Je to atopický ekzém?

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Qnet
Nováček 4 příspěvky 10.02.18 09:35
Je to atopický exem?

Dobrý den, na noze se mi v létě udělal flíček, který se zvětšoval až jsem musela jít na kožní, tam mi ale řekli, že to je atopiský exem. Uběhli asi 2 měsíce a mě to začalo mokvat. Teď uz to mám i na ruce a už to nejsou fleky ale takové puchýřky s kterých teče nažloutlá tekutina. Hrozně to svědí. Když někoho napadne co by to mohlo být budu ráda. Předem děkuji.

Reklama

Reakce:

neria55
Zasloužilá kecalka 661 příspěvků 10.02.18 09:46

@Qnet no já bych teda neřekla, že je to atopický ekzém. Sama jsem atopik už odmala a puchýřky jsem nikdy neměla :think:. Ekzém se mi dělal vždy hlavně v záhybech, a byl právě suchý a svědivý. Tohle bude něco jiného. Možná má někdo jiné zkušenosti

Qnet
Nováček 4 příspěvky 10.02.18 10:14

@neria55 taky si právě myslím, že to nebude, zkusím změnit lékařku. Ale přesto děkuju za odpověď.

vverru
Ukecaná baba ;) 1249 příspěvků 10.02.18 10:14

Impetigo?

Luczia
Stálice 69 příspěvků 10.02.18 10:15

@Qnet ja bych taky nerekla, jako on mokvat muze v te horsi fazi, ale spis je hodne suchy, me teda hodne supinati, hodne svedi.. az po fakt rozskrabani kdyz je to akutni tak se mi udelaji puchyrky a mokva to, ale zluta tekutina mi nikdy nevytekala.. a podle fotek nevim, takhle to nikdy nevypadalo

Lucius08
Zasloužilá kecalka 587 příspěvků 10.02.18 10:18

:( Úplně vím jak to svědí, jak je to hrozné. Mě tohle přesně začalo na prstě ruky, jako malá jsem měla atopický ekzém a říkala jsem si, takhle nevypadal. Do roka se mi to rozlezlo na celou ruku, za další rok na druhou. Úplně stejně to vypadalo. Pomáhá to vysušovat, zinková mast je na to supr a zavázat lehce obvazem (tím alestickym) bacha aby se to nespotilo. Naučila jsem se s tím žít, střídali se stavy klidu a stavy kdy to byli právě ty puchýře jaké jsem si byla schopna rozskrabat do masa, hnus. Zkoušela jsem vynechat mlíko, zelený ječmen jsem pila, aloe gel, chloeru, všelijaké drahé krémy, konopí. Nic nepomohlo! Teď to pěti letech, se mi začal dělat ekzém na tváři a to jsem řekla a dost. Šla jsem znova na alergologii, a trvala na odběrech krve, až zjistí na co jsem sakra alergická, co to způsobuje, že už jsem zkusila všechno. Vyšla mi alergie na psy a další věci (ale ty jsem věděla) a právě před pěti lety jsem si pořídila joksira, prý, že jsou protialergicti. Haha prý patří do pětky nejvíc alergických psů. Takže šel pejsek k babičce. Koupila jsem si čističku vzduchu, všechno vydesinfikovala, vyklidila a konečně po pěti letech ekzém pomalu mizí. Takže doporučuji si nechat udělat krevní testy a vyhnout se alergenum.

Qnet
Nováček 4 příspěvky 10.02.18 10:25

@Lucius08 děkuju moc, určitě zkusím

Serpentini
Kecalka 396 příspěvků 10.02.18 10:35

Mně se teda ekzém rozjel až v dospělosti a ze začátku vypadal přesně takhle, byla jsem tím olezlá nakonec skoro celá. Celé ruce, celé nohy, krk i dekolt, šílená bolest a svědění. Každopádně pokud se ti diagnóza nezdá rozhodně změn doktora. Laici na internetu nepomůžou, každý bude mít jiný názor. A pokud by to ekzém byl okamžitě se přestaň mýt mýdlem, kup si mycí olej od Eucerinu nebo Biodermy a mazání od Exomegy, mně už dneska stačí když se maznu jednou týdně ale umýt se mýdlem tak je zle.

Petruna21
Echt Kelišová 9783 příspěvků 10.02.18 10:56

Já místo řešení tady bych zašla opět k lékaři :think: jako atopický ekzém mi to nepřijde.

Qnet
Nováček 4 příspěvky 10.02.18 11:02

@Petruna21 v pondělí se tam chystám

Petruna21
Echt Kelišová 9783 příspěvků 10.02.18 11:07

@Qnet Bude lepší když se na to podívá a řekne ti co to je :)

feliska
Kecalka 447 příspěvků 1 inzerát 10.02.18 11:39

Ja toto měla take na ruce, dlani. Puchyrky plne vody, nebo pak uz hnisu. Je to forma ekzemu, specielne toto je podle popisu dyshidroticka dermatitida. Ekzemu je několik druhu.

Lucius08
Zasloužilá kecalka 587 příspěvků 10.02.18 12:47

A přesně jak píše @Serpentini bacha na mýdlo, sprchače, pěny do koupele… nejvic se mi osvědčilo se koupat kosmetikou la roche-posay pro atopickou pokožku a pak hned po koupání namazat. Ale ten mokvající ekzém ne, ten fakt vysušovat, a jak je klidnější tak promazavat. Jinak pak pomůžou kortikoidy :?… Elcom, lokoid…

feliska
Kecalka 447 příspěvků 1 inzerát 10.02.18 14:54

@Lucius08 me nejlepe pomohlo zaleceni nejslabsimi kortikoidy a pak udrzovat konopnou masti/kremem. Sprchac mam biodermu. Ale kosmetika je dost individualni i ja to musim stridat, v jinem rocnim obdobi mi pomaha jina.
Ještě bych doplnila vymenit jar a cistice, ktere denne pouzivate za pripravek setrny k pokozce. Me se osvedcila znacka ecover zero myje skvele jak jar, ale nedrazdi. Vydrzi dlouho. No hodne stesti v hledani toho praveho, je to porad pokus omyl…

Lucius08
Zasloužilá kecalka 587 příspěvků 10.02.18 19:26

@feliska přesně jak říkáš, biodermu jsem měla taky chvíli a byla jsem spokojená, pak mi začala vadit :? Já teda musím nádobí mýt v rukavicích, to samé mytí vlasů :?

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Jde to!

Naučte se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy. Za dva... číst dále >

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Články z Expres.cz

Rozkopaná Praha i D1: Řidiči šílí, stroje stojí, jediný „Demolínek“ z magistrátu se chválí!

Jestli jste si mysleli, že s koncem prázdnin zmizí z ulic Prahy i dálnice D1... číst dále >

Z oslavy narozenin se stal pohřeb, dívku zastřelili před nočním klubem

Eliana Ferreira Campos známá jako ‚Miss Barbye Marley‘ byla zastřelena před... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dress code nemusí být v létě peklo. Pět tipů, jak na něj vyzrát

Formální oblečení může být pro někoho v parném horku jako noční můra. Dlouhé... číst dále >

Mámina péče už se nedala vydržet, říká Petr. Dětí jako on jsou tisíce

Některé děti prožijí víc, než mohou unést. Ozvat se není snadné. Je potřeba,... číst dále >

Reklama