Reklama

Zhoršení ekzému po neštovicích

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

koala123
Ukecaná baba ;) 2291 příspěvků 09.02.18 19:47
Zhoršení ekzému po neštovicích

Synovi je 16 měsíců a měl ekzém jen na čele a v ohbí ručiček. Stačilo promazat a drželi jsme to pod kontrolou. Potom ale chytil bronchitidu a 14 dní na to neštovice a po těch neštovicích má atopák úplně všude. Zkoušíme různé mastě, ale nezabírá. Po vysazení kortikoidů se to do druhého dne vrátí do starých kolejí. Na dětském a kožním říkali, že je to zhoršení z těch neštovic a nemám ho trápit ještě hledáním příčiny a nasazovat bezmléčnou a bezlepkovou dietu. Prý se to tak za dva až tři měsíce zlepší. Tak nevím. Do těch diet se mi opravdu nechce, už takhle toho má chudinka dost, ale zase když by mu to ulevilo od toho hrozného nočního svědění, taky by to bylo fajn. Tak nevím. A nejhorší, že až to dostaneme pod kontrolu, musí mu naočkovat MMR a to mu to určitě zase pěkně rozhodí. Je to pro mě už na nervy. Je mi ho strašně líto a ať se snažím sebevíc, už nějak nevím, jak mu pomoct. Zkoušíme mastě, oblékám do bavlněného, v noci máme chladno, aby se nazapotil, nekoupu ale sprchuju a žádné zlepšení. Někdy jsou ložiska světlá a pak stačí pár hodin a je to začervenalé, jako kdyby se opařil. Prý to ale nemusí být reakce na potravinu, ale třeba jiná vlhkost vzduchu, kůže rychleji vyschne po namazání nebo se trošku zapotil. Do těch diet se mi nechce už z toho důvodu, že mám ještě druhého chlapečka a musela bych omezit i jeho, protože nemůžu jednomu dávat vše a druhého omezovat a dávat náhražky.

Reklama

Reakce:

stonožka12
Kecalka 483 příspěvků 7 inzerátů 09.02.18 21:16

Nemoci nám ekzém taky vždycky hodně rozhodí, po každé angíně se to zhorší, nejvíc po nemoci s vysokýma horečkama. Očkování atd. ani nemluvím. Po nemoci se snažím dávat laktobacily a vlákninu pro děti s probiotiky (ale to nevím, jestli se v 16 M už může). To pomáhá alespoň částečně. A samozřejmě promazávat a promazávat.
Dietu dcera dodržuje tak částečně, nezjistili jí žádnou alergii, ale když úplně vynecháme bílý cukr, omezíme pečivo a mléčné výrobky, tak je vidět zlepšení, ekzém se drží v klidovém stavu. Taky mám druhé dítě bez ekzému, to vaření a příprava jídla s omezením je zezačátku záhul, ale jak to člověk jakž takž vychytá, tak už se to dá. Hlavně žádné „náhražky“, ale kvalitní potraviny - myslím např. ne místo mouky nějakou škrobovou bezlepkovou směs, ale péct z jiných druhů mouky atd.

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Uzel útočí na Me Too: Rýpu se ženám všude, ale za ramena je vzít nemůžu!

Je tomu přibližně rok, co v Americe odstartovala kampaň Me Too. Za oběť jí... číst dále >

Starosta italského Riace čachroval s migranty, teď má zákaz do svého města

Měla to být výkladní skříň soužití místních a migrantů, kteří sem proudí z... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >