost dobře, což teda neříkám a poděkuju, že to vůbec udělal a pak to udělám podle svého :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18075
30.5.16 13:17
@Zuzanec píše:

muj manzel nema problem s domacnosti pomoc, pres to, kdyz jsem byla na MD, tak mne nenapadlo chtit po nem, aby v sedm osm hodin vecer, kdy dorazi domu, jeste suroval kuchyn. Pomahal dostatecne o vikendu treba tim, ze si vzal deti a ja mela klid a volno na cokoliv.

Ja jenom vzpominam na dobu na MD, kolik jsem mela volneho casu a kopyta nahore a kafe na stole, kdyz dite spalo :lol:, mame dum a zahradu a pres to, ze jsem od prirody lina jak ves, jsem stihala a kdyz jsem nestihala, bo jsme byli nekde po vyletech nebo po doktorech nebo proste nebyly doma, tak jsem si najmula pani na uklid. Hamba by mne fackovala sekyrovat vydelavajiciho chlapa, co nam zajistuje pohodlne zivobyti, aby mi doma pomohl s uklidem, ze nestiham… :zed:

nezapomen, ze je to chlap, takze sam od sebe nevezme hadr do ruky a pokud, tak teda na mne by pusobil jak jinak orientovany nebo asexualne, vidim to na sousedovi, ten doma lita s hadrem v ruce a uklizi po trech zenskych… :roll:

Příspěvek upraven 30.05.16 v 13:19

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama