Zhoršení ekzému po neštovicích

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Alenapov8
Ukecaná baba ;) 2296 příspěvků 09.02.18 19:47
Zhoršení ekzému po neštovicích

Synovi je 16 měsíců a měl ekzém jen na čele a v ohbí ručiček. Stačilo promazat a drželi jsme to pod kontrolou. Potom ale chytil bronchitidu a 14 dní na to neštovice a po těch neštovicích má atopák úplně všude. Zkoušíme různé mastě, ale nezabírá. Po vysazení kortikoidů se to do druhého dne vrátí do starých kolejí. Na dětském a kožním říkali, že je to zhoršení z těch neštovic a nemám ho trápit ještě hledáním příčiny a nasazovat bezmléčnou a bezlepkovou dietu. Prý se to tak za dva až tři měsíce zlepší. Tak nevím. Do těch diet se mi opravdu nechce, už takhle toho má chudinka dost, ale zase když by mu to ulevilo od toho hrozného nočního svědění, taky by to bylo fajn. Tak nevím. A nejhorší, že až to dostaneme pod kontrolu, musí mu naočkovat MMR a to mu to určitě zase pěkně rozhodí. Je to pro mě už na nervy. Je mi ho strašně líto a ať se snažím sebevíc, už nějak nevím, jak mu pomoct. Zkoušíme mastě, oblékám do bavlněného, v noci máme chladno, aby se nazapotil, nekoupu ale sprchuju a žádné zlepšení. Někdy jsou ložiska světlá a pak stačí pár hodin a je to začervenalé, jako kdyby se opařil. Prý to ale nemusí být reakce na potravinu, ale třeba jiná vlhkost vzduchu, kůže rychleji vyschne po namazání nebo se trošku zapotil. Do těch diet se mi nechce už z toho důvodu, že mám ještě druhého chlapečka a musela bych omezit i jeho, protože nemůžu jednomu dávat vše a druhého omezovat a dávat náhražky.

Reakce:
stonožka12
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 4 inzeráty 09.02.18 21:16

Nemoci nám ekzém taky vždycky hodně rozhodí, po každé angíně se to zhorší, nejvíc po nemoci s vysokýma horečkama. Očkování atd. ani nemluvím. Po nemoci se snažím dávat laktobacily a vlákninu pro děti s probiotiky (ale to nevím, jestli se v 16 M už může). To pomáhá alespoň částečně. A samozřejmě promazávat a promazávat.
Dietu dcera dodržuje tak částečně, nezjistili jí žádnou alergii, ale když úplně vynecháme bílý cukr, omezíme pečivo a mléčné výrobky, tak je vidět zlepšení, ekzém se drží v klidovém stavu. Taky mám druhé dítě bez ekzému, to vaření a příprava jídla s omezením je zezačátku záhul, ale jak to člověk jakž takž vychytá, tak už se to dá. Hlavně žádné „náhražky“, ale kvalitní potraviny - myslím např. ne místo mouky nějakou škrobovou bezlepkovou směs, ale péct z jiných druhů mouky atd.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Uma se fotí uprostřed pařížských masakrů: Jaký to má smysl? ptají se lidé

Horší období si nemohla vybrat! Hollywoodská diva Uma Thurman se fotí... číst dále >

K Jiřímu má vstup zakázán. Proč Andrea nesmí navštívit otce své dcerky?

Ještě před několika měsíci patřila k jeho nejbližším osobám, a když na konci... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

O 10 let mladší: Tragédie v dospívání Petru zničila, chce nový restart

Petra je matkou dvou dětí, které vychovává sama. Hodně pracuje a ještě k tomu... číst dále >