Syn a alergie, zůstane, nebo vymizí?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Jaja87
Kelišová 6391 příspěvků 09.02.18 10:01
Syn a alergie,zustane nebo vymizi nekdy?

Dobry den syn byl loni na vysetreni ohledne alergii…Vyslo mu ze ma lehkou alergii na psa.Je mozny ze alergie vymizi nekdy nebo ne???Je mozne alergii nejak hlidat otestovat znova zda je zlepseni nebo ne??
Kdyz je v kontaktu nekdy se psama.Tak mu nekdy napuchly trosku ocka, nebo ho jen svedila.Ale nic hrozneho…A nekdy se nestalo vubec nic a byl syn ok.
Dekuji zs odpovedi.
A omlouvam se pokud to je hloupy dotaz..Ja zadnou alergii nemam tak nevim jak to byva..????????

Přečtěte si článek: Nejčastější alergie u dětí a jak je léčit

Reklama

Reakce:

Bohulinka
Ukecaná baba ;) 1009 příspěvků 46 inzerátů 09.02.18 10:15

Hele já myslím, že se ti sejde řada zkušeností. Často jsem tu v podobných diskusích našla, že při styku s alergenem si tělo zvykne a alergie se vytrácí. Já mám docela silnou alergii na kočku. A ta alergie je celý život stejně silná. Nemění se. Ale na rozdíl od pylů se kočkám prostě vyhýbám. Není to nic co by mě příliš omezovalo, akorát nemohu na návštěvu tam, kde mají kočku doma. Ano testy se dají kdykoli zopakovat. U pilů mi třeba navrhovali vakcinační léčbu, u psa se to asi nedělá.

Jaja87
Kelišová 6391 příspěvků 09.02.18 10:18

@Bohulinka Dekuji za odpoved..
Syn prave jak kdy muze kde jsou psi a nekdy nic a nekdy ma lehce natekly ocka ale neznazelne…Ted nevim dlouho u psu nebyl.Ale dr rikala ze ma lehkou formu.Tak jsem si rikala zda alergie i mizi.. ????

Emimin7
Kelišová 7164 příspěvků 09.02.18 10:20

Je to individuální. Může si zvyknout, ale je to jen na to konkrétní zvíře, takže samotná alergie nezmizí.

anjeliik
Povídálka 35 příspěvků 09.02.18 10:22

Ahoj, je pravdepodobne, ze ta alergie se bude v prubehu zivota menit a cim bude starsi, tim ji bude i sam lepe zvladat. Ja jsem treba alergik od malicka a ted po porodu se to vyrazne vylepsilo. Muj bracha taky alergik a cca od 20 temer zadne problemy nema.

Heivka
Závislačka 2894 příspěvků 09.02.18 10:29

Ony alergie jsou dost nevyzpytatelné, já mám některé velmi silné po koro celý život jiné mizí a objevují se. U těch zvířat taky závisí na co přesně je alergický, já třeba ze psů mám silnou alergii jenom na borderkolie, kolie a sheltie, krátkosrstá plemena mi moc nevadí, jenom při dlouhodobém kontaktu. Nevadí mi psi s polodlouhou srstí a ti, co se musí stříhat. A taky po pořízení psa mi několik alergií (nehistaminových) zmizelo, ty ostatní (histaminové) mi zůstaly beze změny.

Zara.Ray
Zasloužilá kecalka 557 příspěvků 09.02.18 10:54

@Jaja87 Ahojky, je možné že až bude starší tak se s tím bude lépe vyrovnávat. Táta měl od mala alergii na na prach. Kolem 30 let se mu vytratila a dnes není po alergii ani památky. Mě byla asi v 9 letech nalezena alergie na kočky, prach, pyl a jarní trávy. Začala jsem užívat léky protože jsem jaro opravdu nedávala. Koček jsme měli asi 7 a ani jedné jsem se nazbavila. Dnes po nějakých 13 letech si myslím že alergie na kočky zmizela a dokonce jsem přestala brát několik léků na moje alergie. Vše se zmírňuje a zůstala jsem na jednom léku, který mi bohaté stačí. Jinak chodím ke skvělému doktorovi do Prahy na alergologii. Ten mě z toho svým způsobem taky dostal. Jinak mi dělá každý rok testy z krve. Kontroluje hodnoty jak se co lepší či nelepší. Ale každou kontrolu mám testy jen lepší :)
Takže si myslím že se to časem u syna také zlepší ale v řádu několika let…

Terezxx
Ukecaná baba ;) 1444 příspěvků 09.02.18 11:17

Někomu zmizí někomu ne, to nejde takhle říct. Já jako malá byla astmatička, měla jsem alergie na kde co, měla jsem ekzémy a postupem času to odeznělo a zatím jsem v pořádku (ťuk ťuk :lol:). Dlouho se mamka bála domu pořídit zvíře, psa jsem si pořídila na střední v posledním ročníku, naháče, a nic se nedělo :) Manžela sestra je alergická na zvířata od malička, teď je jí skoro 16 a stačí, když se se psem pomazlí a téměř hned má záchvaty kašle, oteče, všechno ji svědí. Musí brát denně léky, protože ji vadí i prach, pyl, roztoči,…

Jaja87
Kelišová 6391 příspěvků 09.02.18 11:18

Synovi bude letos 7 let..A alergie na psa vysla loni nebo predloni…Tak uvidime casem…Zadny leky nebere. Vysla mu lehka alergie tak uvidime na dalsich testech..A testy je nejlepe delat kdy??Jaro, leto, podzim, zima??
 Dekuji

Jaja87
Kelišová 6391 příspěvků 09.02.18 11:20

@Heivka tak to netusim presne na jaky psi…Delala dr rozbor z kuze ze nakapala na kuzi a jehlickou pichala..
To jde zjistit jeste na jaky plemeno???To jsem netusila…Delala testy jen vseobecne psi, kocky, roztoce apod…

Emimin7
Kelišová 7164 příspěvků 09.02.18 11:24
@Jaja87 píše:
@Heivka tak to netusim presne na jaky psi…Delala dr rozbor z kuze ze nakapala na kuzi a jehlickou pichala..
To jde zjistit jeste na jaky plemeno???To jsem netusila…Delala testy jen vseobecne psi, kocky, roztoce apod…

Jde o to, že některá plemena mají mnohem více alergenu než jiná. Např doktor mi řikal s kočkama, že jedna pacientka to s nima měla už celkem v pořádku, alespoň s některými, ale pak byla v cirkuse v první řadě, a když přivedli tygry, odvezla jí záchranka. U psů to je podobně.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Konec „svůdných“ fotek s brčkem a dětských oslav? Zákaz plastů na jedno použití!

Plastová brčka, talíře, příbory. Požehnání pro rychlé občerstvení a spása... číst dále >

Stropnický von Osečany udělal dojem: Starostovi se líbí, zámek už má architekta!

Že je péče o zchátralý zámek během na sakra dlouhou trať, si Matěj Stropnický... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dress code nemusí být v létě peklo. Pět tipů, jak na něj vyzrát

Formální oblečení může být pro někoho v parném horku jako noční můra. Dlouhé... číst dále >

Přijali jsme čtyři děti, všechny měly těžký začátek, říká pěstounka

Myšlenka na pěstounství se mnou vyrostla, říká paní Helena. Když už... číst dále >

Reklama