Je rozvod dobré řešení ?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.05.19 14:43
Je rozvod dobré řešení ?

S manželem jsme 19let. Jsem s ním prakticky od puberty a vždy mi s ním bylo dobře. Máme spolu 2 děti (15 a 6). Má je moc rád. Chová se k nim velmi pěkně. Jenže poslední dobou mám obrovský pocit, že je vlastně všechno špatně. Má stálou práci, pracuje pro jednu firmu už asi 17let. Jenže výplata pro chlapa co má živit rodinu nic moc. Když mu to řeknu, tak z něj dělám nemakacenka a pod.
Vlastně cokoliv mu vytknu, tak už se se mnou ani nehada… Nebude odpovídat a zabivat se nesmyslama. Proste mi ani neodpoví. Já mám taky práci a bohužel vydelam víc jak on. Jemu to nevadí.
Doma taky z ničím nepomůže.
Má svůj koníček… Chodí cvičit do fitka a prakticky ho zajímá jen toto. Přijde mi že posilovna a jeho svaly se pro něj stali tím nejdůležitějším v životě.
Nechci mu v tom bránit, jsem ráda že má koníček, ale nic se nemá přehánět. Třeba když jedeme na víkend na chatu, tak musíme počkat až si v pátek po práci zacvici a pak teprve můžeme jet. Taky chodím cvičit, ale rozhodně tím nikoho neomezuju a nemám v hlavě pouze tohle. Říkám si kdyby šel místo fitka na nějakou brigádu udělal by líp… Na to mi odvětí, že mu asi závidím, nebo zarlim. Tak to ale není.
K dětem se chová hezky ale nikam je nevezme, nějak si s nima nehraje.
A takto to je i v našem vztahu, mám pocit že už o sebe nemáme zájem tak nějak vzájemně.
Já jsem upřímná a když mi to vadí tak to řeknu, on je ale " podle něj" spokojený a já hledám jen to špatné. Neobejme mě, nepoplaca, nepochvali.
V sexu za ty roky víme co máme navzájem rádi, ale je to asi tak že zhasnem, vysleceme se a jdem na to. Chybí vášeň a jiskra. On je ale opět spokojený. Nechce se mnou nic řešit, už se ani nehadame, nemáme stejné názory už asi na nic.
Nechci udělat chybu a rozvratit rodinu, zvlášť po tolika letech, ale můj pocit jen vzrůstá.
Vlastně nevím jak dál. Jen vím, že takto to dlouho nevydržím.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Cuddy
Neúnavná pisatelka 16336 příspěvků 18.05.19 14:55

Ne, rozvod není dobrým řešením. Jste spolu 19let, vztah se zmenil, ale nepřijde mně to překvapující.

Safrik
Zasloužilá kecalka 967 příspěvků 18.05.19 14:59

Jestli nejsi stastna, a vis ze se nezmeni. Asi bych to dal neresila a sla od toho. Jestli jsi na tom financne dobre, zijes jen jednou. Treba kdyz zacnes o rozvodu tak se da do kopy. Urcite je to pro tebe tezka zivotni situace kdyz premyslis o rozvodu.. Drzim ti palce at to zvladnes a jsi stastna. :kytka:

LAlezane
Ukecaná baba ;) 1123 příspěvků 18.05.19 14:59

Zvenku těžko se stavět na něčí stranu, ale ryze osobně a neobjektivně z toho popisu mi přijde, že tě pálí stereotyp a řešíš, že u sousedů by tráva mohla být zelenější.
Ad peníze: máma vydělávala víc celý život a naši jsou spolu 2× tak dlouho, jak vy.
Chlap má koníčka. Jen proto, že tvůj není tak intenzivní, jeho nesmí být taky? 8o Osobně bych preferovala počkat hodinu na něj, než eventuálně litovat, že s náma netráví celé víkendy…
Nehraje si s dětma? A jak se prosím tě „hraje“ s patnáctiletým puberťákem? 8o
Jo, stereotyp potmě v posteli by mě taky nebavil, ale taky nepíšeš nic o tom, jak se snažíte to změnit.
Prostě promiň, ale ten problém máš fakt ty, a ne partner… aáááá jestli jen tyhle malichernosti jsou důvod, proč uvažuješ o rozvodu? Tak jdi holka, ale skoro bych ti zaručila, že budeš litovat zbytek života.
Ono věř nebo ne, v dnešní době potkat chlapa na 20 let života není taková p*del, jak se tobě z toho „děsně nespokojeného“ manželství zdá.
Zkusila bych hledat způsoby, jak změnit detaily, jak třeba malinko změnit svůj přístup… sorry, odsud nikdo neposoudí, jak moc reálně jsi nebo nejsi protivná doma… ale rozvod??? Boha jeho. Nechápu, nepochopím, chápat nechci. :roll:

LLufinka
Povídálka 23 příspěvků 18.05.19 15:01

Ale jak z toho ven?

Příspěvek upraven 18.05.19 v 15:02

marcellia
Ukecaná baba ;) 1595 příspěvků 18.05.19 15:01

Ja myslim ze treba v tom sexu po tolika letech vztahu uz to tak byva, ze je to bez jiskry a vasne, proste je to uz jiny. Bud se s tim smirit a hledat pozitiva jinde, nebo…?
A co se tyka vztahu, je mozny, ze jemu ten stereotyp vyhovuje. Kazdej jsme nastavenej jinak. Co takhle zajistit pro vas dva spolecny vikend bez deti, nekam vyrazit..do penzionku, wellness apod.,mi nerikej, ze byste nenasli spolecnou rec. Zkus to. Je skoda zahodit manzelstvi jen tak. Ver ze jina by naopak zase ocenila klidnejsiho nekonfliktniho partnera.
To ze se nevenuje detem je skoda..

Safrik
Zasloužilá kecalka 967 příspěvků 18.05.19 15:03

.

Letnirozchod
Kecalka 109 příspěvků 18.05.19 15:06
@LAlezane píše:
Zvenku těžko se stavět na něčí stranu, ale ryze osobně a neobjektivně z toho popisu mi přijde, že tě pálí stereotyp a řešíš, že u sousedů by tráva mohla být zelenější.
Ad peníze: máma vydělávala víc celý život a naši jsou spolu 2× tak dlouho, jak vy.
Chlap má koníčka. Jen proto, že tvůj není tak intenzivní, jeho nesmí být taky? 8o Osobně bych preferovala počkat hodinu na něj, než eventuálně litovat, že s náma netráví celé víkendy…
Nehraje si s dětma? A jak se prosím tě „hraje“ s patnáctiletým puberťákem? 8o
Jo, stereotyp potmě v posteli by mě taky nebavil, ale taky nepíšeš nic o tom, jak se snažíte to změnit.
Prostě promiň, ale ten problém máš fakt ty, a ne partner… aáááá jestli jen tyhle malichernosti jsou důvod, proč uvažuješ o rozvodu? Tak jdi holka, ale skoro bych ti zaručila, že budeš litovat zbytek života.
Ono věř nebo ne, v dnešní době potkat chlapa na 20 let života není taková p*del, jak se tobě z toho „děsně nespokojeného“ manželství zdá.
Zkusila bych hledat způsoby, jak změnit detaily, jak třeba malinko změnit svůj přístup… sorry, odsud nikdo neposoudí, jak moc reálně jsi nebo nejsi protivná doma… ale rozvod??? Boha jeho. Nechápu, nepochopím, chápat nechci. :roll:
souhlas :potlesk:
Tarjei
Závislačka 4892 příspěvků 18.05.19 15:08

Ja bych zkusila ozivit tu postel. Zadny zhasinani. Pekny pradlo..nejaky hracky.. hezky bych ho svedla.

Jabadabadu
Zasloužilá kecalka 717 příspěvků 18.05.19 15:10

Tak ho zkus popostrčit tím, že mu odepřeš sex. :kytka:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.05.19 15:21

No takhle z venku to asi opravdu zní malicherně. Ale zájem ze strany manžela prostě není vůbec žádný. Zajímají ho nový boty, trika atd. Je mu jedno ze kolikrát nemám v peněžence ani kilo. Ani nemá snahu to nějak zlepšit.
Pochopitelně nechci aby si hrál na koberečku s pubertackou, ale s 6 lezou by mohl zajít občas ven.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.05.19 15:24
@Tarjei píše:
Ja bych zkusila ozivit tu postel. Zadny zhasinani. Pekny pradlo..nejaky hracky.. hezky bych ho svedla.

To jsem už nespočetne krát udělala. To on se svést nechá, pak si rochní.
Ale proč to mám dělat? Snažit se přece musíme oba… Ne jen já. Já se snažím, ale trápí mě právě to, že z jeho strany… NIC

Tarjei
Závislačka 4892 příspěvků 18.05.19 15:28
@Anonymní píše:
To jsem už nespočetne krát udělala. To on se svést nechá, pak si rochní.
Ale proč to mám dělat? Snažit se přece musíme oba… Ne jen já. Já se snažím, ale trápí mě právě to, že z jeho strany… NIC

Tak zjevne je to sobec, kterej uz asi ztratil chut se snažit.

teerax
Ukecaná baba ;) 1592 příspěvků 18.05.19 15:53

Nikdo tady ti nemá právo řikat, co je správné a co není. :roll: to musíš cítit sama, jestli takhle chceš žít až do smrti, nebo ne. Řekla bych to asi tak, že skoro dvacet let, je prostě dvacet let. To je minimum vztahů oboustranně uspokojujících, krásných a stále aspoň s nějakou jiskrou. Každopádně si nejsem úplně jistá, jestli je dobrý důvod zůstávat nespokojená jen proto, že to u mnoha dlouhodobých vztahů není kdovíjaké.
Stejně tak důvod s někým být jen proto že jsme spolu už dlouho, máme nějaké závazky..jako fakt? Tohle si ale musí každý zvážit sám, jak chce žít a jestli mu to bude stačit, že prostě někoho má, s kým se nějak dožít dá.
A jinak tvůj chlap je klasický ignorant, který se stává z mnoha chlapů, když mají už ženu jistou a mají svoje jisté pohodlí a už z ní nejsou samozřejmě po letech paf. Už nemá důvod proč se snažit a chlapovi stačí obvykle ve vztahu celkem málo, aby byl spokojený, chlapi nejsou obvykle tak vztahově a citově zaměření jako ženy. Ten se probere z letargie možná jen když pohrozíš rozvodem (a to pravděpodobně jen na chvíli) nebo když potká novou ženu. :nevim:
zkus, co můžeš, třeba se začne snažit i on, ale aniž bych ti to přála, tak si myslim, že ti spíš nezbude, než se s tím takhle smířit, nebo odejít.

Uživatel je onlineLama Lama
Hvězda diskuse 53135 příspěvků 18.05.19 17:48

Hele, todle je tak složitý, že je to spíš pro tebe na vykecání, utřídění myšlenek, ale nikdo ti to tu nerozlouskne. Z toho, co píšeš to není na nějaké jednoznačné ani náhodou, ale ani na šmarjá řešíš kraviny.
Osobně to na mě dělá dojem, že ti prostě začly „srát“ věci, které už má věky a ty jsi si po dvaceti letech vzpomněla, že ti to vadí. Není to nic, co by vzniklo ráz na ráz a většina věcí ho asi doprovází od chvíle, kdy jste se potkali ( že není žádný velký akční, dětem asi asi nikdy nevěnoval nijak valně, v práci a hledání lepšího výdělku se nikdy nepřetlhl.- sama píšeš 17 let stejná práce, není to žádná novinka) a pak věci, které doprovázejí každý vztah po 20ti letech ( sex už není tak žhavý, klesá vášeň…). A na tebe to prostě padlo, máš pocit, že ti něco uniká a jinde najdeš větší štěstí.
Na druhou stranu musím říct, že já bych v něčem takovém žít taky nechtěla. ( otázka je, do jaké míry se změnil ted po dvaceti letech a do jaké míry jsi si to vlastně sama vybrala, protože ti kdysi to z nějakého důvodu vyhovovalo).
Když tu já napíšu všechny negativní vlastnosti svého partnera, tak to bude vypadat podobně jako tvůj příspěvek. Ale ono kdyby napsal on o mě, a věřím, že i tvůj chlap o tobě všechna negativa, co se za leta shromáždí, tak to bude vycházet jako že se v takové vztahu nedá vydržet.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama