Je schopen jít se mnou?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
14.11.21 12:24

Je schopen jít se mnou?

Ahoj, jdu si pro radu nebo možná postěžovat. Těžko říct.

S přítelem jsem 5 let. Ne vždy to byla idylka, ale máme se rádi a nechtěla bych bez něho být. Zároveň jsem velice ambiciózní a miluji svou práci. Oba pracujeme v Brně, teda já už ne. Nastaoupila jsem do Prahy na jednu akademii za mou vysněnou prací, akademie měla trvat nějaký čas a já měla mezitím zjistit, zda mi to bude vyhovovat nebo ne. Mezitím nám ale zkrátili akademii a my šli rovnou do plného pracovního nasazení. Každý den jsem dojížděla Praha-Brno, což se nedalo dělat moc dlouho a tk jsem si pronajala v Praze pokoj s tím, že nechci se hned stěhovat a tahat přítele pryč od kamarádů a z práce, co kdyby to přece nevyšlo… no, jenže už je to tak nějakou chvíli a ta práce mě neslutečně baví a žiju si svůj sen… problém je v tom, že když začnu téma stéhování, tk se o tom nedá moc mluvit. Oba vzájemňe máme lehce problém s komunikací, ale když už se překonám a chci to řešit, tak se dočkᡠjediné odpovědi a to je nevím nebo aha. Na jednu stranu za to můžu asi já, protože na začátku jsem mu nedokázala odpovědět jasně na to, co a jak bude, protože jsem ro opravdu nevěděla a on je typ, co potřebuje mít vše naplánované. Někdy jsme něco plácla o tom, že to zkusíme třeba na půl roku, ale bylo to jen takové plácnutí a on se toho chytil, teď mi říká, že za půl roku uvidíme, ale je to dlouhá doba a když se začeneme rozhodovat až za půl roku, tak se to stejně prodlouzi, protoze nez si najde praci, byt nez anajdeme apod.. je to beh na dlouhou trat. Me by spis zajimalo, jak o tom mluvit, protoze bych rada mela nejake reseni nebo aspon vidinu toho, co bude nebo nebude. No proste je to naprd a zajimalo by me, jak byste se k tomu staveli vy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10772
14.11.21 12:29

Normálně mu řekni co chceš ty a zeptej se ho, co chce on. Pokud ani jeden nejste sami schopni říct, co a kdy od života chcete, tak nějaký vztah nemá žádný smysl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14.11.21 12:31

@Cenarius jenže když se ho zeptám, co chce on, tak řekne, že neví, ale že chce být se mnou. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10772
14.11.21 12:34

@TroubleQueen no tak ať se sbalí a jde za tebou do Prahy, když ty tam máš svoji práci snů. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9900
14.11.21 12:41

Dali jste si půlrok na sžití se s novou situací, přijde mi poměrně nefér na něj najednou tlačit. Ty předpokládáš, že on by měl vědět, co cítíš a co chceš a měl by být ochotný ke kompromisu. Sama ale žádný nenabízíš. Počítej i s tím, že může chtít zůstat tam, kde je, pokud je tam spokojený.
To, že chce být s tebou se nevylučuje s tím, že se stěhovat a měnit práci zatím nechce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1570
14.11.21 12:43

Jak si to ty konkrétně představuješ? Jak bys to ty konkrétně chtěla?

Musíš s ním mluvit jasně. Nejdříve si utřídit svoje myšlenky sama v sobě nebo s kámoškou, a teprve pak mu sdělit svoji konkrétní představu jasně a srozumitelně. Pak mu dej čas na promýšlení jeho představy, jak to bude dál.

Řekla jsi mu půl roku, tak mu dej půl roku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1562
14.11.21 12:44
@TroubleQueen píše:
Ahoj, jdu si pro radu nebo možná postěžovat. Těžko říct.S přítelem jsem 5 let. Ne vždy to byla idylka, ale máme se rádi a nechtěla bych bez něho být. Zároveň jsem velice ambiciózní a miluji svou práci. Oba pracujeme v Brně, teda já už ne. Nastaoupila jsem do Prahy na jednu akademii za mou vysněnou prací, akademie měla trvat nějaký čas a já měla mezitím zjistit, zda mi to bude vyhovovat nebo ne. Mezitím nám ale zkrátili akademii a my šli rovnou do plného pracovního nasazení. Každý den jsem dojížděla Praha-Brno, což se nedalo dělat moc dlouho a tk jsem si pronajala v Praze pokoj s tím, že nechci se hned stěhovat a tahat přítele pryč od kamarádů a z práce, co kdyby to přece nevyšlo… no, jenže už je to tak nějakou chvíli a ta práce mě neslutečně baví a žiju si svůj sen… problém je v tom, že když začnu téma stéhování, tk se o tom nedá moc mluvit. Oba vzájemňe máme lehce problém s komunikací, ale když už se překonám a chci to řešit, tak se dočkᡠjediné odpovědi a to je nevím nebo aha. Na jednu stranu za to můžu asi já, protože na začátku jsem mu nedokázala odpovědět jasně na to, co a jak bude, protože jsem ro opravdu nevěděla a on je typ, co potřebuje mít vše naplánované. Někdy jsme něco plácla o tom, že to zkusíme třeba na půl roku, ale bylo to jen takové plácnutí a on se toho chytil, teď mi říká, že za půl roku uvidíme, ale je to dlouhá doba a když se začeneme rozhodovat až za půl roku, tak se to stejně prodlouzi, protoze nez si najde praci, byt nez anajdeme apod.. je to beh na dlouhou trat. Me by spis zajimalo, jak o tom mluvit, protoze bych rada mela nejake reseni nebo aspon vidinu toho, co bude nebo nebude. No proste je to naprd a zajimalo by me, jak byste se k tomu staveli vy.

A co jeho drží v Brně? Najde si v Praze rovnocenou práci, v Brně vypoví nájem bytu, je to možné?
A co je zač ta Tvoje akademie a plné pracovní nasazení, co ja vím policejní, to bys mohla dělat i jinde? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14.11.21 12:44

@ontarova.stara samozřejmě, že na něj nechci tlačit, to vůbec, dost chápu i to, jak na houby to pro něj je. Spíš bych chtěla o te situaci se nějak začít bavit, nechci rozhodnutí ze dne na den, aby hned všeho nechal a šel za mnou, klidně i ten půlrok počkám, jen nechci pořád nevědět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1562
14.11.21 12:46
@TroubleQueen píše:
jenže když se ho zeptám, co chce on, tak řekne, že neví, ale že chce být se mnou. :roll:

No, v tomhle málokdo opravdu neví, spíš to nechce říct nahlas a chce získat čas. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1570
14.11.21 12:47

Co vlastně děláš za práci?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14.11.21 12:47

@catch-22 on je v Brně už 8 let, je tam zvyklý, práci by si našel, to by nebyl problému i velice slušně placenou, ale s mou prací to problém je, dělám u filmu a taková práce v brně prostě není. Co ho drži v Brně, popravdě nevím, on nemá rád změny, tak asi to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14.11.21 12:48

@Pajka2020 filmove efekty a triky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9900
14.11.21 12:50
@TroubleQueen píše:
@ontarova.stara samozřejmě, že na něj nechci tlačit, to vůbec, dost chápu i to, jak na houby to pro něj je. Spíš bych chtěla o te situaci se nějak začít bavit, nechci rozhodnutí ze dne na den, aby hned všeho nechal a šel za mnou, klidně i ten půlrok počkám, jen nechci pořád nevědět.

Musíte být k sobě otevření. Je třeba si ujasnit, jestli ten půlrok vnímá jako období, kdy si ujasní, chce-li jít za tebou a změnit svůj život, nebo jestli je to určitý prodloužený čas na adaptaci na novou situaci, hledání zaměstnání atd. To si myslím, že mezi vámi visí. Tedy jestli se rozhoduje co vůbec chce dál (Praha versus Brno), nebo jestli je to pro něj/vás adaptační období na hledání práce a bydlení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1570
14.11.21 12:52

Jak teď bydlíte?

Jak byste bydleli v Praze a za kolik oproti Brnu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1570
14.11.21 12:59

Možná chce slyšet, že všechno zjistíš, zařídíš, objednáš, uděláš… jen ty sama.

Není tento typ člověka?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat